fbpx

Para Mutluluk Getirebilir Mi?

Genel olarak manevi ve dini çevrelerde para ile ilgili genel kavram ve özellikle parasız insanların düşüncesi, paranın mutluluğu satın alamamasıdır.

Bu ideolojinin katkısı, paranın maddi bir şey olduğuna inanmaktadır, bu nedenle, tamamen içsel bir faktör olan mutluluğun hiçbir ilişkisi yoktur.

Eğer paranın mutluluğu satın alamayacağına inanıyorlarsa, o zaman her dinin sadaka kavramına önem vermesi sorgulanabilir.

Bu nedenle, doğrudan ya da dolaylı olarak, paranın mutlulukla ilgisi vardır.

Bana göre paranın mutluluk kavramı için büyük bir rolü var; ancak paranın nasıl harcanmasına bağlıdır.

Nasıl harcanacağından kastettiğimiz hangi araba modelinin sizi daha mutlu edeceği değil aksine, kendi paranızı mı harcadığınız yoksa başkalarına harcattığınız anlamına gelir.

Hangi tür para harcamalarının mutluluk getirdiğini anlatmaya geçmeden önce, size garip bir gerçeği paylaşmama izin verin:

https://giphy.com/gifs/chexmix-celebrate-winner-l49JKqOwpOIX9i9Ko

Biz, piyango kazanan herkesin en mutlu olduğu ve hayatlarının bir gecede değiştiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan çeşitli araştırmalar, piyango kazananlarının mutluluğunun uzun ömürlü olmadığını gösteriyor. Araştırmalar, bu insanların ihtiyaç duymadıkları ve kendilerini sorgulamaksızın para harcamaya başladıkları ve sürekli bir şeyler satın almaya başladıkları ve bunun sonucunda borçlu kaldıklarını göstermektedir. Öte yandan, piyangoyu kazanan kişinin arkadaşları ve ailesi para ve hediyeler istemeye başladıklarında, taleplerine karşılık verilmezse, anti-sosyal bir tepkiyle karşılık verdikleri kayıtlara geçmiştir.

Çekiliş kazananların örneğinden, paranın mutluluk getirmediği söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, resmin başka bir yönü de vardır ve başkalarına para harcamakla ilgilidir.

Her din, başkalarına parasal temizlik ve büyüme aracı olarak para harcamayı teşvik eder.

Bu felsefeyi gerçek dünyaya uygulayan kişi, diğerlerinin yaptığı harcamalar için mutluluk ve sevinç duygusunu kolaylıkla hissedebilir.

Para, başkalarına verildiğinde mutluluğu elde etmenin en iyi yolu olarak hizmet edebilir.

https://giphy.com/gifs/heyarnold-hey-arnold-nicksplat-xT1R9TaUQfgf5qQZEY

Dahası, para harcamasıyla ilgili olarak, bazı insanlar, mutluluğu sevdikleri için para harcamakta bulurken, bazı insanlarda ilk kez gördüklerini bir insana ya da bir yabancıya para harcamanın mutluluğu getiren bir şey olduğu görüşündedir.

Kimin için harcayacağınız önemli değil, gözlerinde parıldayan bir ışıltı, paha biçilemez. Ruhunuza tatmin ve mutluluk getirecek şey budur.

Tam tersine, kendini harcama oldukça geleneksel ve her birimizin yaptığı şeydir. Dahası, insanlar olarak, başkalarının tepkileri bizim yanıtımızı tetikleyen şeydir. Bu nedenle, paranız kimseye mutluluk getiremezse, o zaman size mutluluk getirmez. Öte yandan, sıradan bir işin ve sıradan bir paranın emrinde olan sıradan bir kişiyseniz, o zaman bu amaç için para harcanmak bir milyonerin cömertçe verdiği bir sadakayla aynı mutluluğu getirecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,945BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,358TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...

Başarılı Ve Mutlu Yönetici Olmanın 17 Sırrı

Başarılı ve mutlu bir yönetici nasıl olunur? Eğer iş dünyası içerisinde iseniz ve kariyer basamaklarını kovalıyorsanız, üretkenlik, verimlilik, liderlik gibi konularda kesinlikle kendinizi geliştirmeniz...

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden...