fbpx

Neden Yavaş Büyümek Büyümenin En İyi Yolu?

Eğer başarıya giden 2 yol olsaydı, biri çok kısa diğeri de çok uzun olsaydı, hangisini seçerdiniz ? Kısa yolu değil mi? Çünkü kim hemen başarılı olup, ödülü kapmayı istemez?

Ancak sizlerin de tahmin edeceği üzere hızlıca başarmakla uzun sürede başarmak arasında farklar vardır. Hızlıca başarmak da isteyebilirsiniz, bu olumsuz bir istek değildir. Ancak uzun süreye yayılan bir tatmin duygusu elde etmek için başarı yolunda yavaş yürümelisiniz ve bu büyümenin en iyi yoludur. İşte bunun 2 nedeni:

 

Başarının size getireceği sorumluluğa hazırlanırsınız

Başarının size getireceği sorumluluğa hazırlanırsınız

Başarılı olmak güzeldir tabii, ancak yanında büyük bir sorumluluğu da getirir. Eğer sahip olduğunuz başarı sizde olması gereken özelliklerle örtüşmüyorsa, dışarıdan başarılı görünebilirsiniz ancak içeride elde ettiğiniz başarıya hazır olmayan bir yanınız var demektir.

Gerçekten başarılı olmak hayatınızın tüm alanlarında başarılı olabildiğinizde gerçekleşecektir, yalnızca bir ya da iki alanında değil. Çünkü başarılarınız arasında dengeye ihtiyaç duyacaksınız.

Bu durumda yavaş büyümek sizi başarının getirdiği büyük sorumluluğa hazırlayacaktır. Dengeli bir hayat yaşamayı öğretecektir. Sorumluluk duygusuna bütünüyle sahip olduğunuzda ve dengeli bir hayatınız olduğunda, tatmini uzun süreye yayılan bir başarıyı artık kapıda karşılayabilirsiniz.

 

Kriz yönetimini öğrenirsiniz

Kendini yavaş yavaş, uzun yıllar içinde geliştirmiş birini ele alalım

Kısa sürede başarmak isteyenler kısa sürede çok şey feda eder, çok enerji harcarlar. Haddinden fazla risk alırlar ve hem kendilerini hem çevresindekileri üzerler. Böyle insanlar başlangıçta başarılı gibi görünebilirler ancak ilk fırtınada yıkılma tehlikesiyle karşı karşıyadırlar.

Kendini yavaş yavaş, uzun yıllar içinde geliştirmiş birini ele alalım. Karşılaştığı bir krizi yıllar içinde edindiği tecrübe ile daha kolay aşacak ve geliştirdiği diğer yanlarını öne sürecektir.

Buradaki fark nedir? Başarı yolunda yavaş yürüyenler, temellerini sağlamlaştırmak için bunu uzun zamana yayarlar.Yapının tümünü inşa etmek için acele etmezler. Dayanıklı bir temel oluşturmak için sabırlıdırlar. İşte fırtınalara dayanabilmelerinin sebebi de budur.

Kısaca, acele etmeyin! Başkaları yaptı diye siz de aceleci şekilde işe koyulmayın. Herkesin yürüyeceği yol, yıldızının parlayacağı gün başkadır. Sizi özel kılacak olan da başarılı olacağınız zamanı beklerken sağlamlaştıracağınız temeldir.

Network Okulu ailesi olarak size yavaş büyümeler dileriz!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,555BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,689TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yaz Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları

Yaz tatilini verimli geçirmenin yolları nelerdir? Odaklı ve üretken olarak kalmamız konusunda, kişisel gelişimimiz için yapılabilecekler nelerdir? Yazın gelişiyle, birçok genç tatilini nasıl geçirebileceklerini...

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...

Çocuklara Tasarruf Yapmayı Nasıl Öğretebiliriz?

Çocuklara tasarruf öğretmenin yolları nelerdir? Çocuklar için gerekli eğitimlerden biri de finansal eğitimdir. Para yönetimi hayatın kendisidir. Genç yaşlardan itibaren geliştirilen beceriler, ileride çocuklarınız...