fbpx

Para Mutluluk Getirebilir Mi?

Genel olarak manevi ve dini çevrelerde para ile ilgili genel kavram ve özellikle parasız insanların düşüncesi, paranın mutluluğu satın alamamasıdır.

Bu ideolojinin katkısı, paranın maddi bir şey olduğuna inanmaktadır, bu nedenle, tamamen içsel bir faktör olan mutluluğun hiçbir ilişkisi yoktur.

Eğer paranın mutluluğu satın alamayacağına inanıyorlarsa, o zaman her dinin sadaka kavramına önem vermesi sorgulanabilir.

Bu nedenle, doğrudan ya da dolaylı olarak, paranın mutlulukla ilgisi vardır.

Bana göre paranın mutluluk kavramı için büyük bir rolü var; ancak paranın nasıl harcanmasına bağlıdır.

Nasıl harcanacağından kastettiğimiz hangi araba modelinin sizi daha mutlu edeceği değil aksine, kendi paranızı mı harcadığınız yoksa başkalarına harcattığınız anlamına gelir.

Hangi tür para harcamalarının mutluluk getirdiğini anlatmaya geçmeden önce, size garip bir gerçeği paylaşmama izin verin:

https://giphy.com/gifs/chexmix-celebrate-winner-l49JKqOwpOIX9i9Ko

Biz, piyango kazanan herkesin en mutlu olduğu ve hayatlarının bir gecede değiştiğine inanıyoruz. Bu konuda yapılan çeşitli araştırmalar, piyango kazananlarının mutluluğunun uzun ömürlü olmadığını gösteriyor. Araştırmalar, bu insanların ihtiyaç duymadıkları ve kendilerini sorgulamaksızın para harcamaya başladıkları ve sürekli bir şeyler satın almaya başladıkları ve bunun sonucunda borçlu kaldıklarını göstermektedir. Öte yandan, piyangoyu kazanan kişinin arkadaşları ve ailesi para ve hediyeler istemeye başladıklarında, taleplerine karşılık verilmezse, anti-sosyal bir tepkiyle karşılık verdikleri kayıtlara geçmiştir.

Çekiliş kazananların örneğinden, paranın mutluluk getirmediği söz konusu olabilir.

Bununla birlikte, resmin başka bir yönü de vardır ve başkalarına para harcamakla ilgilidir.

Her din, başkalarına parasal temizlik ve büyüme aracı olarak para harcamayı teşvik eder.

Bu felsefeyi gerçek dünyaya uygulayan kişi, diğerlerinin yaptığı harcamalar için mutluluk ve sevinç duygusunu kolaylıkla hissedebilir.

Para, başkalarına verildiğinde mutluluğu elde etmenin en iyi yolu olarak hizmet edebilir.

https://giphy.com/gifs/heyarnold-hey-arnold-nicksplat-xT1R9TaUQfgf5qQZEY

Dahası, para harcamasıyla ilgili olarak, bazı insanlar, mutluluğu sevdikleri için para harcamakta bulurken, bazı insanlarda ilk kez gördüklerini bir insana ya da bir yabancıya para harcamanın mutluluğu getiren bir şey olduğu görüşündedir.

Kimin için harcayacağınız önemli değil, gözlerinde parıldayan bir ışıltı, paha biçilemez. Ruhunuza tatmin ve mutluluk getirecek şey budur.

Tam tersine, kendini harcama oldukça geleneksel ve her birimizin yaptığı şeydir. Dahası, insanlar olarak, başkalarının tepkileri bizim yanıtımızı tetikleyen şeydir. Bu nedenle, paranız kimseye mutluluk getiremezse, o zaman size mutluluk getirmez. Öte yandan, sıradan bir işin ve sıradan bir paranın emrinde olan sıradan bir kişiyseniz, o zaman bu amaç için para harcanmak bir milyonerin cömertçe verdiği bir sadakayla aynı mutluluğu getirecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,568TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...