Network Takımı Oluşturmak İçin 15 İpucu

Bunlar, büyük bir network ekibi kurmak istiyorsanız, işinizde uygulayabileceğiniz bazı basit ve pratik ipuçlarıdır.

Network Marketingde Takım Oluşturmak İçin En İyi İpuçları

Bugünün yayınında, network marketingde takım oluşturmak için en iyi 15 ipucu hakkında konuşacağız. Bunlar, büyük bir network ekibi kurmak istiyorsanız, işinizde uygulayabileceğiniz bazı basit ve pratik ipuçlarıdır.

Pazarlama pazarında başarılı olmak için kopyalamaya (duplication) ihtiyacınız var. Hiç kimse kendi başına büyük ve başarılı bir network marketing organizasyonunu kolay kolay kurmaz. Bunun yerine, başarı bir çok insan sürekli, bir süre boyunca sürekli olarak birkaç kilit faaliyette bulunduğunda, bu olgu çok daha çabuk gerçekleşir.Burada bahsedilecek olan ipuçları, belirli bir sıraya göre yapılmamıştır. Genel olarak nelere dikkat etmeniz konusunda size bakış açısı sunmak amacı taşımaktadır;

Networkte Takım Oluşturmak İçin En İyi 15 İpucu

Bu harika sektörde 15 yıldan fazla bir zaman geçiren network marketing liderleri artık neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığı konusunda bazı kalıplaşmış tecrübeler edindiklerini belirtmektedirler. Bu ipuçları, kalbinde kopyalamak yatan network marketing sektörüne yeni başlayan insanlar için inanılmaz bir bilgi deposu haline gelmektedir. Tavsiyeler belirli bir sıraya göre listelenmemiştir. Keyfini çıkarın.

Örnek oluşturmalısınız

Sahip olduğunuz sponsorun türü olun ve işe almak istediğiniz kişinin türü olun. Liderleri çekmek istiyorsanız, kendiniz bir lider olmalısınız. Her zaman örnek olarak liderlik edin. Yeteneklerin üzerinde çalışın, böylece değerli bir insan olacaksınız. Ekip üyelerinin yapmasını istediğiniz şeyleri yapın. Ve asla takımının sana yardım etmesini beklemeyin! Sonuçta, bu bir liderlik işidir.

  • İlk önce takip et.
  • O zaman sen yol göster.
  • O zaman liderlere liderlik edersin.

İşe alım konusunu öğrenmelisiniz

Sektörümüzde başarıya ulaşmış her lider, en azından 50 ila 500 kişiyi işe almıştır. Bu sayı dünya genelinde kişisel olarak 1200 kişiye sponsor olmak gibi rakamlara çıkabilmektedir. Bu sayı ilk başta çok büyük görünse de, haftada yalnızca bir kişiyi işe alabilirseniz, iki yıldan az bir sürede 100 kişiyi işe alabilirsiniz. Büyük bir network marketing ekibi kurmak istiyorsanız, her ay yeni distribütörler almalısınız. Her ay kişisel olarak kaydedilen yeni iş kurucuları için en az iki ila dört yıl arası çaba gösterin. Bunu her ay yapın ve asla durmayın. Yeni işe alımlar, iş sorunlarınızın çoğunu çözecektir.

Yeni temsilcilerinizin doğru başlamasına yardım edin

Unutma, yeni insanlar işle ne yapacaklarını bilmiyorlar. Rehberlik için seni arıyorlar. Doğru başlamalarına yardımcı olmak senin işin. Göreviniz onlara ipuçlarını öğretmek ve işlerini yapmalarına yardımcı olmak. İlk 1-2 çalışanlarına sponsor olmalarına ve işinde ilk haftalarında 1-2 müşteri bulmalarına yardımcı olun, böylece biraz para kazanacaklardır. Bu onları motive edecektir. Oradan, kök salmaya başlayın ve sponsor oldukları kişilerle birlikte çalışın.

