fbpx

Başkalarını Motive Etmesi Gerekenlere 6 Tavsiye

Bir grup insanın başarısına yön veriyorsanız, başkalarını nasıl motive edeceğinizi öğrenmelisiniz. Başkalarını motive eden şeyleri anlamaya odaklanırsanız ve bu insanların ihtiyaçlarını karşılıyorsanız, ilgili herkes için olumlu ve aydınlatıcı bir deneyim için doğru yolda olursunuz.

İnsanların temel ihtiyaçları karşılanmadığında, genellikle kendilerini verip bir sonraki görevleri üzerinde çalışmaya devam edemezler. Örneğin, bir kişi acıkmışsa, eleştirel düşünme görevine konsantre olamaz. Bu durumda, bu kişinin görevine başlamadan önce yemek yediğinden emin olmanız gerekir. Esas soru, temel ihtiyaçlar yerine getirildikten sonra belirli görevleri tamamlamak için onları nasıl motive edebilirsiniz?

İnsanları motive etmek için aşağıdaki yollardan birini veya fazlasını deneyin:

İnsanlara nazik davranın

Bir lider olarak, insanlara azami saygı ve nezaketle yardım etmelisiniz. Etkili olduklarında iltifat edin. Bilmiyor olabilirsiniz, ama insanlar haklı olarak görüldüklerinde büyük bir motivasyon duyarlar. İnsanlar ne zaman iyi bir iş çıkardıklarını bilmek isterler ve başkalarına nezaketle davranan insanlarla çalışmaktan zevk alırlar.

İnsanlara sorumluluk verin

Başkalarına devretme hakkına sahip olduğunuz belirli görevler varsa, her zaman bu görev için sorumluluk alacak birini seçin. İnsanlar tamamen sorumlu olduklarında, görevi tamamlamak için motivasyonu bulma olasılıkları daha yüksektir.

İyi bir dinleyici olun

Kimse önemli değilmiş gibi hissetmeyi sevmez. Sadece son sözü söyleyen kişi olmanız, önemli karar alma konusunda yardım alamayacağınız anlamına gelmez. İnsanlar bir fark yaratıyormuş gibi hissetmekten hoşlanırlar. Her zaman can kulağıyla dinleyen kişi olursanız, ekibinizi sorunlara çözümler ve yaratıcı fikirler üretmeye motive edebilirsiniz.

Hedefler için onları gerin

Hedef belirleme yeteneklerinizin, başkalarını nasıl motive edeceğinizi öğretmek için uzunca düşünün. Basit ve çok da önemli olmayan hedefler belirlemek istemezsiniz. Ekibiniz onlara zaten hızlı bir şekilde ulaşabilir, ancak olabilecekleri en iyisi olmak için zorlanmazlar.

İnsanları tanıyın

İş arkadaşlarınızla kişisel arkadaş olmak istemeyebilirsiniz, ancak bu onları insan olarak tanımayacağınız anlamına gelmez. İletişim hatlarınızı açık tutun ve onların isteklerine, ihtiyaçlarına, güçlü ve zayıf yönlerine dikkat ederek ekibinizi tanıyın. İnsanlar zekidir ve umursayan ya da umursamayan bir lidere sahip olduklarını bilirler. Onları önemseyen biri için çok çalışmaya daha fazla motive olacaklardır.

Herkesi aydınlıkta tutun

Hiç kimse karanlıkta kalmayı sevmez. Motive ettiğiniz kişilerle düşünün ve kararlarınız hakkında açık olduğunuzdan emin olun. Elbette, bazen paylaşmamanız gereken şeyler olacak. Ancak önemli olan, değerli bir bilgiyi yaymak için çaba sarf etmeniz gerektiği.

Başkalarını motive etmek için çalışırken, onların aidiyet duygusunu güçlendirmek kesinlikle önemlidir. Küçük bir aileye liderlik ediyorsanız, herkesi mutlu ettiğinizde büyük şeylere ulaşmak için motive olurlar.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,515TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...