Üre İçeren Kremler Zararlı Mı? Ne İşe Yarar?

ure iceren kremler zararli mi

Üre içeren kremler zararlı değildir. Hatta aksine üre içeren kozmetik ürünlerin pek çok faydası olduğunu da söyleyebiliriz. Üre, cilt bakımı ürünlerinin çok değerli bir bileşenidir ve cilde birçok faydası vardır. Yan etkisi ve zararı neredeyse hiç yok diyebileceğimiz üre, kaliteli kremlerde sık sık kullanılan bir bileşendir. Kremlerde sık sık karşımıza çıkan üre nemi cilde hapseder ve bu sayede cildin kurumasını önler. Cildin doğal nem dengesini koruması için oldukça faydalı bir bileşen olan üre pürüzsüz bir cildin en büyük gereksinimlerinden biridir.

Kremlerde Üre Nedir? Ne İşe Yarar?

Üre cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir bileşendir. Kozmetik ürünlerinde özellikle cilt bakım kremlerinde sık sık karşımıza çıkan üre hayvansal üre ile karıştırılsa da aslında bu ürünlerde kullanılan üre hayvansal üre değildir. Yüksek sıcaklık ve yüksek basınç altında karbondioksit ve amonyaktan sentezlenen ürenin, cilde bilinen çok sayıda faydası vardır.

Cilt bakım ürünlerinin değerli bir bileşeni olarak kullanılan üre, cildin nem dengesini korumaya yardımcı olarak pürüzsüz bir cilt bakımı sağlar. Yan etkileri neredeyse yok denilebilecek kadar az olan üre, hem tıp hem de kozmetik alanında sık sık kullanılan bir bileşendir. Cildi gençleştirir ve cildin su tutma kabiliyetini de arttırır.

İlginizi Çekebilir: Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Üre Cilde Zarar Verir Mi?

Üre cilde zarar vermez. Hatta aksine ürenin cilde pek çok faydası vardır diyebiliriz. Kozmetik ürünlerinde değerli bir bileşen olarak kullanılan ürenin insan vücudu için bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Hem yan etkisi hem de zararı olmadığı bilinen üre rahatlıkla cilde sürülebilir. İçeriğinde üre içeren kremler, özellik kuru cilde sahip kişilerin kullanması için üretilmiştir. Kuru cilt eğer bakım ürünleriyle desteklenmezse süreç içerisinde daha da kötüye gidebilir. Üre içeren kremler ise sıvının cilde hapsolmasını sağlar. Bu da cildin nemini kaybetmemesine yol açarak kurumasına engel olur.

ure iceren kremler

Üre Yüze Uygulanır Mı?

Üre yüze uygulanır. Kozmetik ürünlerinin değerli bir bileşeni olan üre, yan etkisi neredeyse yok denilecek kadar az olan bir üründür. Yüze karşı herhangi bir yan etkisi ve zararı olmayan ürenin, yüze uygulanmasında da hiçbir sakınca yoktur. Hatta üre, özellikle yüzde kullanılan bir bileşendir. Uygulandığı yüzde nemi hapseden üre cildin ve yüzün kurumasına engel olarak sağlıklı bir bakım sağlar. Gençleştirici bir etkisi olduğu bilinen üre, kozmetik alanında kullanıldığı gibi tıp alanında da sık sık karşımıza çıkan bir bileşendir.

Keşfedin: Farmasi BB Krem Ne İşe Yarar?

Ürederm Krem Ne İçin Kullanılır?

Ürederm krem, kuru ciltlerin nemlendirilmesi için kullanılır. Her insanın cilt tipi birbirine göre farklılık gösterir. Kuru ciltler zamanla çatlar ve yaşlanmaya çok daha müsaittir. Kuru cilde sahip olan kişilerin daha güzel bir görünüm ve sağlıklı bir hayat için ciltlerine düzenli periyotlarda bakım uygulamaları gerekir. Cildi nemlendiren en başarılı bileşenlerden birisi şüphesiz ki üredir. İçeriğinde bol miktarda üre bileşenine yer veren Ürederm kremler, cildin nemini koruyarak uzun süre kurumasına engel olur. Cildin nem dengesini koruyan Ürederm kremler aynı zamanda düzenli kullanımda cildi pürüzsüzleştirir ve derinlemesine bir bakım sağlar.

İlginizi Çekebilir: Farmasi CC Krem Ne İşe Yarar?