Bu Tekniği Kullanarak Özgüven Geliştirin ve Utangaçlıktan Kurtulun

Yüksek bir özgüveniniz ve öz saygınız olduğunda herkese kendinizin en iyi halini gösterme şansınız doğar. Kendiniz hakkında ne düşündüğünü ve nasıl hissettiğiniz her şeyden daha önemlidir.

Ayna Egzersiziyle Öz sygaı Kazanın

Ayna Egzersiziyle Öz saygı Kazanın

Bu teknik takdire ihtiyacımız olduğu teorisine dayanır ve en çok takdiri kendimizden isteriz. Eğer başardığınız şeylerin bir şeylere değdiğini düşünmezseniz, neden bir daha bir şey başarmaya çalışasınız ki?

Ayna egzersizi bilinç altınıza, yeni başarılar sağlaması için ihtiyacı olan olumlu vuruşları verir ve bu sayede başarılarınıza karşı beslediğiniz herhangi bir olumsuz inancın değişmesine yardımcı olur. Bu da sizi başarma odaklı bir düşünme yapısına sokar. Günün sonuna doğru, sessiz bir zaman bulduğunuzda bir kaç dakikanızı ayırın. Rahatlayın ve derin bir kaç nefes alin, gün içinde başardığınız şeyleri hatırlayın- küçük, buyuk fark etmez. Sonrasında yaptığınız basari olarak sayılabilecek her şeyi kabul edin. Başardığınız şeyleri kendinize kabullendirdikten sonra gözlerinize bakin -ve burası en zor kısım- “Seni sevdiğimi bilmeni istiyorum” deyin.

 

Toplantı gruplarına katilin

Özgüveninizi geliştirmenin ve utangaçlığınızı yenmenin bir diğer yolu da  toplantı gruplarına katılmak ya da sizi zorlayabilecek ve güçlü kalmanız gereken durumlarla karşılaştığınızda size yardımcı olabilecek bir arkadaşınıza danışmaktır

Özgüveninizi geliştirmenin ve utangaçlığınızı yenmenin bir diğer yolu da  toplantı gruplarına katılmak ya da sizi zorlayabilecek ve güçlü kalmanız gereken durumlarla karşılaştığınızda size yardımcı olabilecek bir arkadaşınıza danışmaktır. Siz bu yeni kası geliştirirken size güvenli bir alan yaratabilirler. Ama belki de özgüven geliştirmenin ve utangaçlıkla bas etmenin en iyi yolu çok da gerekli değilken bile güvenli hissetmektir. Evet cevabına aslında ihtiyaç duymadığınız bir şeyler sorun. Evet cevabına ulaşmanın pratiğini yapın ama eğer bu olmazsa sakin kotu hissetmeyin ya da kendinizi bunun için eleştirmeyin.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın