fbpx

Doğrudan Satış Distribütörleri Nasıl Bulunur?

Birçok insan iyi doğrudan satış distribütörlerini nasıl bulacağını merak ediyor. Yine herkes dışarı çıkıp büyük bir iş yapan “kalite” distribütörlerini bulmanın sırrını bilmek istiyor. Bugünün yayınında, bunun nasıl yapılacağına dair en iyi tavsiyelerden bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyoruz. İyi bir doğrudan satış distribütörü nedir?

Basit olması amacıyla, yapmamız gereken ilk şey, iyi bir doğrudan satış distribütörünün ne olduğunu tanımlamaktır İyi bir doğrudan satış distribütörü bir lider ve işverendir. Onlar avcılardır.. Onlar güçlü bir çalışma ahlakına sahip insanlar ve hayatlarını daha iyi hale getirmek için yanan arzuları olan insanlardır.  Onlar aç ve çalışmaya istekli. Ağ pazarlaması işlerinde% 100 sorumluluk alırlar, sürekli yeni distribütörlere sponsor olurlar ve yeni müşteriler bulurlar. Onlar sizin yardımınızla veya yardımınız olmadan büyük bir iş kuracak insanlardır. Tavsiyenize uyan kişilerdir.

Peki gerçekte durum nasıl?

Gerçek şu ki, gerçek dünyadaki çoğu insan girişimci, anlayışlı ya da sıkı çalışmaya istekli değildir. Herkes bir lider ve işveren değil. Aslında, çok az insan var. Herhangi bir işletmeye veya kuruma bakın; ekibin çok küçük bir yüzdesinin sonuçların yüzde 80 ila 90’ını ürettiğini çabucak keşfedeceksiniz.

Askerlik, iş dünyası ve gönüllü kuruluşlardaki deneyimi olan insanlara da sorabilirsiniz. 20/80 kuralı (Pareto İlkesi) daima çalışıyor. Gerçekte, bu durum daha çok 10/90 Kuralı gibi. Sonuçların % 90’ından HERHANGİ bir kuruluş veya işletmede bulunan kişilerin yüzde 10’u sorumludur. Diğer insanlar katkıda bulunur, ancak çok büyük bir fark yaratmaz. Organizasyonda önemli bir rol oynarlar. Basitçe söylemek gerekirse, herkesin üretici ya da başarıya ulaşması kolay değildir.

İyi bir doğrudan satış distribütörü bulma konusundaki gerçekleri biliyor musunuz?

Doğrudan satış içerisindeki uzmanlara göre, sponsor olduğunuz 10 kişiden 1’inin (en fazla 2) işiyle ilgili her şeyi yaptığını göreceksiniz. Diğer 8 ya da 9 kişi, bir zamanlar bir kez ürün sipariş verecek veya istifa edecektir. Ekibinizin yaklaşık yüzde 80 ila 90’ı, onlara yardım etmek veya destek olmak için ne yaparsanız yapın, yıl dolmadan bırakacaktır.

İşletmelerde kalanların yüzde 10 ila 20’sinden sadece yüzde biri çok az bir önderlik rolü üstlenmektedir. Bunlar aradığınız kişilerdir, distribütörlerdir.

100 kişiye sponsor olursanız, sektördeki uzmanlara göre;

 • 80 ile 90 arası bırakılacak (normalde 90 gün veya daha kısa sürede).
 • 10 ila 20 ürün sipariş edecek ve işiyle ilgili bir şeyler yapacaktır.
 • Ürün sipariş eden ve işletmeyle bir şeyler yapan 10 ila 20 kişiden biri veya ikisi liderlik rolü üstlenecektir.

Tabii ki, bireysel sonuçlar her zaman değişecektir. Ayrıca, bu sayıları potansiyel olarak değiştirebilecek birçok faktör ve değişken vardır. Bu, konuştuğunuz kişilerin kalitesini, tazminat planınızı, eğitim programınızı, bu insanlarla olan ilişkilerinizi vb. içerebilir.

İyi doğrudan satış distribütörlerini nerede bulabilirsiniz?

İyi doğrudan satış distribütörlerini nerede bulacağınız konusu ise aslında gerçekleri görmenizle doğrudan alakalıdır. Kimin büyük bir pazarlama ağı kurmaya ya da lider olamayacağını ASLA bilemeyeceğinizi belirtmeliyiz. Genelde, işinde iyi olacağını düşündüğünüz insanlar işi bırakacak ve iyi olmayacağını düşündüğünüz insanlar büyük bir iş çıkaracaklardır.

Büyük bir organizasyon inşa edecek kişiyi, vaktinden önce (veya tahmin etmeyi) bilmenin bir yolu olsaydı, sayıları çalıştırmaya, büyük insan grupları arasında eleme ve sıralama yapmaya gerek kalmazdı.  Sonuç olarak ASLA ASLA kimseyi yargılamayın. Herkese sunun ve kendileri için karar vermelerine izin verin. Bir sonraki büyük liderinizin kim olacağını asla bilemezsiniz.

