Dürüst olmak gerekirse, bu yıl için heyecanlıyız. Yeni yılı nasıl olur da hayatınızın geri kalan kısmının en iyi yılı yapabilirsiniz; gelin biraz bunun hakkında konuşalım.

Bu yılın bir sonraki seviyeye geçme fırsatımız olduğuna inanıyoruz.  2019 senesi artık geride kalmak üzere. Geçtiğimiz yıl bir plan yaptınız, eksiğiyle artısıyla bu plana uymaya çalıştınız. Tüm bunları 2019 yılının son 2020 yılının ilk günlerine girerken değerlendirme vakti. Amacınız; yapmadığınız şeyler üzerine kafa yorarak kendi motivasyonunuzu düşürmek olmamalı. Amacınız bu yılı şimdiye kadarki en iyi yıl yapmak olmalı. Geçmişi değiştiremezsiniz, bu yüzden değiştirebileceğiniz şeyler üzerine kendinizi hazırlamanız çok daha iyi olacaktır.

Ama bunu nasıl yapabiliriz? Oraya ulaşmak için ne gerekiyor? Bu sorulara birçok cevap olabilir; ama burada sadece üç şeyi vurgulamak istiyoruz.

İşte bu yılı gelmiş geçmiş en iyi yıl yapmak için yapmanız gereken üç şey:

1. Yaşama nedeninizi bulun ve onu yaşayın.

Net bir amaç ile yaşamak gibisi yoktur. Yaşama nedeninizi bilmek size enerji verecek ve size net bir yön verecektir. Öyleyse hayattaki amacınızı bulmak için zaman ayırın. Sana içsel tatminini veren nedir? Günleriniz hakkında sizi heyecanlandıran şey nedir?

Mükemmel cevabı bulmak için endişelenme. Benim nedenim zamanla rafine edilmiş. Sadece sahip olduklarınla başla ve oradan inşa et. Önemli olan, umursadığınız bir şey, sizi tatmin eden bir şeyi seçmeniz.

2. Yeni zorluklara göğüs gerin

Kişisel olarak kapasitenizi artırmak için yeni zorluklar üstlenmelisiniz. Yaptığınız şeyi yapmaya devam ederseniz, tüm potansiyelinize ulaşamayacaksınız. Öyleyse bu yıl yeni zorluklar üstlenin. Kişisel gelişiminizde bir sonraki seviyeye geçmek için hedefiniz olsun. Evet, yeni sorumluluklar almak ve konfor bölgesinden çıkmak zor, ama sıradanlıktan kaçınmak için yapmanız gereken şey bu.

3. Zamana açıklık kazandırın.

Yılın başında ne kadar motive olursanız olun, zaman içinde dikkatinizin dağılması kolaydır. Hayatın yoğunluğu, amacınızdan sapmanıza neden olabilir. Bu yüzden amaçlarınızı belirlemek ve önceliklerinizi açıklığa kavuşturmak için zaman ayırmanız gerekiyor. Hayatınızın genel yönünü yansıtmak için zaman ayırın. Pistten çıkıp çıkmadığını kontrol et. Bunu yaparsanız, kendinizi tekrar yoluna sokmak için gerekli işlemi yaparsınız. Motive olmak bu yüzden önemlidir.

Bu üç şey basittir; ancak bu yılı şimdiye kadarki en iyi yıl yapmanıza yardımcı olabilirler.

Gerçekten isteyen herkesin hayatını çok daha iyi bir hale getirebileceğini biliyoruz. Birçok insan için eksik olan, elbette, ki yeni yıl kararları sürdürebilmek için hangi adımları atacağını bilmek ve buna bağlı olarak olumlu değişiklikler yapmak. Yeni yıl kararlarınıza uymak için 4 adımı size kolaylık sağlamak için burada açıklıyoruz. Bu adımların yardımcı olup olmadığını ve yeni yılda ilk 3 hedefinizin ne olduğunu bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeni yıl kararlarınızı nasıl koruyabilirsiniz ve 2019’da hedeflerine nasıl ulaşabilirsiniz?

Bu yıl bu hedeflere ulaşmak için farklı olarak ne yapabilirim? Hedef tutmanın, planlamanın çok önemli bir safhası olduğu ortaya çıktı. Bu yüzden eski listeyi temizlemek yerine, yeni bir liste oluşturun.

1. Adım: Açıklığa kavuşturma

“Değişiminizi yansıtmak için harika bir zaman, çünkü 2019’da olduğunuz kişi değilsiniz.” Bu düşünce, yeni yılınızda aklınızdan çıkarmamanız gereken ilk düşünce olabilir. Ünlü eğitmen, yazar ve yaşam koçu T. Harv EKER, “Milyoner Aklın Sırları” adlı kitabında başarılı insanlar ile sıradan insanlar arasındaki farklardan biri olarak değişim için hemen harekete geçmeyi önermektedir.

