Dengeli Bir Yaşam Yaşamanın 6 Yolu

Dengeli Bir Yaşam Yaşamanın 6 Yolu

Nasıl dengeli bir hayat yaşayacağının bilinmesi akıl sağlığınız için harika bir şeydir. Hayatınız üzerinde tam bir kontrol sahibi olmak değil, sizin için en uygun olanı bulmakla ilgili bir mesele. Bu, aynı anda birden çok yöne çekildiğinizi hissetmemeniz demektir.

Dengeli bir yaşam, daha mutlu ve sakin hissetmenizi sağlayabilir.

Öyleyse, aşağıdakileri okuyun ve bugün hayatınızı nasıl dengelemeye başlayacağınızı öğrenin.

 

İç ve dış odak

Eğer yeni hayatınıza başlamak istiyorsanız, dengelemeniz gereken iki tür öğe vardır

Eğer yeni hayatınıza başlamak istiyorsanız, dengelemeniz gereken iki tür öğe vardır. Bunlar iç ve dış elementlerdir. Bir tür öğeye daha fazla odaklandığında, bir dengesizlik olur. Ve elbette, bunun olmasını istemezsiniz.

Dışsal unsurlar, aile ve diğer ilişkiler de dahil olmak üzere sosyal çevrenizdir. Öte yandan, iç elementler içsel benliğinize başvurur. Zihninizdeki düşünceler ve kalbinizin işleyişi, içsel öğelerinizi içerir.

Hem iç hem de dış öğelerinize odaklanmaya çalışmalısınız.

 

Eğilimlerinize dikkat edin

Eğilimlerinize dikkat edin

Düşüncelerinize doğru şekil vermek hangi yöne eğildiğinizi görmenize yardımcı olacaktır. Kalbinizi çok mu dinliyorsunuz ve bu bir şeylerin pratik yönlerine yetmiyor mu? Bu sizi çok kötü bir karar verici yapabilir.

 

Plan yapın

Tüm bu şeyleri planlamak, uygun ve etkili bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır

Pekiştirmeniz gereken yanlarınızı öğrendikten sonra, hedeflerinizi yazın.

Tüm bu şeyleri planlamak, uygun ve etkili bir eylem planı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 

Geçmiş hakkında düşünün

Geçmiş hakkında düşünün

Şimdiye kadar elde ettiğiniz başarıları düşünün. Başarıya giden ruh halinize ve motivasyonunuza odaklanın. Bu duyguyu yakaladıktan sonra, gitmesine izin vermeyin.

 

Olumsuzluğu öngörün ve ona hazırlanın

Olumsuzluğu öngörün ve ona hazırlanın

Hayal ettiğiniz banka hesabına ulaşırken önünüze çıkacak engelleri de göz önünde bulundurun. Bazı olumsuz duygular, şüpheler ve eleştirilere hazır olun. Sizi dengeden çıkaracak bütün hileleri öğrendikten sonra, karşı saldırıya hazırlanın.

 

Bir destek sistemi bulun

Denge ararken, yakınınızda bir destek bulundurun

Denge ararken, yakınınızda bir destek bulundurun. Bu en yakın arkadaşınız, akrabanız veya eşiniz olabilir. Hangi kişinin en sağlıklı desteği sağladığını görün ve ona eşlik edin.

Bir arkadaşınız olduğunda, yolculuk daha kolay hale gelir. Sürecinizi daha bilinçli hale getirmenize ve daha fazla anlam kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 

***

Hayatınıza yukarıdaki ipuçlarını aşılamayı bitirdikten sonra, hayatınız daha dengeli ve oturmuş olacak. Umarız yakında üretkenliğinizin yükseldiğini ve hayal kırıklığınızın azaldığını görürsünüz.