Başarılı İnsanlar Stresle Nasıl Başa Çıkar

photo 1529066516367 36973222c957

Kimse mükemmel değildir; en iyi insanların bile zayıflıkları vardır. Fakat çoğumuz genellikle, bizim güçlü yanlarımızın ne olduğunu bulamadığımızdan şikayet ederiz. Arkamıza yaslanıp başarılı insanların bunu kolay kazandığını söyler dururuz – ama bu doğru değildir. Onlar da, zirveye ulaşmadan önce  mutlaka büyük mücadele verirler.

İşte başarılı insanların zayıflığın üstesinden gelmelerinin birkaç yolu

 

Sizi ilgilendiren konulara odaklanın

Sevdiğiniz bir şeyler bulun. Tutkulu olduğunuz bir şeye karşı çok sıkı çalıştığınız zaman, başarı sizin yolunuzu izler.

 

Zamanınızı yönetin

Akıllı bir yönetim sayesinde, insanlar daha az zamanda daha fazla iş yapabilir. Zamanınızı verimli bir şekilde geçirin; bir dakika bile boşa harcamayın.

 

Anahtar becerilerinizi geliştirin

Hepimizin olağanüstü derecede iyi olduğu bazı becerileri vardır. Zeki insanlar zamanlarını ve enerjilerini zaten iyi oldukları konuları iyileştirmek üzerine harcarlar, bu da zaten kuvvetli oldukları alanları daha da kuvvetlendirir.

 

Bir hedef ve bir plan belirleyin

Bir plan olmadan, yolumuzu kaybedebilir ve başarıya giden yolculuğumuzu geciktirebiliriz. Ne istediğiniz ve nasıl başarmayı planladığınız üzerinde düşünün.

 

Risk almaya cesaretiniz olsun

Zorlayıcı olan herhangi bir şey zaten risksiz değildir. Belirsizlik, başarının bir parçasıdır – sadece devam etme isteğiniz sizi oyunda aktif tutacaktır.

 

Başarısızlığın sizi durdurmasına izin vermeyin

Yol boyunca sizi bekleyen zorluklar olacak. Her zaman her şeyi kendi istediğiniz gibi şeklilendiremezsiniz. Başarılı insanlar bile hayatta başarısızlığa uğrarlar, ama her zaman ayağa kalkmasını bilirler.

 

Kendinizi pozitiflik ile çevreleyin

Herhangi bir zihnin en kötü düşmanı olumsuzluktur ve bu sizi umutsuzluğa sürükleyebilir. Zayıflığın üstesinden gelmek istiyorsanız, bu gibi şeylerin size ulaşmasına izin vermemelisiniz.