Özgür Demirtaş kimdir? Asıl adı Kemal Özgür Demirtaş olup, Türk ekonomist, mühendis, akademisyen ve de yazardır. Ankara’da dünyaya gelen Prof. Demirtaş, öğrenimini farklı şehirlerde tamamlamış ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Doktora çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri’nde Boston College’de 5 yıl içerisinde tamamlamış ve doktor ünvanı kazanmıştır.

“Kıpırdamayan insan, hiçbir şey başaramaz.” – Özgür Demirtaş

Gelecek Kaygısı Olanlar El Kaldırsın – Prof. Dr. Özgür Demirtaş

Özgür Demirtaş - Özellikle son yıllarda, ekonomi alanında adından sık sık söz ettiren ünlü yazar, gerek sosyal medyada olsun gerekse sosyal hayatta olsun, insanlar tarafından sıkı takip edilmektedir.

Özellikle son yıllarda, ekonomi alanında adından sık sık söz ettiren ünlü yazar, gerek sosyal medyada olsun gerekse sosyal hayatta olsun, insanlar tarafından sıkı takip edilmektedir. Gençlerin kendilerini geliştirmeleri için, basit ve de sade bir anlatımla, ekonomi bilgisini onlara anlatmak için adeta bir elçi gibi davranmaktadır.

Her konuda, insanların basit ekonomi bilgisi ile hayatlarını olumlu yönde nasıl değiştireceklerini dile getiren ünlü Profesör, gençlerin geleceğe umut ile bakmaları gerektiği üzerinde durmaktadır. Gerçek başarının ancak ve de ancak, umut edip, çok çalışan bir nesil ile ortaya çıkacağının altını çizmektedir.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Uluslararası Başarıları

2010 yılında ABD, İngiltere, Kanada ve İskoçya’da 1 milyon profesör için yapılan 10 milyonu aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda ilk 20 içerisinde gösterilmiştir. 25’in üzerinde akademik yayın yapmış Prof. Dr. Demirtaş, birçok üniversitede sayısız ödüller almıştır.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yüksek lisansını da bitiren Prof. Demirtaş, 1998 yılında Finans doktorası için Boston College’a kabul edilmiştir. 2003 senesinde doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı sene içinde Baruch College City University of New York‘ta yardımcı doçent unvanıyla akademik kariyerine hızlı ve de güçlü bir başlangıç yapmıştır. 31 yaşındayken, New York Şehir Koleji’nde tenür unvanını almıştır. 2012 senesinde ise tenür ünvanını bırakarak ülkemize dönen ünlü profesör, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanlığını yürütmeye başlamıştır.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın TEDx konferansındaki konuşmasını, birlikte izleyelim;

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce gençler başka hangi konularda gelecek kaygısı taşımaktadır? Bu kaygılar için neler yapılabilir? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar? >>

Yirmili yaşlar için en iyi tavsiyeler nelerdir? Kişisel gelişim, değişim, zamanı verimli kullanma, yabancı dil öğrenme, kariyer gibi birçok alan aslında gençlik çağlarında üzerine düşünülmesi gereken alanlar arasındadır.

Çünkü bu zamanlar, çocukluğumuzdan çıktığımız ve aynı zamanda yetişkinliğe ilk adımlarımızı attığımız gençliğimizin bahar ayları olan yirmili yaşlar… Birçok insanın keşkelerini barındıran, çok az insanın iyikilerini dolduran bu yaşların en deli çağlarımız olduğu kesindir.

Yirmili Yaşlarınızdan En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Yapılacaklar

Peki bu yaşlar sadece hayatımızı yaşamak için mi var? Yirmili yaşlar için en iyi tavsiyeler arasından neleri yaparsak, ileride “iyiki yapmışım” diyeceğiz? Bunların çok önemli noktalar olduğu kesindir. Peki neler var bu yaşlarda yapmamız gereken, gelin biraz bunlara bakalım;

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

Sosyal medya araçlarını  kapat

En az haftada bir kez sosyal medyadan ayrılın. Yürüyüşe çıkın, biraz yazı yazın veya sevdiklerinizle zaman geçirin. Teknoloji öyle bir zorunluluk haline geldi ki kendimizi kaptırınca yaşamın doğal güzellikleriyle sık sık temasımızı yitiriyoruz.

Aşk hakkında stres yapma

20’li yaşlarda, hala kim olduğunu çözmen için iyi bir şans var. Aşık olma konusunda çok endişelenme. Bunun yerine, bir arkadaş olarak neye ihtiyacınız olduğunu  bulmak için kişilik olarak gelişmeyi öncelikli hale getir.

Ailenle yeniden bağlantı kur

Yirmili yaşlar için en iyi tavsiyeler için bu yaşlarınızdayken, ailenizle çocukken yapamayacağınız bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Onları sadece sizi büyüten insanlar olarak değil, bireyler olarak tanıyabilirsin. Birlikte yapmaktan zevk alacağınız hobiler edinebilir, bunları sürekli tekrarlayabilirsin.

Dünyanın En Başarılı İnsanlarının Gençlere Tavsiyeleri >>

Parayı nasıl yöneteceğini öğren

Kitap oku, ders al ve öz disiplin geliştir. Bu, kimsenin size öğretmeyeceği ve tüm yetişkinlerin sahip olması için gerekli olan bir beceridir. Para hayatta kaldığın sürece seninle olacak ve onun sayesinde refah seviyen belirlenecek. Onu yönetmeyi öğren ki teminatın olsun.

Hırslı ol

Bir rüya kovala veya tutkularına yatırım yap. Şimdi, hayatında insanların seni ihtiyaçlarınla bencil olmaya teşvik edeceği tek zamandır. 20 yaşında, daha büyük, evli ve çocuk sahibi olduğun zamandan çok daha fazla risk alabilirsin.

Çocuğunuzu Çevrimiçi Olarak Kendi İşlerini Kurmaya Teşvik Edin >>

Seyahat

Yeni insanlarla tanış ve yeni deneyimler kazan! Bu dünya çok büyük ve çeşitlidir ve onu deneyimlemek için yalnızca bir fırsatın var. Kendini farklı kültürlere sokmak, dünya görüşünü ve zekanı genişletir.

Sağlıklı alışkanlıklar oluştur

Vücudun bir araç gibidir. İyi beslenip düzenli egzersiz yaptığında, vücudunun muhtemelen sahip olabileceği en verimli yakıtla çalışmasına izin veriyorsun. Sağlıklı alışkanlıklar oluşturmak seni yalnızca sağlıklı bir insan yapmakla kalmaz, aynı zamanda bir öz saygı düzeyi oluşturur. Ayrıca, etrafındakilere, kendine ait güçlü bir benliğe sahip olduğunu ve kendinde aşırı değer gördüğünü yansıtır.

Yeni bir yetenek öğren

Bir enstrüman çalmayı, şarkı söylemeyi ve hatta yeni bir dil öğrenmeyi deneyin.

Kitap oku

Bilmen gereken her şey kitapta mevcut. Eğitim eğlenceli olabilir! Seni ilgilendiren bir konu bul ve kendini içine daldır. Eğitimsiz bir kişi olmanın hiçbir bahanesi yok. Yoğun programlı bir kişiysen, sesli kitaplara yatırım yap. Sesli kitaplar hareket halindeyken bilgileri sindirmek için inanılmaz derecede kolay.

Kitap Önerileri – Kişisel Gelişim İçin Okumanız Gereken Kitaplar >>

Her hafta seni korkutan bir şey yap

Dışarı çık ve kendine meydan oku! Markette gördüğün o çekici kişiyle konuş. Birine karşı olan olumsuz hislerinle yüzleş. Konfor bölgenden kaçınmak seni kişisel gelişimine yönlendirecektir.

