Hayattaki her şeyde başarıya ulaşmak bir oyun planı, sıkı çalışma, süreklilik ve hatta biraz şans gerektirir.

Network marketingde başarı süreci nedir? Network marketing işinde başarıya ulaşmak için yapılması gerekenler nelerdir? Finansal hedeflerimize nasıl ulaşabiliriz? Network marketing sektörüne katılan veya katılmayı düşünen herkesin aklından geçen milyon dolarlık sorulardır bunlar.

Hayattaki her şeyde başarıya ulaşmak bir oyun planı, sıkı çalışma, süreklilik ve hatta biraz şans gerektirir. Eğer network marketing endüstrisindeki en başarılı insanları incelerseniz, trendleri hızla keşfedeceksiniz.

Network Marketingde Başarı Süreci

Network marketing endüstrisindeki her başarılı insan, farklı bir kişiliğe ve farklı güçlere sahiptir. İşlerini diğerlerinden farklı şekilde inşa etmişlerdir. Ancak, başarılı insanları gerçekten incelerseniz, ortak noktalarının da olduğunu fark edeceksiniz.

Bugünkü amacımız, başarılı network marketing distribütörlerinin yaptıklarını sizlerle paylaşmak! Süreci 10 basit adıma böldük. Lütfen her adımı dikkatlice okuyun ve ileride tekrar bakmak için bu sayfayı yer imlerine ekleyin.

Doğru şirketi seçmelisiniz

Herhangi bir şirkette başarılı veya başarısız olabilirsiniz.

Herhangi bir şirkette başarılı veya başarısız olabilirsiniz. Her şirkette yükselen başarılı distribütörler ve zorluk çekenler vardır. Bir şirket seçmeye gelince, doğru şirketi seçmek ile ilgili bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken bir şey de şirket kurucularını ve yönetim ekibini araştırmak. Kimlik bilgilerini kontrol edin. Ağ pazarlaması deneyimine, kanıtlanmış bir sicile, temiz bir arka plana ve yeterli sermayeye sahip olup olmadıklarına bakın.

Son olarak, gerçekten sevdiğiniz ürün veya hizmetleri olan bir şirkete katılmanız iş hayatınızdaki başarınıza gerçekten yardımcı olur. Ürünleri gerçekten seviyorsanız, bu ürünleri veya hizmetleri memnuniyetle başkalarıyla paylaşma ihtimaliniz yüksektir.

Yasadışı Firmalara Dikkat – Network Okulu Tv >>

Kendinize bir mentor bulmalısınız.

Başarılı insanların koçları ve danışmanları vardır. Network marketing için de konu farklı değildir. Bir şeyde başarıya ulaşmanın en hızlı yolu, ulaşmak istediğiniz şeyi yapan ve eylemlerini modellemek için birini bulmaktır. Bir mentor bulun, alçak gönüllü olun ve onların tavsiyelerini dinleyin. Akıllı insanların ortak olarak yaptığı budur.

Akıl hocanız sizin üstünüzde, kişisel koçunuz veya genel bir eğitmen de olsa, başarınız için çok önemlidir. Konuştuğum her başarılı temsilci, bir mentoru, başarılarının büyük bir parçası olarak kabul eder. Bu, network marketingde en önemli konudur. Yapmak istediğin son şey yalnız bir kurt olmak ve her şeyi kendi başına çözmeye çalışmak olsun. Bu iş bir takım sporudur. Bir mentor bulmak için zaman ayırın, böylece tekerleği yeniden icat etmeniz veya her şeyi kendi başınıza çözmeniz gerekmez.

Kendi nedenlerinizi belirlemelisiniz.

Bu ticaret sizi ağlatan bir NEDEN'e ihtiyacınız var!

Bu ticaret sizi ağlatan bir NEDEN’e ihtiyacınız var! Yeterince güçlü bir nedeniniz yoksa, bu sektördeki zor zamanları atlatma olasılığınız çok düşük. Bunun için biraz zamanınızı ayırın ve nedeninizi açıkça tanımlayın. İş yapmak için gerçek sebebin olmalı. Nedeniniz para da değil, parayla ne yapacağınızdır.

