Neden Yavaş Büyümek Büyümenin En İyi Yolu?

Kendini yavaş yavaş, uzun yıllar içinde geliştirmiş birini ele alalım

Eğer başarıya giden 2 yol olsaydı, biri çok kısa diğeri de çok uzun olsaydı, hangisini seçerdiniz ? Kısa yolu değil mi? Çünkü kim hemen başarılı olup, ödülü kapmayı istemez?

Ancak sizlerin de tahmin edeceği üzere hızlıca başarmakla uzun sürede başarmak arasında farklar vardır. Hızlıca başarmak da isteyebilirsiniz, bu olumsuz bir istek değildir. Ancak uzun süreye yayılan bir tatmin duygusu elde etmek için başarı yolunda yavaş yürümelisiniz ve bu büyümenin en iyi yoludur. İşte bunun 2 nedeni:

 

Başarının size getireceği sorumluluğa hazırlanırsınız

Başarının size getireceği sorumluluğa hazırlanırsınız

Başarılı olmak güzeldir tabii, ancak yanında büyük bir sorumluluğu da getirir. Eğer sahip olduğunuz başarı sizde olması gereken özelliklerle örtüşmüyorsa, dışarıdan başarılı görünebilirsiniz ancak içeride elde ettiğiniz başarıya hazır olmayan bir yanınız var demektir.

Gerçekten başarılı olmak hayatınızın tüm alanlarında başarılı olabildiğinizde gerçekleşecektir, yalnızca bir ya da iki alanında değil. Çünkü başarılarınız arasında dengeye ihtiyaç duyacaksınız.

Bu durumda yavaş büyümek sizi başarının getirdiği büyük sorumluluğa hazırlayacaktır. Dengeli bir hayat yaşamayı öğretecektir. Sorumluluk duygusuna bütünüyle sahip olduğunuzda ve dengeli bir hayatınız olduğunda, tatmini uzun süreye yayılan bir başarıyı artık kapıda karşılayabilirsiniz.

 

Kriz yönetimini öğrenirsiniz

Kendini yavaş yavaş, uzun yıllar içinde geliştirmiş birini ele alalım

Kısa sürede başarmak isteyenler kısa sürede çok şey feda eder, çok enerji harcarlar. Haddinden fazla risk alırlar ve hem kendilerini hem çevresindekileri üzerler. Böyle insanlar başlangıçta başarılı gibi görünebilirler ancak ilk fırtınada yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyadırlar.

Kendini yavaş yavaş, uzun yıllar içinde geliştirmiş birini ele alalım. Karşılaştığı bir krizi yıllar içinde edindiği tecrübe ile daha kolay aşacak ve geliştirdiği diğer yanlarını öne sürecektir.

Buradaki fark nedir? Başarı yolunda yavaş yürüyenler, temellerini sağlamlaştırmak için bunu uzun zamana yayarlar.Yapının tümünü inşa etmek için acele etmezler. Dayanıklı bir temel oluşturmak için sabırlıdırlar. İşte fırtınalara dayanabilmelerinin sebebi de budur.

Kısaca, acele etmeyin! Başkaları yaptı diye siz de aceleci şekilde işe koyulmayın. Herkesin yürüyeceği yol, yıldızının parlayacağı gün başkadır. Sizi özel kılacak olan da başarılı olacağınız zamanı beklerken sağlamlaştıracağınız temeldir.

Network Okulu ailesi olarak size yavaş büyümeler dileriz!