Para mutluluk getirebilir mi?

Para Mutluluk Getirebilir Mi?

Genel olarak manevi ve dini çevrelerde para ile ilgili genel kavram ve özellikle parasız insanların düşüncesi, paranın mutluluğu satın alamamasıdır.

Bu ideolojinin katkısı, paranın maddi bir şey olduğuna inanmaktadır, bu nedenle, tamamen içsel bir faktör olan mutluluğun hiçbir ilişkisi yoktur.

Eğer paranın mutluluğu satın alamayacağına inanıyorlarsa, o zaman her dinin sadaka kavramına önem vermesi sorgulanabilir.

Bu nedenle, doğrudan ya da dolaylı olarak, paranın mutlulukla ilgisi vardır.

Bana göre paranın mutluluk kavramı için büyük bir rolü var; ancak paranın nasıl harcanmasına bağlıdır.

Nasıl harcanacağından kastettiğimiz hangi araba modelinin sizi daha mutlu edeceği değil aksine, kendi paranızı mı harcadığınız yoksa başkalarına harcattığınız anlamına gelir.

Hangi tür para harcamalarının mutluluk getirdiğini anlatmaya geçmeden önce, size garip bir gerçeği paylaşmama izin verin:

Celebrate Lottery Ticket GIF by Chex Mix - Find & Share on GIPHY

Biz, piyango kazanan herkesin en mutlu olduğu ve hayatlarının bir gecede değiştiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan çeşitli araştırmalar, piyango kazananlarının mutluluğunun uzun ömürlü olmadığını gösteriyor. Araştırmalar, bu insanların ihtiyaç duymadıkları ve kendilerini sorgulamaksızın para harcamaya başladıkları ve sürekli bir şeyler satın almaya başladıkları ve bunun sonucunda borçlu kaldıklarını göstermektedir. Öte yandan, piyangoyu kazanan kişinin arkadaşları ve ailesi para ve hediyeler istemeye başladıklarında, taleplerine karşılık verilmezse, anti-sosyal bir tepkiyle karşılık verdikleri kayıtlara geçmiştir.

Çekiliş kazananların örneğinden, paranın mutluluk getirmediği söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, resmin başka bir yönü de vardır ve başkalarına para harcamakla ilgilidir.

Her din, başkalarına parasal temizlik ve büyüme aracı olarak para harcamayı teşvik eder.

Bu felsefeyi gerçek dünyaya uygulayan kişi, diğerlerinin yaptığı harcamalar için mutluluk ve sevinç duygusunu kolaylıkla hissedebilir.

Para, başkalarına verildiğinde mutluluğu elde etmenin en iyi yolu olarak hizmet edebilir.

Pay Up Hey Arnold GIF - Find & Share on GIPHY

Dahası, para harcamasıyla ilgili olarak, bazı insanlar, mutluluğu sevdikleri için para harcamakta bulurken, bazı insanlarda ilk kez gördüklerini bir insana ya da bir yabancıya para harcamanın mutluluğu getiren bir şey olduğu görüşündedir.

Kimin için harcayacağınız önemli değil, gözlerinde parıldayan bir ışıltı, paha biçilemez. Ruhunuza tatmin ve mutluluk getirecek şey budur.

Tam tersine, kendini harcama oldukça geleneksel ve her birimizin yaptığı şeydir. Dahası, insanlar olarak, başkalarının tepkileri bizim yanıtımızı tetikleyen şeydir. Bu nedenle, paranız kimseye mutluluk getiremezse, o zaman size mutluluk getirmez. Öte yandan, sıradan bir işin ve sıradan bir paranın emrinde olan sıradan bir kişiyseniz, o zaman bu amaç için para harcanmak bir milyonerin cömertçe verdiği bir sadakayla aynı mutluluğu getirecektir.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın