Vücuttaki Elektrik Nasıl Atılır? Vücutta Elektrik Neden Olur?

Vücuttaki Elektrik Nasıl Atılır? Vücutta Elektrik Neden Olur?
  1. Vücuttaki elektriği atmak için ilk yapılması gereken kesinlikle çıplak ayakla temiz toprağa basmaktır. Bu yöntem kesinlikle elektriğinizi alır.
  2. Duş almak elektriği atmak için en iyi seçeneklerden biridir. Elektriğin nötr hale gelmesi için oldukça işe yarar bir yöntemdir.
  3. Vücuttaki stres kesinlikle elektrik oluşumuna neden olmaktadır. Etrafınızda ki stres unsurlarını azaltın.
  4. Çok zor bir durum biliniyor fakat etrafınızda bulunan elektrikli cihazlardan uzak durun. Özellikle yatmadan önce kesinlikle telefon, televizyon gibi eşyalardan uzak durun.
  5. Anti- statik el bilekliği tarzında ürünler kullanmanız iyi gelebilir.
  6. Tabanı lastik olan ayakkabıları kullanın.
  7. Meditasyon yardımı ile vücudunuzda ki elektriği atmanız mümkündür. Düzenli olarak meditasyon yapın.

Contents

İnsan Vücudunda Elektrik Neden Olur?

İnsan vücudunda elektrik, nöronlardan kaynaklı olarak bunların boş kalmasıyla birlikte yaşadığı varsayılıyor olsa da konu ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Plastik kıyafetlerden de sebep olabileceği düşünülmektedir. Vücutta biriken statik enerjinin dışa vurulumu olarak da karşımıza çıkmaktadır.

İnsanlar Arasında Elektrik Çarpması Neden Olur?

İnsanlar arasındaki elektrik çarpması genellikle birbirine dokunulduğunda yani tokalaşma gerçekleştirildiğinde olmaktadır. Aynı zamanda giydiniz kıyafet bile elektrik çarpmasına neden olmaktadır. Plastik giysiler giyilmesi de elektrik çarpmasına neden olmaktadır. Özellikle kauçuk tabalı, plastik türevli ayakkabılar elektrik çarpmasına neden olabilmektedir.

Aynı zamanda elektrikli teknolojik aletlerle uğraşmak, onlarla birlikte çok zaman geçirmek insanlar arasındaki elektriğin iletilmesine ve çarpmalara neden olabilmektedir. Bu tip durumlarda özellikle uyumadan yarım saat önce uzak durmak gerekmektedir.

elektrik nasil atilir

Vücuttaki Elektrik Belirtileri?

Vücuttaki elektrik belirtileri, genellikle insanlarla tokalaştığınızda ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda sizin içinizde istemsiz bir stres oluşması büyük belirtilerden sayılmaktadır. Özellikle sinirlenme halindeyseniz elektrik olması mümkündür. Bununla birlikte bir yorgunluk hissini yaşamanız da mümkündür.

Toprakta Yürüyerek Vücuttaki Elektrik Atılır Mı?

Toprakta yürüyerek vücuttaki elektrik atılır. Bu uzun zamandır kullanılan bir yöntemdir. Toprağın vücudunuzdaki elektriği çekmesi ile birlikte vücudunuzdaki rahatlama kolaylıkla hissedilmektedir. Onlarca insan bu yöntemin iyi geldiğini söylemektedir. Hatta mümkünse haftada 2-3 kez toprağa basmak çok iyi bir seçenektir.