fbpx

Bu Zihniyete Sahip Olmak Hayatınızı Değiştirebilir

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız, sahip olmanız gereken önemli bir zihniyet var. Bu olmadan, çok ilerleme kaydetmeniz pek olası değildir. Zihniyet şu ki:

Başarısızlık bir seçenektir.

Basit görünebilir, ancak bu zihniyet hayatınızda büyük bir fark yaratabilir.

İnternette; Domino’s Pizza’nın kendini nasıl yeniden en iyiler listesine soktuğu hakkında makaleler bulup okuyabilirsiniz. 2010 yılında, hisse senedi fiyatı hisse başına sadece 8,76 $ iken; Patrick Doyle CEO olduktan sonra, resmen şirketi yeniden yaratmak için çalışmalara başladı. Borsa fiyatının şu an ne kadar olduğunu tahmin edin? Yaklaşık hisse başına 170 $ ! Bu nasıl mümkün olabilir? Şirket böyle bir gelişmeyi nasıl sağlayabilir?

Bunun büyük bir sebebi; Doyle’nin bu zihniyete sahip olması. Onun için, başarısızlık sadece bir seçenektir.

 

“Çıkarım yanlılığı” ve “kayıptan kaçınma” olarak adlandırılan iki büyük hastalık vardır:

Çıkarım Yanlılığı: Bir şey yapmaktan çok, bir şey yapmayla ilgili endişelenme eğilimidir; çünkü herkes, bir hareketin sonuçlarının kötü gidebileceğini ve yapılmayan hamlelerin maliyetlerini tahmin edebilir.

Kayıptan Kaçınma: Kazanmak için oynamaktan ziyade kaybetmemek için oynamak eğilimini tanımlar.

Hepimiz bu iki hastalıktan kurtulmamız gerekiyor. Niye? Çünkü bizi konfor bölgemizde tutuyorlar. Bizi yeni şeyler denemeye isteksiz kılıyorlar çünkü başkalarının önünde başarısız ve kötü görünebiliriz.

Onları yenmek için doğru zihniyete sahip olmanız gerekir. Doğru düşünce şudur: Başarısızlık iyidir, bu yüzden risk alın ve yeni şeyler deneyin. Bu zihniyete sahip olmak hayatınızı değiştirebilir.

İşte bu zihniyeti hayata geçirmek için üç ipucu:

Seçeneklerinizi bilin

Yeni bir şey denemeden önce, seçeneklerinizi bilmeniz gerekir. Olanakların ne olduğunu bilmelisiniz. Bunun için kitaplar, bloglar okumalı veya videolar izlemelisiniz. Daha sonra da ilginç bir şey bulduğunuzda, not almalısınız.

Deney

Seçeneklerinizi bildiğiniz zaman onlarla denemeler yapmanız gerekir. Bunu yapmanın en sevilecek yönü, yan projeler yaratmaktır. Ve bu yan projeler beklemediğiniz şekilde büyüyüp sizin ana projeniz-işiniz olabilir.

Öğrenin ve uyarlayın

Yan projeniz başarılı ya da başarısız olabilir. Başarısız olursa, bu iyi olur; onu bir öğrenme fırsatı olarak görürüz. Ondan mümkün olan her şeyi öğrenin ve buna göre kendinizi ayarlayın. Eğer başarılı olursanız, ona daha fazla kaynak ayırabilirsiniz.

***

Hayatınızda ilerlemek için risk almalısınız. Evet, başarısız olabilirsiniz, ancak başarmak için risk almak gerektiğini unutmayın. Denemediğiniz zaman zaten başarı size asla gelmeyecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
134,531TakipçilerTakip Et
4,486TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...

Hatalarımız Ve Başarılarımız

Kişisel gelişim köşemizde bu defa hatalar yapılmasına rağmen tekrar tekrar denemenin bize olan faydalarından ve bizi nasıl başarıya ulaştırdığından bahsedeceğiz. Hata yapmanın, aslında bir...

Kişisel Gelişim Kitabı Önerileri – Vazgeçebilmek’ten Ufkunuzu Açacak Alıntılar

Dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitapları arasında (The Secret Of Letting Go) olan Vazgeçebilmek, Guy Finley’in kaleme aldığı bir kişisel gelişim kitabıdır. Bu...

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...