Basit Bir Başarı Prensibi

Basit Bir Başarı Prensibi

Daha akıllı daha hızlı daha iyi poker oyuncuları ve stratejileri hakkında ilginç bir söz var. Poker bir olasılık oyunudur, bu yüzden stratejilerinin özü, kazanma ihtimallerini en üst düzeye çıkarmaktır.

Bir anlamda, hayat da bir olasılıklar oyunudur. Şansın hayatta büyük bir etkisi vardır. Doğru zamanda doğru yerde olmak gerekir. Size güzel bir başarı tavsiyesi;

Uzun vadede başarı şansınızı artıran şeyler yapın.

Bu ne demek? Burada 3 noktaya dikkat etmemiz gerekiyor:

  1. Uzun vadede
  2. Şans
  3. Arttırmak

Bunlara birer birer bakalım.

Uzun vadede

Başarı hakkında düşünmek için doğru çerçeve, kısa vadeli değil, uzun vadeli düşünmektir. Niye peki? Çünkü bu, sizin yeterli momentumu kazanmanız için gereklidir. Bu kalkmak üzere olan bir uçak gibidir, kalkmak için yeterince uzun bir pist gerekir.

Bu aynı zamanda kısa vadeli fırsatlardan kaçınmanız gerektiği anlamına da gelir. Uzun vadeli düşünün. Ayrıntılarda esnek olmaya devam ederken görüş konusunda inatçı olun.

Şans

Beğenin ya da beğenmeyin, oyunda bir şans unsuru var. Kontrolünüz dışında bir şey var. Her şeyi planlamış olabilirsiniz, ama yine de başarısızlık ihtimali vardır. Buradaki ders, başarısızlıklardan korkmamanız gerektiğidir. Bunun yerine, onları kucaklamalısınız. Başarısızlıkları, öğrenmek için fırsatlar olarak görün.

Arttırmak

Bir önceki bölüm kontrol edemeyeceğiniz şeyler hakkındaydı, bu bölüm kontrol edebileceğiniz şeyler hakkındadır. Burada başarı şansınızı artırmak için gerekli olanı yapmanız gerekir. İşte yapabileceğiniz bazı eylemler:

  • Bilgi avantajı yaratın
  • Gözlemci olun
  • Uçlarda yaşayın
  • Dengeli bir hayat yaşayın
  • Yan projeleriniz olsun
  • Tekrarlayın

Bunları kontrol edebilirsin. Bunları yapıp yapmamak size kalmış.

***

Uzun vadeli düşünün, hataları kucaklayın ve gerekli olanı yapın. Ancak o zaman tam potansiyelinize ulaşma yolunda olacaksınız.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın