fbpx

Network Marketing’de Uygun Davet Zihniyeti

Ürün veya fırsatınız hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için potansiyel müşterileri davet etmek, bir networker olarak geliştirmeniz gereken en kritik becerilerden biridir. Bu beceriyi Network Marketing’e açılan kapı olarak düşünebilirsiniz, çünkü eğer kimseyi bir göz atmaya ikna edemiyorsanız, bu meslekte geleceğiniz çok iyi görünmüyor.

Ancak, davet konusuna doğru zihniyetle yaklaşmanız gerekir, yoksa teklifinizi paylaşma fırsatınız bile olmadan potansiyel müşterilerinizi kovalamanın riskini üstlenirsiniz.

Sorunlu “Davet”

Çoğu insanın davetiyeyle karşılaştığı problem, fırsatlarını ortaya koyarken kendilerini kötü ya da garip hissetmeleridir. Çünkü çoğu insan fırsatı ortaya koyarken, karşısındaki insanı takip ediyormuş gibi hissediyorlar ve onlarda de muhtemelen yaklaşımlarından etkileniyor ve kendilerini koruma altına almaları gerektiğini hissediyorlar. Ve çok geçmeden, kaçınılması gereken kişi olarak tanınabilirsiniz.

Herkes şöyle: “Ah, onunla konuşma. Sizi küçük partilere kaydolmaya ikna etmeye çalışacaktır.” Ayrıca davet yapmadan önce yaptığımız işten, paylaştığımız işin bir fırsat olduğundan, kendi  hayatımız da dahil karşımızdaki insanın hayatının değişeceğinden emin değilsek, zaten zayıf bir davet yapmış olacağız. Bu da karşımızdaki kişiye mutlaka yansıyacaktır.

Fakat canınızı sıkmaya gerek yok, yalnız değilsiniz, herkes ilk zamanlarında bu problemle karşılaşır. Bu durum avcı gibi yaklaşmaktır. Karşımızdakiyle olan kişisel ilişkilere önem vermez ve sadece müşteri potansiyeline odaklanıyoruz. Bu durumda “İnsanlar benden kaçmaya başladı.” diyen kişilerden olmamız muhtemeldir. Davet yapmak ve tanıtım yapmak eğlenceli gelmez ve kendinizi başarısız görmeye başlarız.

Davet sanatında uzmanlaşmanız gerekmektedir. Çünkü networkte başka bir iş yapmıyoruz ki. Networkün temel aktiviteleri davet, tanıtım, takip, eğitim ve toplantılardır.

Profesyonel “Davet”

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Bu alanda başarılı olan networkerler bireysel ilişkiler ve arkadaşlıklar kurarlar. Karşılarındaki hemen işe almaya çalışmıyor, onun yerine ilişkiler büyüten bir çiftçi gibi davranıyorlar. Asıl amaçları, potansiyel takım arkadaşlarını hemen işe almak değil, işinin sunduğu fırsat ve imkanları anlamaları için onları eğitmek ve sonra bu insanlara fırsatı değerlendirmeyi isteyip istemediklerine kendilerinin karar vermesine izin vermektir.

Ayrıca insanların hangi gelir grubunda olursa olsun ek gelire ihtiyacı olduğunu, karşımızdaki kişinin de standartlarını arttırmak istediğini, sistemli bir gelir sahibi olmak istediğini, kaldıraç sahibi olmak istediğini unutmamalıyız. Network Marketing’in tüm bu konulara cevap veren, herkesin rahatça yapabileceği bir iş olduğunu unutmazsak davet yaparken daha rahat oluruz.

Kendinizi potansiyel iş ortaklarınızın yerine koyun ve “nasıl daha etkileyici olurum” diye kendinizi sorgulamaya başlayın. Aynanın karşısına geçerek, kendi kendinize konuşarak alıştırma yapabilirsiniz. Bu küçümsense de çok etkili bir yoldur. Ayrıca başarılı networkerlerin nasıl başardıklarını anlamak için işin uzmanlarıyla birlikte çalışın. Liderinize danışın, çünkü yardım istemek networkte sahip olabileceğiniz en önemli şeydir. Yaptığımız, bildiğimizi sandığımız şeyler doğru olmayabilir. Bunun için danışabileceğimiz birileri var.

İlişkiden iş ortaklığına

Potansiyel ortaklarınızla arkadaşlıklar kurun. Ne yapıyor? Nerde yaşıyor? Ne seviyor?… Kısacası karşınızdakini önce tanıyın. Onlara önem verdiğinizi ve onlarla ilgilendiğinizi hissetsinler. Henüz yeni tanışmış olsanız dahi hemen arkadaşlık bağları kurun. Sonra onlarla duygu, düşünce ve en önemlisi bir bağ paylaşan biri olarak davetinizi yapın.

Eğer bu duruşu sergilerseniz, davet yaparken daha az gergin olursunuz ve bu sürece yavaşça alışırsınız. Daha doğal ve kolay olmasının bir artısı olarak daha hızlı ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

***

Siz de “Davet” konusundaki tecrübelerinizi bizimle, yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,743BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,625TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mayıs Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Mayıs ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Farkındalık Kazanmanın Değeri

Kişisel gelişim bölümümüzde bu defa farkındalık üzerine duracağız. Farkındalık nedir? Farkında olmak nedir? Kişisel farkındalık kazanmak insanların hayatı anlama noktasında aşacağı engellerin başında gelir....

Kısa Hikayeler – Mutsuz Kral Hikayesi

Mutsuz kral hikayesi nedir? Bakış açınızı değiştirecek anlamlı hikayeler son derece önemlidir. Kısa hikayeler bölümümüzde mutsuz bir kralın hikayesini paylaşıp mutluluk kavramı üzerinde duracağız. Nedir...

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....