Örneğin, “benim nedenim çocuklara girişimciliği öğretmek için bir yaz kampı oluşturmak. Bu benim büyük bir amacım, çalışmaya devam etmem için beni motive eden şey.” diyebilirsiniz. Ama, “Çok zengin olmak istiyorum, çok para istiyorum.” bir hedef değildir. Bunları SMART bir plan yaparak, hedefe çevirmelisiniz.

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri bir vizyon tahtası oluşturmaktır. Hedeflerinize uyan fotoğrafları kesin ve bir poster panosuna yapıştırın. Bu vizyon panosunu yatak odanıza asın, her gün ona bakın. Bu adımı sakın atlamayın!

Neden Başarılı Olmak İstiyorsunuz? >>

Kendinize, işiniz için bir oyun planı oluşturmalısınız.

Hedeflerinizi belirledikten sonra bir oyun planı geliştirmeniz gerekir. Network marketing başarısı elde etmek istiyorsanız bu gerçekten önemlidir. Bu sizin stratejiniz ve eylem planlarınızı içerir. İş planınız ve günlük çalışma modunuzdan oluşur. Bu, işletmenizdeki stratejik ve operasyonel çalışmaları içerir.

Başka bir deyişle, hedefleriniz neler ve hedeflerinize ulaşmak için her gün tam olarak ne yapacaksınız? Nasıl yeni müşteriler kazanacak ve bir ekip kuracaksınız? Her hafta işinize ne kadar zaman harcayacaksınız? Mesai saatlerinde ve hangi saatlerde hangi aktiviteleri yapacaksın? Her yıl ne kadar gelir elde etmeyi bekliyorsunuz? Beklenen harcamalarınız ne olacak? Tüm cevaplara sahip olmayabilirsin, ama en iyisini tahmin et.

İşinizi ileriye taşımak için her gün, hafta ve ay ne yapacağınızı gösteren basit bir iş planı hazırlamanızı öneririz. İşinizi kurmak için her gün yapmanız gereken kritik görevleri kaydetmek için basit bir ajanda kullanabilirsiniz. Bu, kabul edeyim ki çoğu insanın zorlandığı bir konu. İşleri yürütmenin zamanı geldiğinde, çoğu insan ne yapacağını bilmiyor. Sonuç olarak, işlerini ileriye taşımak için hiçbir şey yapmıyorlar. Her zaman bir programınız olsun. Her zaman işinizi planlayın ve planınızı yapın. Her gün takip edebileceğiniz basit bir kontrol listesi oluşturun.

Hemen işe koyulmalısınız.

Network başarısını elde etmenin bir sonraki adımı, işinizi uygun şekilde başlatmaktır.

Network başarısını elde etmenin bir sonraki adımı, işinizi uygun şekilde başlatmaktır. Ticaretinize nasıl başladığınız, uzun vadede kalmanız veya kısa zamanda bırakmanızda büyük bir etkisi vardır. Bir aciliyet duygusuna sahip olmanız ve işinize bir milyon dolar yatırmış ve geri ödemek için sadece bir yılınız varmış gibi davranmanız gerekir.

Çoğu insan başarısız olur çünkü oyunda finansal bir yatırımı yok, bu yüzden işlerini ciddiye almazlar. İsim listenizi oluşturup, iki veya üç özel iş görüşmesi yaparak, ilk ayınız 10-12 kişiye sponsorluk yaparak ve hızlı bir başlangıç yapmak için hızlı bir şekilde başlayın. Bu, hikayenizi inşa edecek ve işe olan inancınızı oluşturacaktır. Çoğu insanın yaptığı şey sadece kaydolmak ve sonra sadece oturup beklemek. Sonuç olarak, işlerinde hiçbir ilerleme olmuyor. Bu hatayı yapmayın.

Network Marketingde Davet Nasıl Yapılır? >>

Kişisel gelişiminiz için çalışmalısınız.

