İş Başarınızı Gözden Geçirin! 4 Negatif Düşünme Şekli

İş Başarınızı Sabote Edecek 4 Negatif Düşünme Şekli

Aklın her işin başında geldiği doğrudur. Aklıyla güçlü olan insanlar her ne durumda olursa olsun yaşadıklarının üstesinden gelebilirler, oysa bilinçli bir şekilde akıllarını kullanmayanlar ise en ufak bir dürtü ile harekete geçerler ve iş dünyasında hayatta kalmazlar. Bu nedenle, herhangi bir alanda başarı için, zihniyetin güçlü ve pozitif olması zorunludur.

İş hayatına geldiğinde ise, işletme sahibinin zihniyeti, işin yürütme şeklini yansıtır, bu nedenle, olumsuz bir zihniyet varsa, o zaman bu zihniyet başarıya kesinlikle engel olur. Bir işletme sahibi olarak sizin başarınızda engel olabilecek başlıca olumsuz fikirleri bilmeniz önemlidir. Aşağıdaki satırlarda 4’ünü sizinle tartışacağım.

İnsanlar Buna Ödeme Yapmaz

Money How Do I Do This GIF by Originals - Find & Share on GIPHY

En yıkıcı negatif zihniyet, iş sahiplerinin, özellikle de yenilerinin, insanların hizmetleri için ödeme yapmayacağını düşünmesidir. Bu tür bir zihniyet, ürününüzde veya hizmetinizde inanç eksikliğini gösterir. Ne yapmak istediğinizi ödemeniz için yeterince değerli olduğuna inanmıyorsanız, o zaman insanların da aynısını yapacağına inanıyorum. Bu nedenle, zihniyetinizi değiştirdiğiniz ve ürününüzün veya hizmetinizin satın almaya değer olduğunu düşündüğünüzde, daha sonra teklifleri satmak için zorlayacağınızı ve sonunda aynı inancı paylaşan alıcılar bulacağınızı düşünmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, tekliflerinizi düşük tutarak işinizin başarısını sabote etmeyi bırakın.

Zaman Yok

Animation Time GIF by Tony Babel - Find & Share on GIPHY

Çoğu zaman, işletmenizin başarısını dikkatlice sabote eden bir başka olumsuz düşünce, yeterli zamanınız olmadığını düşünmektir. Firmalar son teslim tarihlerinde çalışsalar da, daha fazlasını elde etmek için son teslim tarihlerini kısa tutmakta ve sonra yeterli zamanınız olmadığını düşünmek sizi beceriksiz bir hale getiriyor ve işin kalitesi düşüyor, sonuç olarak iş başarısı tehlikeye giriyor. Bu nedenle, zihninizi ve iş gücünüze belirli bir zaman içinde istenilen projeyi bitirebileceklerine inanarak zihninizi değiştirmelisiniz.

Ayrıca, baskı altındaki durumlarda sakin olmanız da büyük önem taşımaktadır. Bir mal sahibi olarak sakin olduğunuzda, değer iş boyunca azalacak ve böylece insanlar istedikleri işi herhangi bir güçlük çekmeden zamanında teslim edecekler.

“Zihnin kendisi, Cehennemi Cennet, Cenneti Cehennem yapabilir.” (John Milton)

Kötü Ekonomi

Disappointed Let Down GIF by America's Funniest Home Videos - Find & Share on GIPHY

Belki de yeni insanları bir işe başlamayı durduran en büyük neden ve halihazırda var olan işletmelerin başarıya ulaşması, ekonominin kötü durumda olduğuna ve sonuç olarak insanların sizin sunduklarınızı satın almak istemediğine inanmalarıdır. Ne var ki, ekonominin eskiden olduğu gibi olmadığının, insanların yaşamını bıraktığı gerçeğini inkâr etmek yok mu? Bu günlerde insanlara göre bir şey mi yapmıyorsunuz? Şirketler neden reklamcılığa bu kadar harcama yapıyor? Neden milyar dolar endüstrisi var? Bütün bu sorular, ekonominin ne kadar fakirleştiği, insanın hala ihtiyaçları olduğu ve bu ihtiyaçları karşılayanların kar elde ettiği gerçeğine işaret ediyor. Bu nedenle, işinizi başarılı görmek istiyorsanız, ekonomiyi suçlamayı bırakın ve bunun hakkında fikrinizi değiştirin.

Kolay Olacak

Easy GIF - Find & Share on GIPHY

Bir iş yürütme konusunda yutmanız gereken en büyük acı hap, işin kolay olmadığı düşüncesidir. Bir işi işletmeyi ve başarıyı başarmayı düşünenlerin kolay olduğunu, bunun hakkında hiçbir fikre sahip olmadıklarını ve bu zihniyetle başarıya ulaşma şanslarının minimum olduğunu düşünenler. Zamanla ve zorlu bir mücadeleden sonra, işler kolaylaşmaya başlar, ancak, asla kolay ve düşünmek, bu yüzden olumsuz ve olgunlaşmamış bir zihniyet olur.