CevaplaNetwork Marketing’in Bir Garantisi Var Mı?

‘-İnsanların sistemli bir dağıtım ağı oluşturarak, kendi işini kurdukları Network Marketing sektörü, 80 yılı aşkın bir süredir varlığını, her sene ortalama %10 civarında büyüyerek devam ettirmektedir. Bu sektör,  2017 yılı Dünya Doğrudan Satış Federasyonu verilerine göre 200 Milyar Dolara yakın büyüklüğe ve 120 milyona yakın Bağımsız Temsilci’ye ulaşarak film,oyun ve müzik sektörünün toplamından daha büyük bir hal almış ve kendini kanıtlamıştır.
-Network Marketing bir ticarettir ve bu ticaretin kuralları bulunmaktadır. Her ticarette olduğu gibi burada da bu kurallar konusunda kendimizi eğitmemiz gerekiyor ve bu eğitim tamamen kendi sorumluluğumuzdadır.
Bir spor salonuna yazıldığınızı düşünün, kaslı bir vücut yapmanızın garantisi ne olurdu? Vücut geliştirmek için spor salonuna yazılmış olmanız, sadece para vermiş olmanız yeterli olur muydu?  Tabiki “Hayır” dediğinizi duyar gibiyiz. Spor salonuna yazıldıktan sonra, düzenli bir antreman, düzenli bir diyet programınız olmalı ve bunlara sizin uymanız gerekir. Koşu bandında siz koşacaksınız; ağırlığın altına siz gireceksiniz. Bunlara uymak veya uymamak tamamen sizin elinizde değil mi?
Ya da Türkiye’nin en iyi okuluna yazıldığınızı düşünelim; üniversiteye giriş sınavınızı kazanmanızın garantisi ne olurdu? Sadece Türkiye’nin en iyi okuluna yazılmış olmanız size yetecek mi? Tabiki de “Hayır”. 4 sene boyunca, o derslere girmek, anlamaya çalışmak, soru çözmek, konu öğrenmek, sınavlarda başarı sağlamak ve de en son üniversite sınavına girmek tamamen sizin kontrolünüzde.
-Sonuç olarak Network Marketing’e katılmış olmak size hiçbir garanti vermez. Ama her işte olduğu gibi, başarılı olmak için, kazanmak için, öğrenmek için çabalamak size bağlıdır. Eğitimleri ciddiye alarak, tanıtım ve takip konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bir ürün almış olmanız size başarı sağlamaz ama başarılı olmayı kafaya koyarsanız güzel paralar da kazanabilirsiniz.
Kısacası Network Marketing’in garantisi, “siz”’siniz.
Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Harika Bir Network Marketing Şirketi Seçmenin 5 Yolu

Doğrudan Satış Nedir?