fbpx

Bu Zihniyete Sahip Olmak Hayatınızı Değiştirebilir

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız, sahip olmanız gereken önemli bir zihniyet var. Bu olmadan, çok ilerleme kaydetmeniz pek olası değildir. Zihniyet şu ki:

Başarısızlık bir seçenektir.

Basit görünebilir, ancak bu zihniyet hayatınızda büyük bir fark yaratabilir.

İnternette; Domino’s Pizza’nın kendini nasıl yeniden en iyiler listesine soktuğu hakkında makaleler bulup okuyabilirsiniz. 2010 yılında, hisse senedi fiyatı hisse başına sadece 8,76 $ iken; Patrick Doyle CEO olduktan sonra, resmen şirketi yeniden yaratmak için çalışmalara başladı. Borsa fiyatının şu an ne kadar olduğunu tahmin edin? Yaklaşık hisse başına 170 $ ! Bu nasıl mümkün olabilir? Şirket böyle bir gelişmeyi nasıl sağlayabilir?

Bunun büyük bir sebebi; Doyle’nin bu zihniyete sahip olması. Onun için, başarısızlık sadece bir seçenektir.

 

“Çıkarım yanlılığı” ve “kayıptan kaçınma” olarak adlandırılan iki büyük hastalık vardır:

Çıkarım Yanlılığı: Bir şey yapmaktan çok, bir şey yapmayla ilgili endişelenme eğilimidir; çünkü herkes, bir hareketin sonuçlarının kötü gidebileceğini ve yapılmayan hamlelerin maliyetlerini tahmin edebilir.

Kayıptan Kaçınma: Kazanmak için oynamaktan ziyade kaybetmemek için oynamak eğilimini tanımlar.

Hepimiz bu iki hastalıktan kurtulmamız gerekiyor. Niye? Çünkü bizi konfor bölgemizde tutuyorlar. Bizi yeni şeyler denemeye isteksiz kılıyorlar çünkü başkalarının önünde başarısız ve kötü görünebiliriz.

Onları yenmek için doğru zihniyete sahip olmanız gerekir. Doğru düşünce şudur: Başarısızlık iyidir, bu yüzden risk alın ve yeni şeyler deneyin. Bu zihniyete sahip olmak hayatınızı değiştirebilir.

İşte bu zihniyeti hayata geçirmek için üç ipucu:

Seçeneklerinizi bilin

Yeni bir şey denemeden önce, seçeneklerinizi bilmeniz gerekir. Olanakların ne olduğunu bilmelisiniz. Bunun için kitaplar, bloglar okumalı veya videolar izlemelisiniz. Daha sonra da ilginç bir şey bulduğunuzda, not almalısınız.

Deney

Seçeneklerinizi bildiğiniz zaman onlarla denemeler yapmanız gerekir. Bunu yapmanın en sevilecek yönü, yan projeler yaratmaktır. Ve bu yan projeler beklemediğiniz şekilde büyüyüp sizin ana projeniz-işiniz olabilir.

Öğrenin ve uyarlayın

Yan projeniz başarılı ya da başarısız olabilir. Başarısız olursa, bu iyi olur; onu bir öğrenme fırsatı olarak görürüz. Ondan mümkün olan her şeyi öğrenin ve buna göre kendinizi ayarlayın. Eğer başarılı olursanız, ona daha fazla kaynak ayırabilirsiniz.

***

Hayatınızda ilerlemek için risk almalısınız. Evet, başarısız olabilirsiniz, ancak başarmak için risk almak gerektiğini unutmayın. Denemediğiniz zaman zaten başarı size asla gelmeyecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...