Derinlikli çalışmanız gerekmektedir

Her zaman kuruluşunuzdaki en derin ve en heyecan verici dağıtımcı ile derinlemesine çalışın. İşletmenizi aşağıdan yukarıya doğru kurun. Bodrum katında bir ateş yakıp, sıcaklığın yükselişini izleyin. Ciddi insanları derinlemesine tanımlayın ve onlara şahsen sponsorluk etmiş gibi davranın. Kurumunuzda ne kadar derin çalışırsanız, o kadar çok insana yardım edersiniz.

Sistemi kullanın

İnsanları ekibin sistemine bağlayın. SİSTEM çözümdür. Yeni ekip üyelerinizi ekibin Facebook grubuna, toplantılara, web seminerlerine, çağrılara, canlı etkinliklere vb. ekleyin. Sistemin çalışanlarınızı sizin için eğitmesine izin verin. Her şey size ve kendinize bağlı olarak değişirse, ya maksimuma çıkacak ya da söneceksiniz

Günlük 5-10 yeni aktivite yapmalısınız

Bu bir maruziyet işi. Ürünlerinizi veya iş fırsatınızı her gün, haftada en az altı gün olmak üzere en az beş ila on yeni kişi ile paylaşın. Takımına aynı şeyi yapmayı öğret. En fazla aktivite veren kişi en büyük takımı oluşturan kişidir. Ekibinizi büyütmeye başladığınızda, ekip üyelerinizin sıcak bir pazara maruz kalmasına yardımcı olun. Network marketing yapıyorsanız, size para kazandıran faaliyetlere odaklanmalısınız.

Asla insanları yönetmeye çalışmayın

Asla yönetim moduna geçmeyin. ASLA! İnsanları desteklerken, daha fazla üretmelerini sağlamak için ortak bir hata yapmayın. Bunun yerine, perakende satışa devam edin, işe alının, yeni insanlarla konuşun ve derinlemesine çalışın. İşiniz, örnek koymak, istekli çalışmak ve asla perakende satış ve işe alımları durdurmamaktır. Unutma, bir sonraki aşamaya aynı takımla varmayacaksın. İnşa etmeye devam et!

İnsanların tanınmalarını sağlayın

Bebekler bunun için ağlar ve yetişkin erkekler bunun için ölür: TANIMA.

Ekibinizi tanımanın, en küçük şeyler için bile yaratıcı yollar bulun. Bu size çok paraya mal olmak zorunda değildir. Yaratıcı olun bu konuda. İnsanları ilk kişilere sponsorluk yaptıkları zaman tanıyın, ilk satışlarını yapın, sıralamalarını yükseltin, ilk toplantılarını yapın, vb. Sadece insanları büyük şeyler için tanımazsınız. Gelir getirici faaliyetlerden insanların daha fazlasını yapmalarını istediğiniz şeyleri tanıyın.

Yarışmalara katılın

Yarışmalar, işinizde heyecan ve büyüme BİRİMİ yaratabilir. Her hafta farklı bir yarışma yapmanızı öneririz. Bir perakende yarışması, işe alım yarışması, yeni ekip üyelerinin yarışmasına yardımcı olmak, çoğu maruziyet yarışması ya da başka herhangi bir şey olabilir. Her zaman birden fazla kazananın olabileceği yarışmalara katılın ve her zaman en iyi yapımcı yarışmalarına katılın.

Güçlü bir takım kültürü yaratın

İnsanlar başlangıçta paraya katılabilir, ancak takım kültürü nedeniyle kalırlar (veya ayrılırlar). İnsanların takdir duydukları güçlü bir takım kültürü yaratın. İnsanların insan olarak büyümesine yardım edin. İnsanların takıma katkılarını tanıyın. İnsanları önemli hissettirir. İnsanların kendilerini kazanan bir takımın parçası ve kendisinden daha büyük bir şeyin parçası gibi hissetmelerini sağlayın.

Mutlaka eğlenin

Hiç kimse başka bir patronu olsun diye pazarlama ağına katılmadı. İşinizi ciddiye alın, ancak kendinizi çok ciddiye almayın. Takımınızdaki herkese en iyi arkadaşınız gibi davranın. İnsanları önemli hissettirir bu. Başkalarına ilham verin ve diğerlerinde en iyisini ortaya çıkarın. Takımınla gül. Birlikte vakit geçirin.

