fbpx

Başarısızlığın Ardından Gelen 4 Harika Başarı Öyküsü

Başarısızlık, başarının alternatifi değildir. Başarısızlık kaçınılması gereken bir şeydir ve aynı zamanda sadece daha büyük ve daha anlamlı bir yolculukta geçici bir gerilemedir. Herkes bir noktada başarısızlıkla karşılaşır. Asıl önemli olan, bu başarısızlığa nasıl tepki verdiğiniz ve neler öğrendiğinizdir.

Bu altı girişimcinin hikayelerini dinleyin. Hikayeleri devasa başarılar ile sonuçlanıyor, ama hepsi kökenini başarısızlıktan alıyor. Bu hikayeler başarısızlığın sizi vizyonunuzu takip etmekten alıkoymaması için mükemmel örneklerdir.

Arianna Huffington, 36 yayıncı tarafından reddedildi.

Çevrimiçi yayınlarda en çok tanınan isimlerden birinin bir zamanlar üç düzine büyük yayıncı tarafından reddedildiğine inanmak zor. Huffington’un, şimdi her yerde adı duyulmuş olan Huffington Post imparatorluğunu yaratmadan önce yayınlamaya çalıştığı ikinci kitabı, yayımlanmak üzere kabul edilmeden önce 36 kez reddedildi.

 

Bill Gates ilk şirketininin yıkılışını izledi.

Bill Gates artık dünyanın en zengin insanlarından biri, ancak servetini başarıya giden düz bir yolda kazanmadı. Gates, girişimcilik dünyasına trafik bantlarından gelen verileri işlemeyi ve analiz etmeyi amaçlayan Traf-O-Data adlı bir şirket ile girdi.

Bu fikri, iş ortağı Paul Allen’ın yanında yaymaya çalıştı, ancak ürün neredeyse hiç işe yaramadı. Tam bir felaketti. Ancak, başarısızlık Gates’in yeni fırsatları keşfetmesini engellemedi ve birkaç yıl sonra ilk Microsoft ürününü yarattı ve kendisine başarıya giden yeni bir yol açtı.

 

Walt Disney’in yaratıcılıktan yoksun olduğu söylendi.

20. yüzyılın en yaratıcı dahilerinden Walt Disney, bir zamanlar bir gazeteden kovuldu, çünkü gazete onun yaratıcılıktan yoksun olduğunu düşünüyordu. Devam etmeyi deneyen Disney, Laugh-O-Gram Filmleri adlı ilk animasyon şirketini kurdu. Şirket için 15.000 dolar topladı, ancak önemli bir distribütör olan ortağının iflas etmesinin ardından Laugh-O-Gram’ı kapatmak zorunda kaldı.

 

Steve Jobs kendi şirketinden kovuldu.

Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Apple’ın büyük bir imparatorluğa dönüşmesini izlediğinde ve başarıyı bulduğunda 20 yaşındaydı, ancak 30 yaşındayken Apple yönetim kurulu onu kovmaya karar verdi.

Başarısızlıkla yıkılmayan Jobs, Apple tarafından daha sonra satın alınan yeni bir şirket olan NeXT’yi kurdu. Apple’a bir kez daha geri döndükten sonra Jobs, şirketin imajını yeniden yaratarak ve Apple markasını yeniden zirveye taşıyarak muhteşem kapasitesini kanıtladı.

Hatalarınızdan ders çıkarın ve hatalarınızı kabul edin, ama tutkunuzu tekrar gözden geçirin ve ne olursa olsun hedeflerinizi takip etmeye devam edin.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,972BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,401TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...