Sıradan insanlar, hayatlarını değiştirmek için yıllar boyunca düşünürler. Belki bu süreç hayatlarının sonuna kadar devam edecektir. Ancak başarılı insanlar hemen harekete geçen insanlardır. Atalarımızın da dediği gibi aslında nerede hareket, orada bereket. Hemen kendinize bazı sorular sorun ve geçtiğimiz yılınızı, yani 2019’u değerlendirin. Ardından kendinize bunlar gibi sorular sorarak nerede olduğunuzu ve nereye gideceğinizi belirleyin.  Önerdiğimiz sorular arasında:

2. Adım: Harekete Geçin

Bir eylem planı yapın. Daha önce sizin için neyin işe yaramadığını anlayın ve başarılarınıza odaklanın. “Değişim zor olduğunda nasıl değişilir?” cevabını bulmak ister misiniz?

Kendine şu soruyu sorabilirsiniz:

“Ne yapıyorum, ne başarıyorum ve daha fazlasını nasıl yapabilirim?”

3.Adım : İlk İki Adımı Uygulayın

Listele ve Yap!

Ayrıca, önceliklere sahip olmaktan korkmayın, büyüklerle mücadele etmeden önce görünüşte küçük veya kolay hedeflerle uğraşmaktan çekinmeyin. Bu momentum oluşturmak için harika bir yol.

4.Adım : Gücünüz Var

Listenizi biçimlendirmek için yalnızca bir bileşen daha. Değişim için en iyi yolun irade gücüne mümkün olduğunca az güvenmek. Bu da başarısız olma seçeneğini ortadan kaldırmak için değişim stratejinizi titizlikle planlamanız anlamına gelir. Bu bağlamda sizi başarılı görmek isteyen arkadaşların ve ailenin yardımını almayı unutma.

2019’u geride bıraktık ve yeni yıl geldi. 2019’da ne yapmış olursanız olun önemli olan, 2020 yılında kendinizi geliştirmenizdir. Bu yılı şimdiye kadarki en iyi yıl yapmayı hedefleyin.

Her yeni yıl, yeni umutları, yeni hedefleri yeni çabaları da beraberinde getirir. Hayatınızın hangi evresinde olursanız olun, yeni yıldan beklentiye gireceğiniz kesindir. Ancak bu beklentilerinizi acaba kim gerçekleştirecek, periler mi? Tabiki bu sorunun cevabı basit, SİZ. Amaçladığınız ne varsa, olmasını istediğiniz, değişmesini istediğiniz ne varsa, öncüsü siz olun. Siz kendi hayalleriniz için çabalamazsanız, kimse sizin için çabalamayacak.

İşte size bunu gerçekleştirmek için  yeni yılda kurmak isteyebileceğiniz iki kişisel gelişim alışkanlığı:

1. Gelişim Günlüğü Tutmak

günlük tutmak kişisel gelişiminiz için oluşturabileceğiz en önemli alışkanlıklardan biridir.

Bu, kişisel gelişiminiz için oluşturabileceğiz en önemli alışkanlıklardan biridir. Günlük tutmanın önemli olmasının en az üç nedeni var:

Her deneyimin arkasındaki dersleri bulmanı sağlar. Belki de başlangıçta durum böyle değildir, ancak günlük tutmak alışkanlık haline geldiğinde, aklınız otomatik olarak deneyimlerinizdeki her olası dersi keşfedecektir. Sadece geçen bir etkinlik olmaktansa, her deneyim bir öğrenme fırsatı haline gelir.

Öğrendiğiniz derslerle düşünmenizi teşvik eder. Gelişim günlüğü öğrendiğiniz dersleri not almayı içerir. Bunu yapmak için, dersin özünü almalı ve özlü bir biçimde vermelisin. Bu, sizi ders boyunca düşünmeye teşvik eder, böylece gerçekten elde edebilirsiniz. Bu, dersin aklınıza ve kalbinize daha derin batmasını sağlayacaktır. Öyleyse, yapmadıysanız, bu yılki günlüğünüzü alışkanlık haline getirin.

2. Kitap Okumak

Kitap okumak yıllardır Warren Buffett'in alışkanlığı olmuştur.

Kitap okumak kişisel gelişiminiz için önemli bir alışkanlıktır. Ünlü yatırımcı Warren Buffett’in oğlu Peter Buffett ile röportajı bulunuyor. Genç Buffett’in babası hakkında söylediklerinin arasında ilginç olan bir şey var: “Çok okuyor ve hala devam ediyor.” Okumak yıllardır Warren Buffett‘in alışkanlığı olmuştur. Değişen pazar durumlarında çok iyi kararlar vermesine şaşmamalı.

Diğer pek çok ünlü kişi de kendi kişisel gelişim cephanelerinde bu alışkanlığa sahip, bu yüzden onu da bir alışkanlık haline getirmek akıllıca.

Bu kadar. Sadece iki basit alışkanlık. Sana çok fazla şey yada  yapmak için fazla karmaşık bir şey vermek istemiyorum. Bu iki alışkanlık kesinlikle yapılabilir. Basitler, ancak kişisel gelişiminiz için çok faydalı olabilirler.

Yeni Yılınız mutlu olsun!

Yeni yılda istediğiniz her şeyi nasıl başarırsınız?

Her yeni yıl, yeni kararlar demektir. Herkesin istediği bir şey vardır ki o da hayatında şimdiye kadar istediği her şeyi başarabilmektir. Hayatı boyunca bir çok insan bunun nasıl gerçekleşebileceğini düşünür durur. Hep kafada “nasıl” sorusu olur. Peki bu mümkün mü, yeni yılda istediğimiz her şeyi başarabilmemizin bir yolu var mı?

