Yeni Yıl Hedefleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Yeni yıla başlarken, dikkat etmemiz gereken ilk nokta, geçtiğimiz yılı dürüstçe analiz etmektir.

Yeni Yıl Hedefleri Nasıl Gerçekleştirilir?

2020 yılına girdiğimiz şu günlerde herkes, geçen yılın değerlendirmesini yaptıktan sonra, yapmış olduğu veya yapacak olduğu yeni yıl hedeflerinin nasıl gerçekleşeceğini merak etmektedir. Her yeni yıl başlarken  acaba hangi ayda hedefime ulaşacağım? Acaba Haziran ayına kadar bu kadar hedefimi gerçekleştirebilir miyim? vb. bir çok soru kafalarda dolaşmaktadır. Bu soruların olması normaldir çünkü yapımız gereği de sabırsız bir canlıyız.

Yeni yıla başlarken, dikkat etmemiz gereken ilk nokta, geçtiğimiz yılı dürüstçe analiz etmektir. Çünkü gelecek yıldan bir beklentimiz var. Peki bu beklentilerimiz için bir önceki yılda ne yaptık?

  • Ne kadar kendimizi geliştirdik?
  • Hangi kitapları okuduk?
  • Hangi yeteneğimiz üzerine çalıştık?
  • Hangi karakter özelliklerimiz üzerinde çalıştık?
  • İlişkilerimiz konusunda nelere dikkat ettik?
  • Takımımızla ilgili planlarımızın ne kadarını tutturduk?

Eğer standartlarımızı yükseltmek istiyorsak, alışkanlıklarımızı geliştirmeli, kendimizi de yükseltmeliyiz. Eğer plan yapacaksak, planımızın bizim gelişimimizle, bizim kendimizi yükseltmemizle mümkün olabileceğini unutmamalıyız. Son olarak da hayatınızdan belirsizliği ortadan kaldırdığınızda göreceksiniz ki düşlediğiniz hayat aslında o kadar da uzak değil. Ayrıca plan yaparken, YouTube kanalımızda bulunan SMART videomuzdan da yardım alabilirsiniz.