Doğrudan Satışta Başarılı Bir Satış Temsilcisi Nasıl Olunur?

Değerinizi, ihtiyaçlarınızı ve memnuniyetinizi vurgulayın.

Doğrudan satış temsilcisi olarak, toplumumuzda hayati bir işlev görürsünüz. Ürünler için bir pazar yaratırsınız. İyi bir satış elemanı olmak için, part-time veya full-time olsun, mesleğinizle gurur duymalısınız.

Aşağıda ürünlerinizi satmanız için gereken 7 ipucu var.

Dürüst bir şekilde, sattığınız şeyin satışta başarıya ulaşacağına inanmanız ve bunu hissetmeniz gerekir.

Değerli bir ürün sattığınız inancına sahip olduğunuzda, onu coşkuyla satacaksınızdır. Ve bu coşku bulaşıcıdır. Muhtemel alıcı heveslendiğinde, ürünü satın alır.

 Sabırsız olmayın.

Çok fazla deneyimsiz satış elemanı bir veya iki potansiyel müşteriyi arar ve anında sonuç alamazlarsa işi bırakırlar. İnsanların size ve ürünlerinize güvenmesi zaman alır.

İşinizin çoğu sonunda müşterilerden gelen siparişleri tekrar edecektir. Hemen hemen tüm iş tekrarlara bağlıdır.

Bazı insanlar, satışlarda ve diğer alanlarda kimilerini iyi kılan doğuştan gelen bir özellik olduğuna inanırlar. Bir çaba gösterirseniz ürünlerinizi satarak para kazanabilirsiniz ve kazanacaksınızdır da.

Kendiniz olun.

Birçok kişi başarılı bir satış elemanını girişken bir kişiliği olan dolu ve içten bir insan olarak görselleştirir. Başarı olarak bekledikleri şeyin imajına sahip değillerse, bunu taklit etmeye çalışırlar.

Zorla satmaya çalışma.

Birilerini ,istemedikleri bir şeyi satın almaya zorlarsanız, bir müşteriyi bile ikna edemezsiniz.

 Yalvarmayın.

“Lütfen ürünü dene, çünkü paraya çok ihtiyacım var.” Belki bir sempati satışı yaparsın, ama yine de bir müşteri bile ikna edemezsin. Ancak birini işine davet etmeden önce fırsatın kimin elinde olduğunu unutmayın. Uygun davet zihniyeti, büyük bir takım oluşturmanın başlangıç noktasıdır.

Değerinizi, ihtiyaçlarınızı ve memnuniyetinizi vurgulayın.

Ürününüzün iyi bir değer olduğunu, bir ihtiyaca hizmet ettiğini ve satışla memnuniyet veya keyif vereceğini açıklayabiliyorsanız, müşteriniz ürününüzü satın alacaktır. Elbette, başkaları kendi ürünlerini satın almaya değer olduğuna inandırmadan önce ürününüzü tanıtmalısınız.

Kendiniz için hedefler belirleyin.

Satış halindeyken kendinizi motive etmelisiniz. Ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı söyleyen herhangi bir patronunuz veya ustabaşınız olmayacak. Kendiniz için hedef belirlemedikçe telefon görüşmeleri yapmamak için mazeretler bulmak çok kolay oluyor. Bu yüzden hemen hedeflerinizi belirlemelisiniz.