Sık sık başlıyor olsak da iyileştirmeye karar verdiğimiz her şeyi geliştirmek için kararlı bir şekilde ilerlememiz gerekir, genellikle birkaç hafta içinde yorulup hızlıca görmek istediğimiz sonuçları görmeyince hemen pes ediyoruz. Bu insanların hayatlarında başarısız olmalarının, sıradan bir insan olarak hayatlarını sürdürmelerinin en büyük nedenidir, pes etmek…

Peki en hızlı şekilde, yeni yılda, 2020 yılında, istediğiniz her şeye ulaşacağınız bir yolu aydınlatmakta fayda var. Yeni yılda boşa zaman harcamadan istediğiniz her şeye sahip olmanın bir yolu var… Yeni yıl kararlarını bir kenara atın ve başlayalım.

İstediğiniz hayatı oluşturmak için kullanabileceğiniz üç araç

1. Her şey minnet etmekle başlar

Aynı zamanda hem sahip olduklarınıza şükredip hem de kendinizi sorgulayamazsınız. Peki ya siz, sahip olduklarınızdan minnettar mısınız? Şükretmek için neyi seçtiğinizi ve kendinize nasıl bir duygu oluşturduğunuzu anlamak için bir dakikanızı ayırın. Kendinize teşekkür etmek için her gün bir dakikanızı ayırın.

Bir teşekkür günlüğü yazmaya başlamanızı ve her gün için minnettar olduğunuz 3-5 şeyi yazmanızı öneririm. Farkına varamadığınız birçok şey olabilir. Yaşamınıza katkıda bulunan şeyleri yazdığınızda, size ettiği yardımı görmeyi kabul ettiğinizde, sadece daha iyi hissetmekle kalmaz, minnettar olduğunuz şeyleri daha fazla ortaya çıkarmaya başlarsınız.

2. Sorgulamalar yeni kapılar açar

Soru sormak, yaşamınızda arzu ettiğiniz her şeye sahip olmanın anahtarıdır. Şu anda hayatınızdan memnun olsanız da olmasanız da “Nasıl daha iyisini yaparım? Diye sormaya başlayın. Nasıl daha iyi hale geleceğinizi sorarsanız, olur. Soruyu sormak, henüz düşünmemiş olabileceğiniz olasılıklara kapı açar.

Sorulması gereken başka bir soru da Başka ne mümkün olabilir?”. Bir şeyin kesin bir yol olduğu sonucuna vardıysanız, yeni bir şey ortaya çıkmaz. “Başka ne mümkün?” Diye sormaya başladığınızda, daha önce düşünmediğiniz seçeneklerin farkında olursunuz.

3. Fikrini değiştir, hayatını değiştir

Bakış açınızı değiştirmek basit gözükebilir. Ne zaman yeni bir bakış açısı olduğunu fark ederseniz, “İlginç bakış açısı. Bu bakış açısını deneyebilirim.” deyin. Bakış açınızda bir değişiklik fark edene kadar söylemeye devam edin. Bunu söylediğinizde ilginç olduğuna gönülden inanır hale gelirsiniz. Ve eğer sadece ilginçse, kolayca yeni bir tane daha seçebilirsiniz. Peki ya sizin bakış açınız, hayat kolay dolu ve neşe dolu olsaydı? “Yaşamın tümü bana kolaylıkla, neşe ve şan ile geliyor” demeyi bile deneyebilirsiniz. Bu bakış açısına siz ve yaşamınız için ne yaratacak?

Arzu ettiğiniz hayatı yaşamak zor olmak zorunda değil. Kendinizi yargılamayı bırakın ve onun yerine şükretmeyi deneyin. Sürekli soru sorun. Sahip olmak istediğiniz yaşamı yaratmada size yardımcı olmayan bakış açılarını bırakın.

Yeni Yıl Hedefleri Nasıl Gerçekleştirilir?

2020 yılına girdiğimiz şu günlerde herkes, geçen yılın değerlendirmesini yaptıktan sonra, yapmış olduğu veya yapacak olduğu yeni yıl hedeflerinin nasıl gerçekleşeceğini merak etmektedir. Her yeni yıl başlarken  acaba hangi ayda hedefime ulaşacağım? Acaba Haziran ayına kadar bu kadar hedefimi gerçekleştirebilir miyim? vb. bir çok soru kafalarda dolaşmaktadır. Bu soruların olması normaldir çünkü yapımız gereği de sabırsız bir canlıyız.

Yeni yıla başlarken, dikkat etmemiz gereken ilk nokta, geçtiğimiz yılı dürüstçe analiz etmektir. Çünkü gelecek yıldan bir beklentimiz var. Peki bu beklentilerimiz için bir önceki yılda ne yaptık?

Eğer standartlarımızı yükseltmek istiyorsak, alışkanlıklarımızı geliştirmeli, kendimizi de yükseltmeliyiz. Eğer plan yapacaksak, planımızın bizim gelişimimizle, bizim kendimizi yükseltmemizle mümkün olabileceğini unutmamalıyız. Son olarak da hayatınızdan belirsizliği ortadan kaldırdığınızda göreceksiniz ki düşlediğiniz hayat aslında o kadar da uzak değil. Ayrıca plan yaparken, YouTube kanalımızda bulunan SMART videomuzdan da yardım alabilirsiniz.