İşiniz sizin geliştiğiniz kadar büyüyecektir. Network marketing öncesinde kariyeriniz için yaptıklarınız ya bir lütuf ya da bir lanete dönüşebilir. Diğer endüstriler gibi bu da bir meslektir. Başarılı olmak için belirli bir dizi beceri gerektirir ve çok az insan hali hazırda bu yeteneklerle sektörümüze katılır. Şirketinizi, liderlik, satış, pazarlama, iletişim ve network marketing endüstrisini incelemelisiniz.

Ticaretinizin bir öğrencisi olun. Etkinliklere katılın, günlük okumalar yapın, mentorlarla konuşun, eğitici YouTube videoları izleyin… İşletme eğitiminizi üstün körü yapmayın ve ucuz olmayın. Her gün yeni bir şey öğrenmek bu işte başarılı olabilmek için kilit noktanız. Her deneyiminizi değerlendirin, öğrendiklerinizi düşünün, gerekli kararları belirleyin ve onları uygulayın. Unutmayın siz büyüdükçe işiniz büyüyecek…

Sayılarınız üzerinde çalışmalısınız.

Network marketing başarısını elde etmek için bir sonraki adım, sayıları çalışmaktır.

Network marketing başarısını elde etmek için bir sonraki adım, sayıları çalışmaktır. Bu iş bir rakam oyunudur. Her zaman böyle olmuştur ve hep böyle olacak. Evet, becerilerinizi ve stratejinizi geliştirirken daha az sayıda insanla çalışabilir ve daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ancak yine de rakamlarla çalışmayı denemeniz gerekir. Becerilerinizde eksik kaldığınız sayıları telafi edebilirsiniz.

İşte gerçek bu. Konuştuğunuz çoğu insan, teklif ettiğiniz şeyle ilgilenmeyecek. Takımınıza katılan çoğu kişi, onlara yardım etmek için yaptığınız onca şeyi görmezden gelip, işi bırakacak. Bunun için hazırlıklı olmalısınız. Günün sonunda, büyük bir takım oluşturmak için belkide bir çok kişiye şahsen sponsor olmanız gerekecek. Bu rakam çok büyük gibi gözükebilir, ancak haftada/ayda yalnızca bir yeni kişiye şahsen sponsorluk yaparsanız, bunu yaklaşık 2-4 yıl içinde yaparsınız. Herkes bu sayıları başarabilir, hatta part-time yapanlar bile.

  • İşte gördüğünüz gibi başarının gizli formülü;

Birçok kişiye kişisel olarak sponsor olmak için yaklaşık 1.000 kişinin bir sunumu izlemesini sağlamalısınız. 1000 kişinin bir sunumu izlemesini sağlamak için sunuma 3,000 aday davet etmeniz gerekir. 3000 kişiyle konuşmak için 3 yıl boyunca günde 3 kişiyle ilişklerinizi geliştirmeniz gerekir. Bu milyon dolarlık bir tavsiyedir. Tek gerçek soru şudur: “Yapacak mısınız?”

Doğrudan Satışta Takip >>

İstek ile çalışmalısınız.

Bu işte başkasını başarılı bir insan yapamazsınız. İşiniz herkese iyi davranmak, onlarla tanışmak ve istekli olmaktır. Takımınızın yaklaşık yüzde 10’undan fazlası çalışmaya istekli olmayacak. Muhtemelen bundan daha küçük bir sayıdır. Çoğu kişi aramalarınızı yanıtlamaz, kimseye sponsor olmaz.

Göreviniz, başarılı olmak isteyen, gelişme arzusu ile dolu ve koçluk isteyen insanları tanımlamak. Bu insanlar sizin tarafınızdan ya da ekibinizdeki bir başkası tarafından kişisel olarak sponsor olunursa, bu insanlarla çalışmanız gerekir.

Onlara ipuçlarını gösterin, onlarla üç yönlü görüşmeler yapın, yeni arkadaşlıklar kurun ve mümkün olduğunda onlara yardım edin. Bunlar bir iş kuracak ve büyümenizin çoğundan sorumlu olacak insanlardır.

Asla başkası için, kendileri için yapmaya istekli olduklarından daha fazlasını yapmayın.

Liderlerinizi bulup, onları geliştirmelisiniz.

Bunlar vizyonu yakalayan ve büyük bir iş kurmak isteyen insanlardır.

