fbpx

Sabah Saatlerini Sevmiyor Olsanız Bile Neden Bir Sabah Rutininiz Olmalı?

Neredeyse düşündüklerinizi duyabiliyorum: Sabahın erken saatlerinde yatağının içinde dönerken “Sadece 5 dakika daha nolur”.


İşe hazırlanmak için ya da dışarı çıkmadan önce bir şeyler yemek için kendinize yeterince zaman ayırmıyorsunuz. Bu çoğu insanın yüzleştiği üzücü gerçek.
İnternette ve sosyal medyada sabah rutinlerini görüyorsunuz. Hemen hemen her yerde sabah rutinini duyuyor ve okuyorsunuz, ancak bütün o yazılanların size uymadıkları yalanına inandırdınız kendinizi.
Her sabah güne planınız olmadan başlamanız, gün boyu “rastgele” görevlerin içerisinde kaybolmanız için çok iyi bir yol. Başka bir deyişle tam bir ‘kaos’.

Ama unutmayın bu sizin gününüz. Başarılı olmak istiyorsanız her gün bir sabah rutinine ihtiyacınız olacak.

Bunun için izin verin aşağıda yazanları sizlerle paylaşayım:

Sabahları kendinize bir amaç belirleyerek güne başlayın

Peki, sabahları sizi heyecanlandıran nedir? Basitçe söylemek gerekirse: Hiçbir şey.

Çoğu kişi okula geri dönme ya da kendi işine sahip olma hayali kurar. Hayallerinin çoğu, sonunda kariyerini değiştirmek için cesarete sahip olmakla ilgilidir.

Sonuç?

Çoğu insan hayallerini gerçekleştireceğine dair umutlarını yitirir. Bazıları, hayalleri için zaman yaratır ama çok azı başarı elde eder.

Cevap?

Kendinize her sabah kesintisiz zaman ayırın. Gününüzün sonuna kadar gerçekleştirmek istediğiniz en önemli görevleri planlamak için bu zamanı kullanın.

En iyi yanı, sabahlarınız gününüzün sadece küçük bir kısmı. Hedeflerinize doğru ilerlemeye başladığınızda, gününüzü planlamak için daha fazla zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Bir amaç ile uyanmaya başlayın ve planlamak için ayırdığınız zamanın faydalarını görün.

 

Sabit bir sabah rutini yaratın

Hedeflere ulaşmak zordur ama sadece hedef belirlemek, tam olarak yerine getirilmiş bir yaşam yaratmaz. Yapmanız gereken başka şeyler de vardır.

Hayat kurtarıcı 6 bileşen şunlardır:

 

Sessizlik

Sessizlik içinde durmak veya meditasyon yapmak. (1 –5 dk.)

 

Pozitif Kelam

Olumlu sözleri yüksek sesle okumak (yani “Bugün harika bir gün olacak.” gibi). (1 –5 dk.)

 

Görselleştirme

Hedeflerinizi görselleştirerek veya fiziksel bir görsel tahtasına bakarak. (15 dk.)

 

Egzersiz

Evde antrenman yapmak veya spor salonuna gitmek. (1 –60 dk.)

 

Okuma

Hedeflerinizle alakalı blogları veya kitapları okumak. (15 dk.)

 

Karalama

Günün sonunda başarmak için en önemli hedeflerinizi not edin. (15 dakika)

 

Amacınıza uygun bir yaşama başlayın. Şunu hayal edin: Artık alarmınızı ertelemek yerine her sabah heyecanla uyanıyorsunuz.

Gerçek şu ki hayatınızı daha iyi hale getirebilirsiniz. Artık sabah rutininizin güne başlamak için neden güçlü bir yol olduğunu anlıyorsunuz.

Küçük bir hatırlatma: Sizi dolu dolu bir yaşamdan alıkoyacak tek kişi sizsiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....