Keşkeleri minik bir elvedaya dönüştürüp, yerlerine iyi ki dolu milyonlarca mutluluk bırakmak! Bayılıyorum yeni yıl ruhuna…
Geçen sene tam da bu zamanlarda küçücük bir kız çocuğu gibi en sahici sözümü verdim: “Hayatımda ‘keşke’lere yer yok. Ben bu kez kendime söz veriyorum.” diyerek karşıladım 2019 yılını. İlkeli insanım; çizgilerimi ve sınırlarımı bilirim. Söz verdiğim gibi keşkesiz bitiriyorum bu muhteşem seneyi.

Daha çok keşfedeceğimiz, daha çok gezeceğimiz, daha çok öğreneceğimiz mucize dolu bir 2020 senesi bize “merhaba” diyor. Sağlık, neşe, mutluluk, ihtişam, başarı, sevgi, şans ve daha sayamayacağım kadar mümkün olan sonsuz olasılıkları da paketleyip sunuyor. Şükretmeyi bilelim diye…

Sabrın Anahtarı

Bana en çok “nasıl bu kadar şükredebiliyorsun,” diye soruyorlar. “Sabrının taştığı anlar hiç mi olmuyor” diyorlar. Tebessümle dinliyorum hepsini. 🙂
Zaman geçtikçe, deneyimlerin pekiştikçe; sabrın anahtarı avucunda beliriyor. Bir de bakmışsın; cüceymiş bütün develer… Hayatı en basit haliyle yaşıyor, mümkün olduğunu bildiğin bir yolda yürüyor ve bundan mutluluk duyuyorsan; şükretmemek mümkün mü?
Hayat hiç de zor değil, onu zorlaştıran bizleriz… İnsan, bir yola başlarken en kötüsünü hesaba katarak yürümeye çalışıyor. Oysa hayatın bahşettiği öyle güzel gerçekler var ki, düşüncesi dahi insanı canlandırıyor.

Başka Neler Mümkün?

Her sene bu zamanlarda yazmaya başladığım bir defterim var.
“2020 yılı içinde yapmak istediklerim” diye başlayıp, sınırlama getirmeden yüreğim yettiğince yazıyorum. “Başka neler mümkün?” diye sormaktan; istemekten ve dilemekten hiçbir zaman vazgeçmiyorum. Çünkü “istedikten” sonra her şey mümkün oluyor. Buna kalpten inanıyorum.

Gibi basit; ama sahici isteklerim oldu 2019 yılından… Yazdığım her satır; dönüşecek, gelişecek ve şekillenecek; benim olan bana gelecekti.
2019’un son günlerinden bildiriyorum:  ÖYLE DE OLDU!

Ömür dediğimiz şey uzun bir serüven. Birbirinden farklı oyunun sergilendiği tiyatro sahnesi gibi; ışık daimi üzerimizde ve perdeler, muhtelif zamanlarda açılıp kapanıyor…

Yaşamla olan serüvenimiz daimi ve biricik olsun.
Yeni yıl, muhteşem başlangıçlara gebe olsun.
İstediğiniz her şey şekillenip sizi bulsun.
2020, bir güzellik yapsana! 🙂

 

Yılın sonu, herkesin size nasıl daha sağlıklı yaşamanız, daha iyi görünmeniz ve daha fazla para kazanmanız konusunda tavsiyelerde bulunmaya çalıştığı zamandır. Herkes kararlarınızı, hayatınızı sorgulamaya ve sonraki yıl için iyileştirmeye çalışır. Tüm ipuçları ve görüşler arasında kendinizi kaybolmuş bulursanız, üzülmeyin, bu anlaşılabilir bir durumdur. Bu makaleyi, yeni hayatınızın uyum listesinden çıkarmanız gereken şeyler hakkında günlük hayatınızı daha uyumlu ve huzurlu hale getirmek için hazırladık.

Öyleyse bunları Yeni Yıl yapılacaklar listesinden çıkardığınızdan emin olun – bedeniniz, zihniniz ve ruhunuz şükredecektir.

Yeni Yılda Yapılacaklar Listesinden Çıkarmanız Gerekenler

Anlamsız hediyeler almayı durdurun

Yükümlülük duygusunu hepimiz biliyoruz – zaten yarın olan bir etkinlik veya kutlama için bir hediye almak zorunda olduğumuzda, hepimiz telaşlı hissederiz.

Bu ipuçlarını doğum günleri, düğünler, mezuniyetler vb. Dahil olmak üzere yaklaşan tüm tatil günleri için en yakın noktaya götürün. Mecburiyetten hediye almak gereksiz bir durumdur.

Malzeme nesnelerine odaklanmayı bırak

Hangi maddi nesneye odaklanacağına odaklanmak yerine, uyandırmak istediğiniz duyguyu düşünün, hediye alıcısına gittikten sonra, bu duyguyu destekleyebilecek veya temsil edebilecek sembolik bir hediye seçin. Örneğin, kupa, çay, mum vb. ile “konfor seti” sunarak rahatlık hediye edebilirsiniz veya güzel bir planlayıcı veya not defteri sunarak motivasyon kazanabilirsiniz.

