fbpx

Sabah Saatlerini Sevmiyor Olsanız Bile Neden Bir Sabah Rutininiz Olmalı?

Neredeyse düşündüklerinizi duyabiliyorum: Sabahın erken saatlerinde yatağının içinde dönerken “Sadece 5 dakika daha nolur”.


İşe hazırlanmak için ya da dışarı çıkmadan önce bir şeyler yemek için kendinize yeterince zaman ayırmıyorsunuz. Bu çoğu insanın yüzleştiği üzücü gerçek.
İnternette ve sosyal medyada sabah rutinlerini görüyorsunuz. Hemen hemen her yerde sabah rutinini duyuyor ve okuyorsunuz, ancak bütün o yazılanların size uymadıkları yalanına inandırdınız kendinizi.
Her sabah güne planınız olmadan başlamanız, gün boyu “rastgele” görevlerin içerisinde kaybolmanız için çok iyi bir yol. Başka bir deyişle tam bir ‘kaos’.

Ama unutmayın bu sizin gününüz. Başarılı olmak istiyorsanız her gün bir sabah rutinine ihtiyacınız olacak.

Bunun için izin verin aşağıda yazanları sizlerle paylaşayım:

Sabahları kendinize bir amaç belirleyerek güne başlayın

Peki, sabahları sizi heyecanlandıran nedir? Basitçe söylemek gerekirse: Hiçbir şey.

Çoğu kişi okula geri dönme ya da kendi işine sahip olma hayali kurar. Hayallerinin çoğu, sonunda kariyerini değiştirmek için cesarete sahip olmakla ilgilidir.

Sonuç?

Çoğu insan hayallerini gerçekleştireceğine dair umutlarını yitirir. Bazıları, hayalleri için zaman yaratır ama çok azı başarı elde eder.

Cevap?

Kendinize her sabah kesintisiz zaman ayırın. Gününüzün sonuna kadar gerçekleştirmek istediğiniz en önemli görevleri planlamak için bu zamanı kullanın.

En iyi yanı, sabahlarınız gününüzün sadece küçük bir kısmı. Hedeflerinize doğru ilerlemeye başladığınızda, gününüzü planlamak için daha fazla zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Bir amaç ile uyanmaya başlayın ve planlamak için ayırdığınız zamanın faydalarını görün.

 

Sabit bir sabah rutini yaratın

Hedeflere ulaşmak zordur ama sadece hedef belirlemek, tam olarak yerine getirilmiş bir yaşam yaratmaz. Yapmanız gereken başka şeyler de vardır.

Hayat kurtarıcı 6 bileşen şunlardır:

 

Sessizlik

Sessizlik içinde durmak veya meditasyon yapmak. (1 –5 dk.)

 

Pozitif Kelam

Olumlu sözleri yüksek sesle okumak (yani “Bugün harika bir gün olacak.” gibi). (1 –5 dk.)

 

Görselleştirme

Hedeflerinizi görselleştirerek veya fiziksel bir görsel tahtasına bakarak. (15 dk.)

 

Egzersiz

Evde antrenman yapmak veya spor salonuna gitmek. (1 –60 dk.)

 

Okuma

Hedeflerinizle alakalı blogları veya kitapları okumak. (15 dk.)

 

Karalama

Günün sonunda başarmak için en önemli hedeflerinizi not edin. (15 dakika)

 

Amacınıza uygun bir yaşama başlayın. Şunu hayal edin: Artık alarmınızı ertelemek yerine her sabah heyecanla uyanıyorsunuz.

Gerçek şu ki hayatınızı daha iyi hale getirebilirsiniz. Artık sabah rutininizin güne başlamak için neden güçlü bir yol olduğunu anlıyorsunuz.

Küçük bir hatırlatma: Sizi dolu dolu bir yaşamdan alıkoyacak tek kişi sizsiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,947BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,352TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...