“Birlikte oynayan takımlar birlikte kalır.”

İstekli ile çalışmayı kafaya takın

Kimseyi bu işte başarılı yapamazsınız. Takımınızdaki her kişi kendi CEO’sudur ve kendi başarılarından sorumludur. İşiniz, ekibinizde aç, koçanlı ve çalışmaya istekli olan kişileri tanımlamak. Bunlar zamanını geçirmek istediğin insanlar olacaklar.

Eğer öyleyse, bu takımınızın yüzde 10’undan fazlasını temsil etmeyeceğini bilin. Beklentilerinizi önceden doğru ayarlamakta fayda var. Senin işin birisini topu atmak. Topu yakalarlarsa, görevi tamamlayın ve topu size geri fırlatın, onlarla çalışmaya devam edin. Öte yandan, eğer onlara ödev verirseniz veya ne yapacakları konusunda onlara koçluk yaparsanız, ama yine de yapmayacaklarsa, gidip çalışacak başka birini arayın.

Zamanınızı etkin bir şekilde yönetin

Networkte takım oluşturmak için 15 ipucu içerisinde, en önemli maddelerden biri zaman yönetimi becerilerinizi geliştirmektir.

En büyük işadamlarının hepsinin ortak düşünceleri, işinizi yarı zamanlı olarak nasıl kuracağınızı çözemezseniz, tam zamanlı olarak nasıl yapacağınızı asla çözemeyeceğinizdir. Her hafta haftanızı planlamanız gerekmektedir. Kendinize SMART bir plan oluşturun. 

  • Bir çalışma takvimi oluşturun.
  • Her gün hangi saatlerde hangi görevleri yapacağınızı belirleyin.
  • Gelir getirici faaliyetlere odaklanın ve yoğun çalışmanın zamanlamanızı üstlenmesine izin vermeyin.

Liderlerinizi bulun ve onları geliştirin

Nihai hedefiniz 2-5 lider bulmak, onları tanımak ve sonrada onları kurmaktır. Sektörümüzde BÜYÜK altı rakamlı bir gelir elde etmek için tek ihtiyacınız olan şey bu. En iyi kazananlar, yüzlerce kişiye sponsor olsalar bile, gelirlerinin çoğunu sadece 2-3 kişiden elde ediyorlar. Bu nedenle takımınıza nasıl destek vereceğinizi öğrenmeniz gerekiyor.

  • Liderlik özelliklerine sahip kişileri arayın.
  • Mevcut ve potansiyel liderler için büyüyen alt hattınızı izleyin.
  • Kişisel gelişiminizi ekibinizdeki herkes için teşvik edin, böylece takımınızda GELİŞTİREN liderlerin olduğu bir kültürünüz olur.
  • Bir kez daha hatırlamakta fayda var ki, ağ pazarlaması sonuçta bir liderlik işidir.

“Temsilciler ve müşteriler soğuk algınlığı gibidir, gelir ve giderler, ancak liderler gerçekten aradığınız şeydir.”

Her zaman uzun vadeli düşünün

İşletmeler, günler, haftalar ya da aylar değil, bir yıl boyunca inşa edilir. Pazarlama ağı işinizde verdiğiniz her karar, ekibin UZUN SÜRELİ YARARINI esas almalıdır. Hızlı bir TL kazanmanın, yanlış karar vermenize neden olmasına izin vermeyin.

Son düşünceler

Bunlar network marketing sektörü içerisinde, sizin daha sağlam ve daha başarılı bir organizasyon kurabilmeniz için network marketingde takım kurmak için gerekli 15 ipucudur. Umarız her alanda kendini değerlendirir ve gelişebileceğin yolları ararsın. Bunları işletmenize uygulamak kesinlikle takımınızı büyütmenize, daha fazla para kazanmanıza, ilerlemenize ve istediğiniz sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır.