Nasıl Başarırız? Israrcı Olarak!

Başarana kadar ısrarcı olun! Nasıl fikir? Basit görünüyor ancak çok doğru. Başarının doğasında ısrarcı olma şartı vardır ve başarıya ulaşmak için neye ihtiyacınız olduğunu açıkça gösterir.

Dolayısıyla eğer başarılı olmak istiyorsanız, başarana kadar denemelisiniz.

 

Şansın bir rolü vardır

Bu başarının doğasında bulunan önemli bir etkendir. Birçok insan buna katılmayabilir, çünkü herşeyi kontrol edebildiklerini düşünürler, ancak işin doğrusu şansın başarılı olmada bir rolü vardır.

Eğer tüm yapılacakları yaptıysanız ve hala başarılı olamadıysanız, problem yok. Hayal kırıklığı yaşamayın ve cesaretinizi kaybetmeyin. Yalnızca bu seferki denemenizde şans sizinle değildi. Ama tekrar denemekten vazgeçmeyin. Diğer bir yandan, eğer başarılıysanız da hemen kendinizle gurur duymayın, belki de şans yanınızdaydı ve başarmanızda etkili oldu.

 

Israrcı olmak şansınızı artırır

Şansın başarmada bir rolü olduğunu söylerken, bu konuda bir şey yapamayacağınızı iddia etmiyoruz. Şansınızı ısrarcı olarak arttırabilirsiniz.

Bir kere başaramadınız diye sonsuza kadar şanstan yoksun olacağınızı düşünmeyin. Sadece ısrarcı olun. Israr, şansı ayağınıza getirecektir.

 

İnandığınız şeyi yapın

Israrcı olun demek dile kolay. Bunun yanında belirtilmelidir ki: Başarısız olduğunuzda ısrarcı da olabilmeniz için inandığınız şeyi yapmanız gerekir. Bu önemlidir. Çünkü sizi ancak inandıklarınız ayakta tutabilir.

Ayrıca kalbinizi dinlemenin başka bir yararı daha vardır: İçsel memnuniyet ve kişisel tatmin. Bunlar paradan ve ünden çok daha önemlidir.

 

Başarıya giden yolu yürürken öğrenin

“Israrcı olmak” her denemede aynı şeyi yapmak anlamına gelmiyor. Einstein’ın çoğumuzun bildiği ünlü bir sözü var: “ Aptallık, aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.” Böyle yapmayın. Bunun yerine, kendinizi her seferinde geliştirebilir ve bir sonraki sefer daha iyi bir yol seçebilirsiniz. Ancak bu şekilde başka bir sonuç beklemeye hakkınız olabilir.