fbpx

Başarı ve Büyümenin Önündeki 7 Büyük Engel

Herkes bu hayatta, yaptığı her işte başarılı olmak ister. Hepimiz çabalarımızın karşılığı olan başarı için uğraşırız. Çoğumuz da büyümeyi bu şekilde başaracağı konusunda kararlıdır. Bu yüzden de sürekli kendimize nasıl daha başarılı olabilirim diye sorarız. İşte bu makale de sizlere başarı ve büyümenin önündeki 7 büyük engeli sunacak.

Birçok insanı durduran en önemli engel kendisi için sarf ettiği olumsuz sözlerdir. Hepimizin içinde bize sürekli neleri yapamayacağımızı ya da yapmamamız gerektiğini söyleyen o ses vardır.

Düşünün ki bu başarılı olmanızın önüne geçen tek büyük engel değil.

Başarının Önündeki 7 Engel

 

Vizyon eksikliği

Bu, başarmayı istediğiniz her şeyi sıraladığınız bir liste gibidir

Bu, başarmayı istediğiniz her şeyi sıraladığınız bir liste gibidir. Eğer bir şeyi istiyorsanız, kendinize hedef koyun ve o yolda çalışmaya başlayın.

Eğer sizi gaza getiren bu vizyonunuzdan beslenirseniz, herkes başarısızlıklar sonucu çoktan pes ettiğinde siz hala çabalıyor olursunuz.

 

Odak eksikliği

Bize verilen bir göreve olabildiğince dikkatli odaklanamamak da başarının önündeki başka bir engeldir

Bize verilen bir göreve olabildiğince dikkatli odaklanamamak da başarının önündeki başka bir engeldir.

 

İrade eksikliği

 Kişisel kontrol ve irade eksikliğinin başarı le aranıza girmesine izin vermeyin, başarıyı isteyin.

Kişisel kontrol ve irade eksikliğinin başarı ile aranıza girmesine izin vermeyin, başarıyı isteyin.

 

Herkesi memnun etmeye çalışmak

Başarılı olamamak için tek bir kesin sebep gösterilmek istenirse o da herkesi memnun etmeye çalışmaktır

Başarılı olamamak için tek bir kesin sebep gösterilmek istenirse o da herkesi memnun etmeye çalışmaktır. Sonuçta asla herkesi memnun edemezsiniz. Öyleyse neden bunun için uğraşasınız?

 

Korku

Korku, büyümeyi ve başarıyı feci şekilde etkileyebilir

Korku, büyümeyi ve başarıyı feci şekilde etkileyebilir. Bizi sınırlandırır. Sıradanı kabul etmemize sebep olur. Bizi sınırlarımızı zorlamamızdan alıkoyar ve bu da başarımızı etkiler.

 

Ortalama bir zihniyet

Kısacası ortalamayla yetinmek, kişisel limitlerimizi sınırlandırır

Kısacası ortalamayla yetinmek, kişisel limitlerimizi sınırlandırır. Başarının önündeki en büyük engellerden biri budur. Sınırlarımızı aşmak için gerekli olan güçteki girişkenliği ortalama bir zihniyet bize sağlayamaz.

 

Mükemmelin peşinden koşmak

Zihnimizdeki, bir şeyi ‘mükemmelden de güzel’ yapma dürtüsü asıl önemli olan şeyi unutup başarıyı yakalamamıza engel olur.

Zihnimizdeki, bir şeyi ‘mükemmelden de güzel’ yapma dürtüsü asıl önemli olan şeyi unutup başarıyı yakalamamıza engel olur.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....