Trosyd Krem Ne İşe Yarar? Nereye Sürülür? Yan Etkileri?

trosyd krem

Trosyd krem, deri kremi olarak bilinmektedir ve genelde deri üzerinde oluşan mantar enfeksiyonu gibi problemlerin önlenmesini sağlamak adına kullanılmaktadır. Hatta bebekler pişik olduklarında en çok tercih edilen kremlerden biri olduğu da bilinmektedir. En yaygın kullanım alanı ise, vücut üzerinde meydana gelen mantarların giderilmesi amacı ile kullanılmasıdır.

 • Enfeksiyonların
 • Sivilcelerin
 • Pişiklerin
 • Dersi enfeksiyonlarının
 • Vajina, el ve ayaktaki mantar probleminin

tedavisinde kullanılan bir kremdir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız önerilmez.

Bu kremi kullanmadan önce bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bunun nedeni vücut üzerinde oluşabilecek olumsuz etkiler olarak bilinmektedir. İlaç hakkında en önemli bilgiyi hekiminizden almakla birlikte prospektüsü okumakta da fayda bulunmaktadır.

Contents

Trosdy Krem Nasıl Kullanılır?

Kremi sürmek istediğiniz bölgeye çok ince bir tabaka olacak şekilde kremi sürün ve yavaşça masaj yapar gibi ovalayın. İlgili bölgeye kremi iyice yedirdikten sonra ellerinizi yıkayın.

Not: Kremi sürmeden önce de enfeksiyonları önlemek amacı ile ellerinizi iyice yıkayınız, doktor talimatı olmadan kullanmayınız.

Trosdy Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Yalnızca rektal bölgede yer alan koyu kırmızı streptokokal enfeksiyonlarda kullanabilirsiniz.

Trosyd Krem Yüze Sürülür Mü?

Trosyd krem, cilt üzerinde oluşan enfeksiyonları gidermek adına kullanılmaktadır. En sık kullanıldığı durum ise pişik gibi oluşan sıkıntı veren durumlardır. Deri enfeksiyonlarında da kullanımı mümkündür. Fakat doktor tavsiye4si olmadığı sürece yüze sürmek hiç doğru bir tutum değildir. Kremin yüze uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Yüz dışında mantarlı bölgelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu kremin en büyük avantajı da sorunlu olan bölgelere kızarıklık, pişik gibi durumlarda iyi gelmesi ve tedavi edici olmasıdır. Uygun durum ve şartlar halinde kullanmak iyi gelecektir.

Trosyd Tırnak Mantarına İyi Gelir Mi?

Evet, Trosdy krem tırnak mantarı tedavisinde kullanılır. Dermatofit ve mayalar yani duyarları mantarların neden olduğu tırnak enfeksiyonlarında kullanılır. Yüzeysel tedavilerde kullanılabilir. Doktor tavsiyesi ve talimatı ile kullanılması gerekir.

Trosyd Krem Yanık İçin Kullanılır Mı?

Trosyd krem, mantar, kızarıklık, pişik… Gibi durumlarda kullanılmaktadır. Yanık durumunda kullanılması için doktor tavsiyesinin bulunması gerekmektedir. Hali hazırda yanık gibi durumlarda doktorlar farklı kremleri de kullanabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle bir doktor tavsiyesi almak gerekmektedir.

Bilinçsiz bir şekilde bu kremi kullanmak doğru değildir. Krem, beklenmedik sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yüzden dikkat edilmeli ve doktor tavsiyesinin dışına çıkılmamalıdır. Yanık için kullanımı yaygın olmasa da bazı hafif yanıcı kullanılabilmektedir.

Trosyd Krem Yan Etkileri Nelerdir?

trosyd krem yan etkileri

 • Trosyd krem kullanıldığında karın ağrısı oluşturması mümkündür.
 • Karın ağrısının dışında kurdeşen dökme gibi bir durum da olabilmektedir.
 • Yüz üzerinde, dudaklarda, kulaklarda ya da boğazda şişlik gibi alerjik reaksiyonları göstermesi mümkün bir kremdir.
 • Yumuşak deri üzerinde bulunan alanlarda hafif bir biçimde ödem yapabilmektedir. Ödem oluştuğu zaman kesinlikle takip edilmelidir.
 • Genel olarak yan etki bildirimi bulunmamaktadır. Fakat bu yan etkiler ilaç üzerinde yazan ve karşınıza gelebilecek etkilerdir.