Hediyeleri önceden planlayın

Bunun söylenenden daha kolay olduğunu biliyoruz. Ancak, önümüzdeki aylarda hangi hediyelere ihtiyaç duyacağınızı planlamaya çalışırsanız (yılda üç veya dört kez bir liste yapmayı deneyin), fikirlerin akla daha fazla gelmesi ve son dakika alışverişlerinden kaçınmanız gerekir. En iyi fiyatları elde etmek için fırsatları kovalayabilirsiniz.

Verdiğiniz hediye alışveriş yerine ortak deneyimler içersin

Hediyelerinize para harcamak yerine ortak bir seyahate, akşam yemeğine veya başka bir etkinliğe gitmeyi (eşinizle veya geniş aile ile) kabul edebilirsiniz. Bazen ailede yıllarca kabul edilmiş olan kuralları çiğnemeyi başlatan kişi olmanız gerekir. Ancak grupta hediye avcılığı yapmaktan bıkan tek kişi olmadığınızdan şüpheleniyorsanız, önerileriniz için mutlaka destek bulacaksınız.

Diyetler ve fitness kararlarınızı abartmayın

TV şovlarının, makale başlıklarının ve reklamların kendimizden daha iyi, daha ince ve daha genç görünmemiz gerektiğini hissettirdiği bir sır değil. Ancak başka bir diyete devam etmek veya yanlış motivasyonla bir fitness planına başlamak nadiren mükemmel sonuçlara yol açar.

Eğer birçok insan gibiyseniz, muhtemelen yaşamınıza en az bir kez yıllık bir spor salonu üyeliği için kayıt yaptırdınız ve pes ettiniz.

Hoşunuza giden bir fiziksel aktivite bulun

Spor yapmaktan hoşlanmazsanız bile, kesinlikle zevkle yapacağınız bir aktivite bulabilirsiniz. Ne istediğinizi düşünün. Örneğin yürüyüşe çıkıp pilates yapmak, hatta evde egzersiz yapmak. Ancak bu aktiviteleri yaparken de sağlığınıza dikkat edin.

Aralıklı oruç tutmayı deneyin

Örneğin, akşam saat 8’de yemek yemeyi bırakın ve en geç 12 saat sonra tekrar başlayın. Bu yaklaşımın kilo vermenin yanı sıra sayısız sağlık yararına sahip olduğu kanıtlanmıştır .

Günlük yapılacaklar listenize bir başlık koyun

Günümüzün yoğun dünyasında, gününüzü stressiz bir şekilde planlamak aslında başlı başına bir sanattır. Sevgi dolu bir ebeveyn, çalışkan, yerel topluluğun aktif bir üyesi ve muhtemelen birkaç başka bireysel rol olmak istemek doğaldır.

Erken kalkmayı dene

Bazen 30 dakika önce uyanmak bile, günün birkaç işi için ihtiyaç duyulan baş başlangıcını sağlayabilir. Ama daha önce yatmak anlamına gelse bile her gece yeterince uyumayı unutmayın.

Gününüzü bir gün önce planlayın

Muhtemelen bir öğle yemeği hazırlar ve yatmadan önce bir kıyafet hazırlarsanız gününüzü daha iyi organize edersiniz.

E-postaları ve sosyal mesajları kontrol etmek için bir zaman belirleyin
Randevular arasında mesajlarınızı kontrol etmeye başlarsanız, yanıtlanması gereken mesajlar denizinde kaybolma riskiniz vardır. Bu etkinlik için bir zaman belirleyin veya bir toplantıya erken gelmeniz durumunda uygulayın.

Sağlıksız ve zaman çalan alışkanlıkları bırakın

Yeni yılda kurtulmamız gereken bir şey varsa, zamanımızı çalıp alışkanlık kazandıran, ancak uzun vadede herhangi bir değer sunmayan alışkanlıklardır . Ya da daha kötüsü, sağlığımız üzerinde olumsuz bir etki bırakıyor. Örneğin bu sene tv dizilerinizden ve dizi izlerken anında tükettiğiniz abur cuburlardan uzak durabilirsiniz.

Bir kahve bağımlısı olmak günümüzde çok sık karşılaşılan bir bağımlılık, ama başlangıçta göründüğü kadar masum değil. Bağımlılığın başlı başına bir sorun olmasının yanı sıra, çok fazla kahve içmek (günde 500-600 mg’dan fazla kafein) sinirlilik, uykusuzluk, mide rahatsızlığı, hızlı bir kalp atışı ve hatta kas titremesine neden olabilir.

Fakat size sağlık açısından oldukça önemli yeşil kahveyi önerebiliriz. Yeşil kahve hakkındaki makalemize ulaşmak için tıklayınız.

Hangi alışkanlıktan vazgeçmek istiyorsanız  , kendinizle bir sözleşme yapmak ve elde ettiğiniz kilometre taşları için kendinizi ödüllendirmek için bazı alışkanlıklar geliştirici araçlar kullanmayı düşünün .

Aşırı tüketmeyi durdurun

Tüketim çağında yaşıyoruz – bir yandan rahat yaşam vaadiyle büyük üreticiler ve bir yandan da modern yaşam tarzımızın doğrudan sonucu olan artan çevresel tehditler -. Tek bir çözüm var – ne zaman ve nerede olursanız olun daha az tüketmeye çalışın.

Ek satın alımlardan önce, kendinize şu soruları sorun:

Yine de kendinize engel olamıyorsanız “Para Tasarrufu Sırrı” adlı makalemizi okumanızı öneririz.

Telefonunuzdan uzaklaşmayı öğrenin

Bugünün dünyası bilgiyle doludur ve birçok insan gerçekte neyin önemli olduğuna odaklanmak için mücadele eder. Dünyada çok fazla oluyor – okumak, izlemek, bilmek, katılmak için çok fazla konuşma var.

Ancak telefonu kontrol etme ve sosyal medyayı kontrollü bir şekilde, zorlayıcı bir şekilde kullanmaya başlama cazibesini nasıl reddedebilirim?

Telefon bağımlılığınızı yönetmek için bazı ipuçları:

Yeni bir yıl başladığında, hepimiz heyecanla önümüzdeki maceraları bekliyoruz. Ancak bu yıl kendinize şunu vaat edin:

“Hiç bitmeyen bir görev ve taahhüt listesine sahip olmak yerine, gerçekten anlamlı olanlara odaklanmalıyım.”

Bugün, 2020 yılı ve sonrası için, en iyi iş önerilerini paylaşıyoruz. Bu tavsiyeler, yeni yılda herhangi bir sektördeki herhangi bir iş sahibine, hatta network marketing ticareti içerisinde olanlara da fayda sağlayabilir. Bunlar, işinizi yeni yılda ve sonraki yıllarda bir üst seviyeye çıkarmak için yapabileceğiniz şeylerdir. Fikirleri belirli bir sırada listelemedik.

Ayrıca buradaki bilgileri hayatınızda, yeni yılınızda kullanmak için, uygulamak için kendinize bir fırsat tanıyın. Bunu hak ediyorsunuz. Kendinizi, içinizdeki en iyi “siz”i bulması için biraz zorlamanız, asla zararınıza olmayacaktır. Şimdiden mutlu seneler diliyoruz.

Yeni Yılda İşiniz İçin En İyi Öneriler

Önce 30,000 metre yükseklikten işinizi biraz gözlemleyin

Tüm zamanınızı işinizde çalışarak harcamak o kadar kolaydır ki, geri adım atmayı ve işinize dışarıdan bakmayı unutursunuz. 2020 yılında, haftada bir saatinizi 30.000 metre yukarıdan, işinize bakmanızı öneriyoruz.

Pazarlama yatırım getirinizi değerlendirin

Biraz zaman harcayın, pazarlama ve reklamcılığını değerlendirin mutlaka. Ne kadar kaliteli ürününüz olduğunu insanlar bilmezse, sizden nasıl satın alacaklar ki? Sizi bulabilmeleri için fikrinizi pazarlamayı öğrenmelisiniz.

Her yöntemle yeni bir müşteri edinme maliyetinizi belirleyin ve ardından bir müşterinin sizin için ne kadar değerli olduğunu belirlemek için zaman ayırın. Kârlı bir şekilde yeni müşteriler kazanamayacağınız pazarlama ve reklamcılık yöntemlerini kaldırın.

Daha fazla para kazanmanın yollarını araştırın

Herhangi bir işte, daha fazla para kazanmanın ÜÇ yolu vardır.

Öncelikle, yeni müşteriler edinmeye odaklanabilirsiniz. Çoğu işletmenin yaptığı budur. Sürekli yeni müşteri edinmek için genelde müşteri kalitesini düşürürler. Diğer kalıcı noktalara çok odaklanmazlar.

Ardından, mevcut müşterilerinize daha büyük satışlar yapabilirsiniz. Başka bir deyişle, müşterilerinize sizinle ilk iş yaptıklarında kullanımlarına yarayacak bazı satışlar ve ek ürün ve hizmetler sağlayın.

Son yöntem müşterilerinize daha sık satmaktır. Bu sıklığı artırmanın tek yolu, müşterilerinizle düzenli olarak iletişimde kalmak ve onlara geri dönmeleri ve sizinle iş yapmaları için teşvikler vermektir.

İşinizde daha fazla para kazanmak için bu üç yoldan biriyle yapabileceğiniz iki şeyden birini tanımlayın. Çok cuzi miktarlarda sermayeler ve daha az zaman harcayarak nasıl kendi işinizi kuracağınızın yollarını araştırın. 

Müşterilerinize işletmeniz hakkında konuşmak için bir neden verin

Ağızdan-ağıza reklam kelimesi, sahip olabileceğiniz en iyi reklam şeklidir ve ücretsizdir.  2020’de müşterilerinize siz, şirketiniz ve ürünleriniz hakkında iyi şeyler söylemek için bir sebep verin.

Neyin çalışıp çalışmadığını değerlendirmek için zaman ayırın

İşinizde neyin iyi çalıştığını ve neyin iyi çalışmadığını görmek için zaman ayırın. Zamanınızı ve paranızı boşa harcayan alanları bulun ve ortadan kaldırın.