Etrafınızdaki liderleri geliştirmek… İşte bu bir liderlik işidir. Müşteriler ve temsilcileri, mevsimler gibi gelir ve gider, ancak liderler gerçekten aradığınız şeydir. Bu, ekibinizin% 1’inden fazlasını oluşturmaz.

Bunlar vizyonu yakalayan ve büyük bir iş kurmak isteyen insanlardır. Bu küçük insan grubu her ay komisyon çekinizin çoğundan sorumlu olacak. Sektörümüzde harika olan şey, içinde on binlerce kişiden oluşan bir ekip oluşturmak ve altı rakamlı bir gelir elde etmek için yalnızca küçük bir lider grubuna (1-5 kişi) ihtiyaç duymanızdır. İşiniz, gözlerinizi ve kulaklarınızı liderlere ve potansiyel liderlere açık tutmaktır.

Liderlik niteliği veya liderlik potansiyeli olan birini bulduğunuzda, onları kendi kanatlarınız altına alın ve onlarla çalışın. Onlarla güçlü bir arkadaşlık kurun.Onlara yardım edin. Ne yaparsanız yapın, onları hayatınızdan çıkarmayın.

Network Marketingde Başarısız Olmanın 9 Sebebi >>

Başarılı olana kadar oyunda kalmalısınız.

Network marketingdeki başarı ile başarısızlık arasındaki çok da bir fark yok! Network marketing başarısını elde etmek için, işte sürekli kalacağınıza karar vermeniz ve asla bırakmamanız gerekir. Sadece birkaç ay boyunca denediğiniz stratejilerin çalışacağını umamazsınız.

Bu bir piyango veya şans oyunu değil. Ne olursa olsun, asla vazgeçmeyeceğinize bilinçli bir karar vermelisiniz! Çalıştığım en başarılı insanlar, endüstrimizde kalıcı bir başarı elde etmeden önce birkaç yıl boyunca başarısız oldular. Bırakmanın kolay olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak gerçekten network marketing başarısına ulaşmak istiyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yapmalı ve bastırmaya devam etmelisiniz. Stratejinizi değiştirmekle bırakmayı, karıştırmayın.

Yaptığınız şey çalışmıyorsa, çalışmasını sağlayacak bir yol bulana kadar ayarlamalar yapmaya devam edin. Ayrıca başarılı olmak için kendinize zaman ayırmanız gerekir. Sonuçları görmek biraz zaman alacak.

Diğer bir anahtar da başarılı olana kadar bir şirkette kalmaktır! Eğer şu anki şirketinizle sorun yaşıyorsanız her şirkette sorun yaşayacaksınız. Tabi ki en akıllıca çözüm en baştan sorun yaşamayacağınız şirketi seçmek olacaktır.

Bu tavsiyeyi unutmamalısınız.

Jordan Adler’den  son bir tavsiye. Jordan Adler, sektörümüzde 15 milyon dolardan fazla para kazandı. İlk kişisinin kaydolması 10 yılını aldı. En iyi kazananların hepsinin ortak noktası olduğunu söylüyor: En az 5 ila 10 yıl arasında bir şirkette kalın.

100 ila 500 kişiye şahsen sponsor olun (beş ila on yıl boyunca ayda ortalama 2-5 yeni insan). Gelirinizin yüzde 80 ila 90’ını, bu insanlardan sadece 1 ila 5’inden kazanacaksınız. Bu tavsiyeye uyduğunuzda, network marketingde başarıyı elde edersiniz.

Son düşünceler

Bu ticarette başarıya nasıl ulaşılacağı hakkındaki yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu adımları izlerseniz, istediğiniz ve hak ettiğiniz başarıya ulaşma yolundasınız demektir. Her şey bir gecede olmayacak. Birkaç yıl ter ve gözyaşı olabilir, ama dahası çok acı olacak. Unutmayın, imparatorluklar bir günde inşa edilmedi.

Network marketing işinize bir piyango bileti ya da mucize gibi bakmayı bırakın. Gerçek bir iş gibi görün işte o zaman gerçek bir iş gibi karşılığını alacaksınız!

Network Marketingde Tanıtım Nasıl Yapılır? >>