fbpx

Başarısızlığın Ardından Gelen 4 Harika Başarı Öyküsü

Başarısızlık, başarının alternatifi değildir. Başarısızlık kaçınılması gereken bir şeydir ve aynı zamanda sadece daha büyük ve daha anlamlı bir yolculukta geçici bir gerilemedir. Herkes bir noktada başarısızlıkla karşılaşır. Asıl önemli olan, bu başarısızlığa nasıl tepki verdiğiniz ve neler öğrendiğinizdir.

Bu altı girişimcinin hikayelerini dinleyin. Hikayeleri devasa başarılar ile sonuçlanıyor, ama hepsi kökenini başarısızlıktan alıyor. Bu hikayeler başarısızlığın sizi vizyonunuzu takip etmekten alıkoymaması için mükemmel örneklerdir.

Arianna Huffington, 36 yayıncı tarafından reddedildi.

Çevrimiçi yayınlarda en çok tanınan isimlerden birinin bir zamanlar üç düzine büyük yayıncı tarafından reddedildiğine inanmak zor. Huffington’un, şimdi her yerde adı duyulmuş olan Huffington Post imparatorluğunu yaratmadan önce yayınlamaya çalıştığı ikinci kitabı, yayımlanmak üzere kabul edilmeden önce 36 kez reddedildi.

 

Bill Gates ilk şirketininin yıkılışını izledi.

Bill Gates artık dünyanın en zengin insanlarından biri, ancak servetini başarıya giden düz bir yolda kazanmadı. Gates, girişimcilik dünyasına trafik bantlarından gelen verileri işlemeyi ve analiz etmeyi amaçlayan Traf-O-Data adlı bir şirket ile girdi.

Bu fikri, iş ortağı Paul Allen’ın yanında yaymaya çalıştı, ancak ürün neredeyse hiç işe yaramadı. Tam bir felaketti. Ancak, başarısızlık Gates’in yeni fırsatları keşfetmesini engellemedi ve birkaç yıl sonra ilk Microsoft ürününü yarattı ve kendisine başarıya giden yeni bir yol açtı.

 

Walt Disney’in yaratıcılıktan yoksun olduğu söylendi.

20. yüzyılın en yaratıcı dahilerinden Walt Disney, bir zamanlar bir gazeteden kovuldu, çünkü gazete onun yaratıcılıktan yoksun olduğunu düşünüyordu. Devam etmeyi deneyen Disney, Laugh-O-Gram Filmleri adlı ilk animasyon şirketini kurdu. Şirket için 15.000 dolar topladı, ancak önemli bir distribütör olan ortağının iflas etmesinin ardından Laugh-O-Gram’ı kapatmak zorunda kaldı.

 

Steve Jobs kendi şirketinden kovuldu.

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Apple’ın büyük bir imparatorluğa dönüşmesini izlediğinde ve başarıyı bulduğunda 20 yaşındaydı, ancak 30 yaşındayken Apple yönetim kurulu onu kovmaya karar verdi.

Başarısızlıkla yıkılmayan Jobs, Apple tarafından daha sonra satın alınan yeni bir şirket olan NeXT’yi kurdu. Apple’a bir kez daha geri döndükten sonra Jobs, şirketin imajını yeniden yaratarak ve Apple markasını yeniden zirveye taşıyarak muhteşem kapasitesini kanıtladı.

Hatalarınızdan ders çıkarın ve hatalarınızı kabul edin, ama tutkunuzu tekrar gözden geçirin ve ne olursa olsun hedeflerinizi takip etmeye devam edin.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,555BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,689TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yaz Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları

Yaz tatilini verimli geçirmenin yolları nelerdir? Odaklı ve üretken olarak kalmamız konusunda, kişisel gelişimimiz için yapılabilecekler nelerdir? Yazın gelişiyle, birçok genç tatilini nasıl geçirebileceklerini...

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...

Çocuklara Tasarruf Yapmayı Nasıl Öğretebiliriz?

Çocuklara tasarruf öğretmenin yolları nelerdir? Çocuklar için gerekli eğitimlerden biri de finansal eğitimdir. Para yönetimi hayatın kendisidir. Genç yaşlardan itibaren geliştirilen beceriler, ileride çocuklarınız...