Mevcut ve eski müşterilerle iletişimde kalmak için daha iyi bir iş yapın

Tüm işletmeler mevcut ve geçmiş müşterilerle iletişimde kalmak için daha iyi bir iş yapabilir. 2020’de de kendizin postayla gönderilen aylık haber bülteninizi başlatmaya dikkat edin. Ölü olanlar ya da onlarla tekrar iletişime geçmemenizi söyleyene kadar, ayda bir kez tüm eski müşterilerinizle minimum bağlantıda kalın. Not kartları, periyodik telefon görüşmeleri, e-postalar ve doğrudan posta gönderin. Servet takiptedir. Bu, birisinin sizinle paylaştığı en iyi iş tavsiyesi olabilir.

İnce, eşsiz satış teklifinizi ayarlayın

Her yıl, benzersiz satış teklifinize ince ayar yapmanız iyi bir fikirdir. Başka bir deyişle, sizi ve işinizi rakiplerinizden farklı kılan şey nedir? Neden insanlar sizinle iş yapıyor, başkasıyla değil? İdeal olarak, bir ila iki cümle ile benzersiz satış teklifinizi oluşturun. Kartvizitlerinizde, kırtasiye, web sitesi, tabela ve tüm pazarlama materyallerinde olduğundan emin olun.

En iyi müşterilerinizi belirleyin

Önceki yıldaki tüm satış rakamlarınızı inceleyin ve en iyi müşterilerinizi belirleyin. İşletmeniz çoğu işletme gibiyse, satışlarınızın% 80’inin müşterilerinizin% 20’sinden geldiğini hemen anlayacaksınız. Bu, 20/80 Kuralı olarak bilinir. Kendinize bir iyilik yapın ve bu% 20 inceleyin. En iyi müşterilerinizle ilgili öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin, sonra dışarı çıkın ve onlar gibi daha fazla müşteri bulun! Unutmayın, tüm müşteriler eşit yaratılmamıştır. En iyi% 20 müşterinize odaklanarak zamanınızın% 80’ini kendinize bırakarak pazarlama bütçenizi daha da arttırabilirsiniz.

İşyerinde daha çok eğlenmeye çalışın

Bütün gün iştesiniz ve oyun yoksa, bu durum sizi da sıkıcı bir çocuk yapar, yaratıcılığınızı öldürür ve artık çalışmak istemezsiniz! Yaptıklarınla ​​eğlenmeye çalış. Çalışanlarınız veya sizin için (veya sizinle birlikte) çalışan diğer kişileriniz varsa, işyerine mutluluk ve eğlence getirmenin yollarını bulun.

Vaktinizi boşaltmak için daha fazla dış kaynak kullanın

Çok meşgul olmayı kes! Gelecek 30 gün boyunca günlük olarak ne yaptığınızı izleyin. Ayın sonunda, her günü nasıl harcadığınıza bakın ve yaptığınız her şeyin bir listesini yapın, ancak başkasının yapmasını sağlayın. Zevk almadığınız ve işiniz için kazanç sağlamadığınız zaman harcı ve görevlerini tanımlayın. Bu görevleri açık bir şekilde tanımladıktan sonra, bu görevleri sizin için yapması için bir çalışanı işe almayı düşünün veya bağımsız bir yükleniciye yaptırın. Bu işlem zamanınızı boşaltacaktır. Unutmayın, işletme sahibi olarak en önemli işiniz, işinizin stratejik çalışmasıdır. Yetki vermeyi öğrenmek, sizinle paylaşabileceğimiz en iyi iş tavsiyelerinin bir kısmıdır.

Kaçırılan fırsatları arayın

Her niş ve hedef pazarda, kaçırılmış fırsatlar var. Hangi ürünleri ve hizmetleri sağlayabileceğinizi düşünüyorsunuz?

2020’de yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri müşterilerinize anket yapmak ve onlara “işimizde size daha iyi hizmet vermemiz için ne tür öneriler eklersiniz?” Veya onlara “ne yapmamızı istiyorsunuz? Verdiğimiz hizmetten memnun musunuz?” gibi soruları müşterilerinize sorarsanız, bazı harika fikirler elde edeceksiniz mutlaka.

Çıkış planınız üzerinde çalışın

Tüm girişimcilerin bir çıkış planı olmalıdır, böylece bir gün işlerini büyük bir kar için satabilirler. İşinizde yerinizi alabilmenin yollarını düşünmeye başlayın. Sistemler ve prosedürler üzerinde çalışın. İşletmeniz için kısa vadeli veya uzun vadeli hedefler oluşturun, böylece iple çekeceğiniz bir şey elde edin.

İşinizi doğru bir şekilde yaparsanız, emekli olmak veya başka bir şeye geçmek istediğinizde kapatmanız gerekmez. Bunun yerine, büyük bir kar için satabilecek veya sensiz otomatik pilotta çalışmasına izin verebileceksiniz. Gördüğünüz gibi bir işletme sahibi olmanın amacı budur.

Son düşünceler

Özetle, bunlar yeni yılda yani 2020 yılı ve sonrası için işiniz konusunda en iyi ipuçlarınız olacaktır. Umarız bu şeyleri işinizde yapmak için kendinize zaman ayırırsınız. Bunu yaparsanız iyi şeyler olacağından emin olabilirsiniz. Yapmazsanız, aynı şeylerden daha fazlasını almaya devam edersiniz.

Sizin yeni yıldan, 2020 senesinden veya daha da ötesinden beklentileriniz neler? Bu sene neler yapmayı planlıyorsunuz, düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İşte 2019’a girdik. Yeni bir yılda olmak, yeni bir şeyler yapmanın tam zamanı.

