fbpx

Para Mutluluk Getirebilir Mi?

Genel olarak manevi ve dini çevrelerde para ile ilgili genel kavram ve özellikle parasız insanların düşüncesi, paranın mutluluğu satın alamamasıdır.

Bu ideolojinin katkısı, paranın maddi bir şey olduğuna inanmaktadır, bu nedenle, tamamen içsel bir faktör olan mutluluğun hiçbir ilişkisi yoktur.

Eğer paranın mutluluğu satın alamayacağına inanıyorlarsa, o zaman her dinin sadaka kavramına önem vermesi sorgulanabilir.

Bu nedenle, doğrudan ya da dolaylı olarak, paranın mutlulukla ilgisi vardır.

Bana göre paranın mutluluk kavramı için büyük bir rolü var; ancak paranın nasıl harcanmasına bağlıdır.

Nasıl harcanacağından kastettiğimiz hangi araba modelinin sizi daha mutlu edeceği değil aksine, kendi paranızı mı harcadığınız yoksa başkalarına harcattığınız anlamına gelir.

Hangi tür para harcamalarının mutluluk getirdiğini anlatmaya geçmeden önce, size garip bir gerçeği paylaşmama izin verin:

https://giphy.com/gifs/chexmix-celebrate-winner-l49JKqOwpOIX9i9Ko

Biz, piyango kazanan herkesin en mutlu olduğu ve hayatlarının bir gecede değiştiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan çeşitli araştırmalar, piyango kazananlarının mutluluğunun uzun ömürlü olmadığını gösteriyor. Araştırmalar, bu insanların ihtiyaç duymadıkları ve kendilerini sorgulamaksızın para harcamaya başladıkları ve sürekli bir şeyler satın almaya başladıkları ve bunun sonucunda borçlu kaldıklarını göstermektedir. Öte yandan, piyangoyu kazanan kişinin arkadaşları ve ailesi para ve hediyeler istemeye başladıklarında, taleplerine karşılık verilmezse, anti-sosyal bir tepkiyle karşılık verdikleri kayıtlara geçmiştir.

Çekiliş kazananların örneğinden, paranın mutluluk getirmediği söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, resmin başka bir yönü de vardır ve başkalarına para harcamakla ilgilidir.

Her din, başkalarına parasal temizlik ve büyüme aracı olarak para harcamayı teşvik eder.

Bu felsefeyi gerçek dünyaya uygulayan kişi, diğerlerinin yaptığı harcamalar için mutluluk ve sevinç duygusunu kolaylıkla hissedebilir.

Para, başkalarına verildiğinde mutluluğu elde etmenin en iyi yolu olarak hizmet edebilir.

https://giphy.com/gifs/heyarnold-hey-arnold-nicksplat-xT1R9TaUQfgf5qQZEY

Dahası, para harcamasıyla ilgili olarak, bazı insanlar, mutluluğu sevdikleri için para harcamakta bulurken, bazı insanlarda ilk kez gördüklerini bir insana ya da bir yabancıya para harcamanın mutluluğu getiren bir şey olduğu görüşündedir.

Kimin için harcayacağınız önemli değil, gözlerinde parıldayan bir ışıltı, paha biçilemez. Ruhunuza tatmin ve mutluluk getirecek şey budur.

Tam tersine, kendini harcama oldukça geleneksel ve her birimizin yaptığı şeydir. Dahası, insanlar olarak, başkalarının tepkileri bizim yanıtımızı tetikleyen şeydir. Bu nedenle, paranız kimseye mutluluk getiremezse, o zaman size mutluluk getirmez. Öte yandan, sıradan bir işin ve sıradan bir paranın emrinde olan sıradan bir kişiyseniz, o zaman bu amaç için para harcanmak bir milyonerin cömertçe verdiği bir sadakayla aynı mutluluğu getirecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,558BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,984TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İnternetin Gücünden Doğan Yeni Nesil Ticaret: E-Ticaret 

E-ticaret, 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme...

Yaz Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları

Yaz tatilini verimli geçirmenin yolları nelerdir? Odaklı ve üretken olarak kalmamız konusunda, kişisel gelişimimiz için yapılabilecekler nelerdir? Yazın gelişiyle, birçok genç tatilini nasıl geçirebileceklerini...

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...