fbpx

Başarı ve Büyümenin Önündeki 7 Büyük Engel

Herkes bu hayatta, yaptığı her işte başarılı olmak ister. Hepimiz çabalarımızın karşılığı olan başarı için uğraşırız. Çoğumuz da büyümeyi bu şekilde başaracağı konusunda kararlıdır. Bu yüzden de sürekli kendimize nasıl daha başarılı olabilirim diye sorarız. İşte bu makale de sizlere başarı ve büyümenin önündeki 7 büyük engeli sunacak.

Birçok insanı durduran en önemli engel kendisi için sarf ettiği olumsuz sözlerdir. Hepimizin içinde bize sürekli neleri yapamayacağımızı ya da yapmamamız gerektiğini söyleyen o ses vardır.

Düşünün ki bu başarılı olmanızın önüne geçen tek büyük engel değil.

Başarının Önündeki 7 Engel

 

Vizyon eksikliği

Bu, başarmayı istediğiniz her şeyi sıraladığınız bir liste gibidir

Bu, başarmayı istediğiniz her şeyi sıraladığınız bir liste gibidir. Eğer bir şeyi istiyorsanız, kendinize hedef koyun ve o yolda çalışmaya başlayın.

Eğer sizi gaza getiren bu vizyonunuzdan beslenirseniz, herkes başarısızlıklar sonucu çoktan pes ettiğinde siz hala çabalıyor olursunuz.

 

Odak eksikliği

Bize verilen bir göreve olabildiğince dikkatli odaklanamamak da başarının önündeki başka bir engeldir

Bize verilen bir göreve olabildiğince dikkatli odaklanamamak da başarının önündeki başka bir engeldir.

 

İrade eksikliği

 Kişisel kontrol ve irade eksikliğinin başarı le aranıza girmesine izin vermeyin, başarıyı isteyin.

Kişisel kontrol ve irade eksikliğinin başarı ile aranıza girmesine izin vermeyin, başarıyı isteyin.

 

Herkesi memnun etmeye çalışmak

Başarılı olamamak için tek bir kesin sebep gösterilmek istenirse o da herkesi memnun etmeye çalışmaktır

Başarılı olamamak için tek bir kesin sebep gösterilmek istenirse o da herkesi memnun etmeye çalışmaktır. Sonuçta asla herkesi memnun edemezsiniz. Öyleyse neden bunun için uğraşasınız?

 

Korku

Korku, büyümeyi ve başarıyı feci şekilde etkileyebilir

Korku, büyümeyi ve başarıyı feci şekilde etkileyebilir. Bizi sınırlandırır. Sıradanı kabul etmemize sebep olur. Bizi sınırlarımızı zorlamamızdan alıkoyar ve bu da başarımızı etkiler.

 

Ortalama bir zihniyet

Kısacası ortalamayla yetinmek, kişisel limitlerimizi sınırlandırır

Kısacası ortalamayla yetinmek, kişisel limitlerimizi sınırlandırır. Başarının önündeki en büyük engellerden biri budur. Sınırlarımızı aşmak için gerekli olan güçteki girişkenliği ortalama bir zihniyet bize sağlayamaz.

 

Mükemmelin peşinden koşmak

Zihnimizdeki, bir şeyi ‘mükemmelden de güzel’ yapma dürtüsü asıl önemli olan şeyi unutup başarıyı yakalamamıza engel olur.

Zihnimizdeki, bir şeyi ‘mükemmelden de güzel’ yapma dürtüsü asıl önemli olan şeyi unutup başarıyı yakalamamıza engel olur.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,568TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...