fbpx

Başarısızlığın Ardından Gelen 4 Harika Başarı Öyküsü

Başarısızlık, başarının alternatifi değildir. Başarısızlık kaçınılması gereken bir şeydir ve aynı zamanda sadece daha büyük ve daha anlamlı bir yolculukta geçici bir gerilemedir. Herkes bir noktada başarısızlıkla karşılaşır. Asıl önemli olan, bu başarısızlığa nasıl tepki verdiğiniz ve neler öğrendiğinizdir.

Bu altı girişimcinin hikayelerini dinleyin. Hikayeleri devasa başarılar ile sonuçlanıyor, ama hepsi kökenini başarısızlıktan alıyor. Bu hikayeler başarısızlığın sizi vizyonunuzu takip etmekten alıkoymaması için mükemmel örneklerdir.

Arianna Huffington, 36 yayıncı tarafından reddedildi.

Çevrimiçi yayınlarda en çok tanınan isimlerden birinin bir zamanlar üç düzine büyük yayıncı tarafından reddedildiğine inanmak zor. Huffington’un, şimdi her yerde adı duyulmuş olan Huffington Post imparatorluğunu yaratmadan önce yayınlamaya çalıştığı ikinci kitabı, yayımlanmak üzere kabul edilmeden önce 36 kez reddedildi.

 

Bill Gates ilk şirketininin yıkılışını izledi.

Bill Gates artık dünyanın en zengin insanlarından biri, ancak servetini başarıya giden düz bir yolda kazanmadı. Gates, girişimcilik dünyasına trafik bantlarından gelen verileri işlemeyi ve analiz etmeyi amaçlayan Traf-O-Data adlı bir şirket ile girdi.

Bu fikri, iş ortağı Paul Allen’ın yanında yaymaya çalıştı, ancak ürün neredeyse hiç işe yaramadı. Tam bir felaketti. Ancak, başarısızlık Gates’in yeni fırsatları keşfetmesini engellemedi ve birkaç yıl sonra ilk Microsoft ürününü yarattı ve kendisine başarıya giden yeni bir yol açtı.

 

Walt Disney’in yaratıcılıktan yoksun olduğu söylendi.

20. yüzyılın en yaratıcı dahilerinden Walt Disney, bir zamanlar bir gazeteden kovuldu, çünkü gazete onun yaratıcılıktan yoksun olduğunu düşünüyordu. Devam etmeyi deneyen Disney, Laugh-O-Gram Filmleri adlı ilk animasyon şirketini kurdu. Şirket için 15.000 dolar topladı, ancak önemli bir distribütör olan ortağının iflas etmesinin ardından Laugh-O-Gram’ı kapatmak zorunda kaldı.

 

Steve Jobs kendi şirketinden kovuldu.

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Apple’ın büyük bir imparatorluğa dönüşmesini izlediğinde ve başarıyı bulduğunda 20 yaşındaydı, ancak 30 yaşındayken Apple yönetim kurulu onu kovmaya karar verdi.

Başarısızlıkla yıkılmayan Jobs, Apple tarafından daha sonra satın alınan yeni bir şirket olan NeXT’yi kurdu. Apple’a bir kez daha geri döndükten sonra Jobs, şirketin imajını yeniden yaratarak ve Apple markasını yeniden zirveye taşıyarak muhteşem kapasitesini kanıtladı.

Hatalarınızdan ders çıkarın ve hatalarınızı kabul edin, ama tutkunuzu tekrar gözden geçirin ve ne olursa olsun hedeflerinizi takip etmeye devam edin.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,743BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,625TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mayıs Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Mayıs ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Farkındalık Kazanmanın Değeri

Kişisel gelişim bölümümüzde bu defa farkındalık üzerine duracağız. Farkındalık nedir? Farkında olmak nedir? Kişisel farkındalık kazanmak insanların hayatı anlama noktasında aşacağı engellerin başında gelir....

Kısa Hikayeler – Mutsuz Kral Hikayesi

Mutsuz kral hikayesi nedir? Bakış açınızı değiştirecek anlamlı hikayeler son derece önemlidir. Kısa hikayeler bölümümüzde mutsuz bir kralın hikayesini paylaşıp mutluluk kavramı üzerinde duracağız. Nedir...

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....