fbpx

Başarı ve Büyümenin Önündeki 7 Büyük Engel

Herkes bu hayatta, yaptığı her işte başarılı olmak ister. Hepimiz çabalarımızın karşılığı olan başarı için uğraşırız. Çoğumuz da büyümeyi bu şekilde başaracağı konusunda kararlıdır. Bu yüzden de sürekli kendimize nasıl daha başarılı olabilirim diye sorarız. İşte bu makale de sizlere başarı ve büyümenin önündeki 7 büyük engeli sunacak.

Birçok insanı durduran en önemli engel kendisi için sarf ettiği olumsuz sözlerdir. Hepimizin içinde bize sürekli neleri yapamayacağımızı ya da yapmamamız gerektiğini söyleyen o ses vardır.

Düşünün ki bu başarılı olmanızın önüne geçen tek büyük engel değil.

Başarının Önündeki 7 Engel

 

Vizyon eksikliği

Bu, başarmayı istediğiniz her şeyi sıraladığınız bir liste gibidir

Bu, başarmayı istediğiniz her şeyi sıraladığınız bir liste gibidir. Eğer bir şeyi istiyorsanız, kendinize hedef koyun ve o yolda çalışmaya başlayın.

Eğer sizi gaza getiren bu vizyonunuzdan beslenirseniz, herkes başarısızlıklar sonucu çoktan pes ettiğinde siz hala çabalıyor olursunuz.

 

Odak eksikliği

Bize verilen bir göreve olabildiğince dikkatli odaklanamamak da başarının önündeki başka bir engeldir

Bize verilen bir göreve olabildiğince dikkatli odaklanamamak da başarının önündeki başka bir engeldir.

 

İrade eksikliği

 Kişisel kontrol ve irade eksikliğinin başarı le aranıza girmesine izin vermeyin, başarıyı isteyin.

Kişisel kontrol ve irade eksikliğinin başarı ile aranıza girmesine izin vermeyin, başarıyı isteyin.

 

Herkesi memnun etmeye çalışmak

Başarılı olamamak için tek bir kesin sebep gösterilmek istenirse o da herkesi memnun etmeye çalışmaktır

Başarılı olamamak için tek bir kesin sebep gösterilmek istenirse o da herkesi memnun etmeye çalışmaktır. Sonuçta asla herkesi memnun edemezsiniz. Öyleyse neden bunun için uğraşasınız?

 

Korku

Korku, büyümeyi ve başarıyı feci şekilde etkileyebilir

Korku, büyümeyi ve başarıyı feci şekilde etkileyebilir. Bizi sınırlandırır. Sıradanı kabul etmemize sebep olur. Bizi sınırlarımızı zorlamamızdan alıkoyar ve bu da başarımızı etkiler.

 

Ortalama bir zihniyet

Kısacası ortalamayla yetinmek, kişisel limitlerimizi sınırlandırır

Kısacası ortalamayla yetinmek, kişisel limitlerimizi sınırlandırır. Başarının önündeki en büyük engellerden biri budur. Sınırlarımızı aşmak için gerekli olan güçteki girişkenliği ortalama bir zihniyet bize sağlayamaz.

 

Mükemmelin peşinden koşmak

Zihnimizdeki, bir şeyi ‘mükemmelden de güzel’ yapma dürtüsü asıl önemli olan şeyi unutup başarıyı yakalamamıza engel olur.

Zihnimizdeki, bir şeyi ‘mükemmelden de güzel’ yapma dürtüsü asıl önemli olan şeyi unutup başarıyı yakalamamıza engel olur.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,373TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...