İyi doğrudan satış distribütörleri bulma şansınızı artırmak için bazı şeyler yapabilirsiniz. Endüstrimizde bazı uzmanlara göre, iyi kazanan yüzlerce liderin bazı ortak noktaları bulunmaktadır. Anca bu noktalar sizde ön yargı oluşturmasın. Bunlar gerçek veriler değil, sadece bazı doğrudan satış uzmanının açıklamalarıdır. Bunlar, “çoğunun” ortak noktası olduğunu düşündükleri noktalardır;

 • Çoğunun önceden kendi işini yapma deneyimi vardı.
 • Birçoğu daha önce pazarlama ağı tecrübesi yaşamıştı.
 • Çoğu, işe katılmadan önce yaptıkları her işte zaten başarılıydı.
 • Çoğu, büyük bir etki alanına sahipti.
 • Çoğu, işini kurmak için ve kendini geliştirmek için paralar harcadı.
 • Birçoğu hasta ve yorgun olmaktan bıkmıştı ve B Planı’nı arıyorlardı.
 • Çoğu, eğitilebilir bir durumdaydı. Başarılı insanlardan tavsiye almak istiyorlardı.
 • Çoğu komisyon veya performansa dayalı ödeme konusunda çalışmaya alışkındı.

İyi doğrudan satış distribütörleri bulmak istiyorsanız, üç seçeneğiniz var;

Birinci seçenek, sponsor olacak kaliteli insanları aramaktır. Mümkün olduğunca işe alın. Yukarıda bahsettiğimiz demografide insanlara sponsor olmaya odaklanın. Bu çok iyi bir iş stratejisidir. Girişimciler, profesyoneller, başarılı insanlar ve tonlarca insanlar temasta bulunan kişileri arayın. Meşgul insanları arayın.

İkinci seçeneğiniz, sadece rakamlar üzerine çalışmak. Yüzlerce kişiye kendiniz sponsor olun, liderlerin kendilerini tanımlamasına izin verin ve takipçilerin sizi diğer liderlere yönlendirmesine izin verin. Bu, çoğu kazananın kullandığı stratejidir. Bir sürü insan bırakacak. Ancak, eğer yeterince kişiye sponsor olursanız, doğal olarak kendi işlerini yapan kaliteli insanlar bulacaksınız. Temel olarak, duvara çok fazla çamur atıp ne yapışacağını görüyorsunuz. Bu, birçok sigorta şirketi ve satış şirketinin yaptığı şeydir.

Üçüncü ve en iyi seçeneğiniz, derinlemesine çalışmak! Birine sponsor olur olmaz, birkaç kişiye sponsor olmalarına yardım edin ve bu süreci tekrar tekrar tekrarlamaya devam edin. Her kolunuzu on, yirmi veya otuz seviyeye kadar sürdürün. Derinlemesine çalışarak çok sayıda iyi doğrudan satış distribütörü bulacaksınız.

Ayrıca, iyi distribütörünüzün çoğunun yine de derinlemesine olacağına da dikkat etmek gerekir. En iyi insanlarına sponsorluk yapma ihtimaliniz oldukça zayıftır. En iyi kazananları inceleyin.

Son düşünceler

Sonuç olarak, iyi doğrudan satış distribütörleri bulmak organizasyonunuzun büyümesini sağlayacak şeydir. Temsilciler ve distribütörler gelir ve gider, ancak liderler çabalarınızı arttırır. Bir veya iki kaliteli insan pazarlama ağı işinizi değiştirebilir ve sonsuza kadar finanse edebilir. Bir veya iki iyi distribütör, toplam ekip hacminizin ve komisyonunuzun yüzde 50 ila 80’ini veya daha fazlasını kolayca üretecektir.

İyi doğrudan satış distribütörleri için gözlerinizi ve kulaklarınızı daima açık tutun. Ve ekibinizdeki yapımcı olmayan her üreticinin, derinlemesine iyi bir distribütör bulmak için bir giriş kapısı olmasına izin verin.

Bol kazançlar…

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,743BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,625TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mayıs Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Mayıs ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Farkındalık Kazanmanın Değeri

Kişisel gelişim bölümümüzde bu defa farkındalık üzerine duracağız. Farkındalık nedir? Farkında olmak nedir? Kişisel farkındalık kazanmak insanların hayatı anlama noktasında aşacağı engellerin başında gelir....

Kısa Hikayeler – Mutsuz Kral Hikayesi

Mutsuz kral hikayesi nedir? Bakış açınızı değiştirecek anlamlı hikayeler son derece önemlidir. Kısa hikayeler bölümümüzde mutsuz bir kralın hikayesini paylaşıp mutluluk kavramı üzerinde duracağız. Nedir...

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....