10 Adımda Günümüzü Kurtaracak Mutluluk Yöntemleri

Onca iş güç hayat koşturmacası derken bazen kendimizi mutsuz hissedebiliyoruz.

Onca iş güç hayat koşturmacası derken bazen kendimizi mutsuz hissedebiliyoruz. Kendimize vakit ayıramadığımızdan yakınıyoruz. Ya da olumsuz bir olay yaşıyoruz ve modumuz düşüyor. Dönem dönem kaçış yolu ya da çareler arıyoruz. İşte tam da bu noktada size iyi gelecek yöntemler mevcut . Yöntemlere birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Sarılın

Evet çok basit gidin ve aileniz, arkadaşlarınız, eşiniz, dostunuz herhangi birine sarılın. Emin olun bu size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Azıcık sevgiye hangimizin ihtiyacı yok ki?

Kedi ya da Köpeğinizle Vakit Geçirin

Yumuşak ve tüylü arkadaşlarınıza dokunmanız oksitosin hormonunun salgılanmasını sağlar ve bu size huzur verir.

Gülümsemek

Gülümsemek bu süreçte size zor gelebilir fakat yüzünüze yapmacık da olsa takındığınız gülümseme gerçeğe dönüşebilir.

Kendinize Değer Verin

Aldığınız tüm kararlarla, attığınız adımlarla mükemmel bir insan olduğunuzu hatırlayın. Ve kendinizi yeniden sevin.

Arayın

Uzakta olan sevdiğinizin sesini duyun. Çünkü bazen bastırdığımız özlemlerimiz olabilir ve bunu gün yüzüne çıkarmanın zamanı gelmiştir. Sarılın telefonunuza..

Kısa Bir Müzik Şölenine Ne Dersiniz?

Bunu sevdiğin ortamda tekrarlarsan ruhun da seninle birlikte dinlenecektir. Sahil, doğa, odanız, eviniz, bahçeniz bu konuda size her zaman destek olmaya hazır.

İyilik Yapın

Nasıl almak sizi mutlu ediyorsa, kendinizden bir şeyler vermek, başka insanların mutluluğuna ortak olmak sizi de mutlu edecektir.

Paylaşın

Çoğu hastalık gibi mutluluk da bulaşıcıdır. Mutluluğunuzu da acınız gibi buna değecek insanlarla paylaşın. Ve bu süreçte mutlu insanlarla ilerleyin.

Güzel Anılarınızı Hatırlayın

Daha önceden sizi mutlu etmiş, çılgınlarca eğlenmiş olduğunuz bir anınızı hatırlayın. Bunu yaparken hafızanızın yanı sıra fotoğraf ve videolardan yararlanabilirsiniz. Hatta hiç tanımadığınız insanların komik videolarını izleyerek bile yüzünüzü güldürebilirsiniz.

Doğaya Çıkın

Sokakta, bahçenizde durun ve rengarenk çiçekleri koklayın.

Onca mutlu olabilmemiz için sebep varken hala neden mutsuz olalım ki?