fbpx

Bu Zihniyete Sahip Olmak Hayatınızı Değiştirebilir

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız, sahip olmanız gereken önemli bir zihniyet var. Bu olmadan, çok ilerleme kaydetmeniz pek olası değildir. Zihniyet şu ki:

Başarısızlık bir seçenektir.

Basit görünebilir, ancak bu zihniyet hayatınızda büyük bir fark yaratabilir.

İnternette; Domino’s Pizza’nın kendini nasıl yeniden en iyiler listesine soktuğu hakkında makaleler bulup okuyabilirsiniz. 2010 yılında, hisse senedi fiyatı hisse başına sadece 8,76 $ iken; Patrick Doyle CEO olduktan sonra, resmen şirketi yeniden yaratmak için çalışmalara başladı. Borsa fiyatının şu an ne kadar olduğunu tahmin edin? Yaklaşık hisse başına 170 $ ! Bu nasıl mümkün olabilir? Şirket böyle bir gelişmeyi nasıl sağlayabilir?

Bunun büyük bir sebebi; Doyle’nin bu zihniyete sahip olması. Onun için, başarısızlık sadece bir seçenektir.

 

“Çıkarım yanlılığı” ve “kayıptan kaçınma” olarak adlandırılan iki büyük hastalık vardır:

Çıkarım Yanlılığı: Bir şey yapmaktan çok, bir şey yapmayla ilgili endişelenme eğilimidir; çünkü herkes, bir hareketin sonuçlarının kötü gidebileceğini ve yapılmayan hamlelerin maliyetlerini tahmin edebilir.

Kayıptan Kaçınma: Kazanmak için oynamaktan ziyade kaybetmemek için oynamak eğilimini tanımlar.

Hepimiz bu iki hastalıktan kurtulmamız gerekiyor. Niye? Çünkü bizi konfor bölgemizde tutuyorlar. Bizi yeni şeyler denemeye isteksiz kılıyorlar çünkü başkalarının önünde başarısız ve kötü görünebiliriz.

Onları yenmek için doğru zihniyete sahip olmanız gerekir. Doğru düşünce şudur: Başarısızlık iyidir, bu yüzden risk alın ve yeni şeyler deneyin. Bu zihniyete sahip olmak hayatınızı değiştirebilir.

İşte bu zihniyeti hayata geçirmek için üç ipucu:

Seçeneklerinizi bilin

Yeni bir şey denemeden önce, seçeneklerinizi bilmeniz gerekir. Olanakların ne olduğunu bilmelisiniz. Bunun için kitaplar, bloglar okumalı veya videolar izlemelisiniz. Daha sonra da ilginç bir şey bulduğunuzda, not almalısınız.

Deney

Seçeneklerinizi bildiğiniz zaman onlarla denemeler yapmanız gerekir. Bunu yapmanın en sevilecek yönü, yan projeler yaratmaktır. Ve bu yan projeler beklemediğiniz şekilde büyüyüp sizin ana projeniz-işiniz olabilir.

Öğrenin ve uyarlayın

Yan projeniz başarılı ya da başarısız olabilir. Başarısız olursa, bu iyi olur; onu bir öğrenme fırsatı olarak görürüz. Ondan mümkün olan her şeyi öğrenin ve buna göre kendinizi ayarlayın. Eğer başarılı olursanız, ona daha fazla kaynak ayırabilirsiniz.

***

Hayatınızda ilerlemek için risk almalısınız. Evet, başarısız olabilirsiniz, ancak başarmak için risk almak gerektiğini unutmayın. Denemediğiniz zaman zaten başarı size asla gelmeyecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...