Elbette yapabileceğiniz pek çok şey var, ama – ben kendi kendine eğitim konusunda büyük bir inancım – bu yıl kendi eğitiminize öncelik vermenizi teşvik etmek isterim.

Size neler öğreneceğiniz konusunda fikir vermek için, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olabileceğine inandığınız dört yetenekle birlikte.

Bu beceriler yeni fırsatlar bulmanıza ve yeni durumlara uyum sağlamanıza yardımcı olabilir.

1. Yazma

Becerilere sahip olabilirsiniz, ancak kendinizi iyi bir şekilde anlatamazsanız, insanlar hala değerinizden şüphe duyacaktır. İşte bu yüzden burada sıraladığım ilk iki yetenek iletişim becerileridir. İletişim becerileri, yüz yıl önce olduğu kadar bugün de önemli.

Yazma becerilerinizi geliştirmek için kendi blogunuzu oluşturmayı düşünebilirsiniz. Ya da kişisel bir günlük oluşturabilirsiniz.

2. Konuşma

İletişim becerilerinin ikincisi konuşma yeteneklerinizdir. Özellikle, topluluk içinde konuşma becerilerinizi geliştirmeniz işiniz için çok önemlidir. Böylece fikirlerinizi birçok insanın önünde çekinmeden ve aksamadan paylaşabilirsiniz.

3. Kodlama

Kodlama öğrenmek bugünlerde gittikçe daha popüler hale geliyor. Bunun için iyi bir neden var: Kodlama çevrenizdeki teknolojiden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Gerçek şu ki, etrafımızdaki birçok şeyin arkasında bilgisayar kodu var, bu yüzden kodun nasıl yazılacağını bilmek size çok yardımcı olabilir.

Gelişmiş kodlamayı öğrenmek zorunda değilsiniz. Basit web siteleri oluşturmak için sadece HTML ve CSS ile başlayabilirsiniz. Bu ikisi ile, isterseniz kendi web sitenizi oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

4. Online pazarlama

Sizinle olan son beceri çevrimiçi pazarlamadır. Gün geçtikçe daha fazla şey online olarak satıldığından, çevrimiçi pazarlama bilgisine sahip olmak, sahip olduğunuz her şeyi satmanıza yardımcı olabilir. Bu kişisel markanızı oluşturmayı içerir.

Büyümek istiyorsanız, kişisel kapasitenizi arttırmanız gerekir.

kişisel gelişim size seviye atlamanız için önemli bir yere sahip

Kişisel kapasitenizi arttırmak, kişisel gelişiminiz için çok önemlidir. Çünkü sizi hayatta bir sonraki seviyeye götürecek olan kişisel gelişimdir. Bunun için yapmanız gereken, yeni bir mücadele almak. Konfor bölgenizden çıkmalı ve yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi geliştirecek bir şey yapmalısınız. Rahatsız edici, ancak bu büyümenin tek yoludur.

Yani burada size soru:

Bu yıl ne gibi yeni zorluklarla karşılaşacaksınız?

bu yıl ne gibi zorluklarla karşılaşacaksınız

2019’da hala yeni bir meydan okuma için çalışmak için on bir ayımız var. Her zaman yaptığın şeyi yaparak onları boşa harcama. Sizi hayatın bir sonraki seviyesine götürecek bir şey yapın.

Yeni bir meydan okuma seçmenize yardımcı olmak için işte birkaç fikir:

Çevrimiçi bir kursa katılın zamanınız varsa, merak ettiğiniz ve incelemek istediğiniz bir konu var mı?

Bir ek iş kurun

mutlaka ek bir iş kurmalısınız.

Belki de zaten bir ek iş için bir fikriniz var. Hobinizden veya karşılaştığınız belirli bir ihtiyaçtan kaynaklanabilir. Neden bu sene bunu gerçekleştirmiyorsun? Bir iş sahibi olmak, kapasitenizi arttırmanın iyi bir yoludur, çünkü süreçte size çok şey öğretecektir. Ayrıca, bu belirsiz ekonomik zamanlarda size ekstra bir yastık verebilir.

Blog oluşturun

Blog sitesi oluşturmayı öğrenmelisiniz

Bugün herkes düşüncelerini bir blog aracılığıyla ifade edebilir. Artık sadece bilgi tüketicisi olmakla sınırlı değilsiniz. Tutkulu olduğunuz bir konunuz varsa, bir blog oluşturmak iyi bir fikir olabiliriz. Bunun hakkında yazarak çok daha fazla şey öğreneceksiniz, ayrıca yol boyunca ilginç insanlarla tanışacaksınız. Dikkatli bir kelime: bir şey inşa etmeye karar verirseniz anında başarı beklemeyin. Bir şeyler inşa etmek zaman alıyor, bu nedenle blogunuz çok sayıda okuyucu çekmediyse veya işletmeniz başlangıçta size yeterli gelir getirmediyse cesaretiniz kırılmasın. Unutmayın, buradaki amacınız kişisel kapasitenizi arttırmak.

Bunlar benden sadece birkaç fikir. Kişisel gelişim kapasitenizi nasıl artıracağınıza dair çok daha fazla fikriniz olduğuna eminim.