Trosyd yan etkileri, yukarıda ki gibi belirtilmektedir. Bu kremin yan etkilerine dikkat etmek ve değerlendirmek gerekmektedir. Neredeyse her ilacın olası bir yan etkisinin bulunduğunu da bu durumda bilmek gerekmektedir. Son olarak bu yan etkiler uzun süreli ve sizi rahatsız edebilecek düzeyde ise kesinlikle doktora başvurulması gerekmektedir.

Trosyd Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Trosyede krem bebeklerde genel olarak pişik gibi durumlarda kullanılmaktadır. Bebeğin alt bezinin sık sık değiştirilmesi, cildin idrar ya da dışkı ile uzun süre temasta bulunması, sıcak havalarda cildin terlemesi, besin alerjileri, bebek bedenine uyumsuz olarak seçilen kıyafetlerin bebeğe küçük gelmesi ya da sıkı bağlanması pişik oluşturmaktadır.

Pişikler genellikle tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçebilmektedir. Bu durumu düzeltmek için sık sık alt bezi havalandırma yapmak ve sürekli değiştirmek gerekmektedir. Fakat yapilablara rağmen 3 gün boyunca bu durumda değişiklik olmaması ve sorun yaşanması halinde kesinlikle doktora başvurmak gerekmektedir. Geçmeyen pişiğin nedeni mantara kadar uzanabilen bir sorunu da beraberinde getirmektedir. Doktorlar da bu tip durumlarda Trosyd krem ile tedavi etmektedir.

Trosyd Krem Fiyatı 2023

Trosyd krem fiyatı güncel olarak 45 – 50 TL arasındadır. Fakat ülkemizde değişen piyasalar ve değişen kur sonrasında bu fiyat da farklılık gösterebilmektedir. Kremi Türkiye’de bulunan tüm eczanelerden rahatlıkla bulmak mümkündür. Reçete dışında kullanmak ve yüze sürmek uygun bir tutum değildir. Dikkat etmek gerekmektedir.

Trosyd Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Trosyd krem vajinaya uygulanabilen bir krem olarak bilinmektedir. Bu krem doktor tavsiyesi ile vajinaya uygulanır. Mantar gibi durumlarda kullanmak mümkündür. Vajinaya sürülmesi de bu tip durumlar için uygundur. Fakat kullanmadan önce bir eczacıya danışmak ve nasıl kullanıldığını öğrenmek çok iyi bir seçenek olacaktır.

İlginizi Çekebilir:Egzamaya İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Trosyd Tırnak Solüsyonu Ne İşe Yarar?

Trosyd tırnak solüsyonu, mantar rahatsızlıklarına karşı kullanılan çok başarılı bir ilaçtır. Bir takım mantar ve bakterilerin tırnakta üremesini azaltmaktadır. Aynı zamanda giderek bu mantar ve bakterilerin gitmesini sağlıklı bir görünüme sahip olmayı sağlamaktadır. Eczanelerde kolaylıkla bulmak mümkündür. Bu solüsyon içerisinde yabancı madde bulunmamaktadır.

Uçuk, sarı bir rengi bulunmaktadır. Halk arasında oldukça yaygın ve tanınırdır. Hatta halk arasında mantar ilacı olarak da tanınmaktadır. Yetişkinler ve çocuklar için kullanılması uygundur. Erken maddesi tiokonol olarak bilinmektedir. Bebeklerde kullanım için doktora danışmak gerekmektedir.

 • Tırnak enfeksiyonlarının iyi olmasında,
 • Tırnak üzerinde oluşan mantarın azalmasında,
 • Mantar rahatsızlığı tedavisinde,
 • Küf mantarı, kandidata, dermatofitlerin azalmasını ve cilde zarar vermemesini sağlamaktadır.

Trosdy Tırnak Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Kullanımı için şu adımları takip ediniz;

 • Adım 1: İlacın içerisinde bulunan fırça yardımıyla ince bir tabaka halinde sürün.
 • Adım 2: Sürme işlemi bittikten sonra 15 dakika kadar tırnak üzerinde kurumasını bekleyin.
 • Adım 3: Trosyd tırnak solüsyonu tırnak üzerinde kullanıldığında hafif bir yağlı tabaka kalmaktadır. Bu da mantarları yok eder.

İlginizi Çekebilir: Demir İlacı Kilo Aldırır Mı?