Ağ kur

Yaşamda başarıyı kendi başına başaramayacağını kabul et. Güçlü bir ağ sahip olabileceğin en güçlü varlıktır. İnsanlarla tanış, arkadaş ol ve ilişkiler geliştir. Başkalarına değer sunarsan karşılığında değer alırsın. Doğru insanları tanımak senin için başarına yardımcı olacak birçok kapı açabilir.

Yirmili Yaşlar İçin Kişisel Gelişim Hedefleri >>

Pazarlanabilir bir projeye başla

Bir YouTube kanalını başlatmaktan kendi işini kurmaya kadar her şey olabilir. Genç yaşta başlamak sana başarısız olma özgürlüğü verir, bu yüzden yeni zorluklarla uğraşmaktan korkmayın.

Kişisel büyüme taahhüdü oluştur

Kendini bir iş olarak düşün. Başarılı bir işte olmak istiyorsan, kendine yatırım yapmaktan korkmazsın. Kişisel gelişim sınıflarına, videolara veya kitaplara para harca ve olabileceğin en iyi şey  olmayı taahhüt et.

Yirmili yaşlar için en iyi tavsiyeler hakkındaki içeriğimizi okudunuz. Siz yirmili yaşlardaki gençlere neler önerirdiniz? Neleri bu yaşlarda yapmaları, onlar için gelecekte etrafındakilere fark atmalarına yardımcı olacaktır? Düşünce ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşmaktan çekinmeyin. 

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerin Ortak Özellikleri >>

Hayatınızda yapmak istediğiniz şeyler söz konusu olduğunda aklınızda yüzen bu güzel fikirlerin hepsine sahipsiniz. Ancak çoğu zaman başarısızlık korkusu gibi şeylerin hayallerimizi fiziksel forma sokmalarına izin veriyoruz. Hepimiz hayatımızda yapacakları her şey hakkında durmadan konuşan birini tanıyoruz ama asla yapmıyorlar… Bu bir aile üyesi, bir arkadaş ya da belki de sizsiniz.

“Geliştirmek değişmektir; mükemmel olmak ise sık sık değişmektir. ” – Winston Churchill

Hayatınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Hayatınızı nasıl değiştirirsiniz? Sorusuna cevap bulacağız. Eğer değişim istiyorsanız, bunun sizi zorlayacak bir süreç olacağını da asla unutmamalısınız. Değişimi bu kadar korkutucu yapan şey, bizi bilinmezlik durumuna sokmasıdır. Örneğin, kariyerimizi değiştirmeye karar verirsek korkabiliriz, çünkü işe yaramadan önce biraz zaman alabilecek bir tutku arayışında istikrarlı bir pozisyon bırakıyoruz. Aslında, zihninizin arkasında, asla ödeyemeyeceğini düşünebilirsiniz. Bu çok korkunç! Ama asla denemezseniz, farklı bir bilmeme durumuna kilitlenirsiniz.

Soru şu: Hangisi daha kötü? Bir risk almak ve umduğunuz gibi ortaya çıkıp çıkmayacağını bilmek. Ya da güvenli oynamak ve hayatınızla daha anlamlı bir şey yapıp yapamayacağınızı bilmemek.

Yaşamınızdaki değişimi kolaylaştırmak istiyorsanız, burada sizin için sahip olduğumuz her fikrin radikal olmadığı gerçeğinde rahatlayabilirsiniz. Hayatınızı önemli şekillerde değiştirmek için bitip işinizi bırakmanız veya başka bir ülkeye taşınmanız gerekmez. Aslında, hayatımızda meydana gelen en önemli değişikliklerin çoğu, hayallerimizin üzerine inşa edildiği zemin yapısının ortaya çıkmasına neden olan küçük eylemlerden kaynaklanmaktadır. Bugünden başlayarak hayatınızı daha iyiye doğru nasıl değiştirebileceğinizi tam olarak öğrenmek için okumaya devam edin.

Hobilerin Hayatınızdaki Önemi >>

Kendinize Kimsenin Kendisine Sormak İstemediği Soruları Sorun

Hayatınızı nasıl değiştirirsiniz? Sorusuna ilk cevap sorular ile ilgilidir. Kendimize günümüz boyunca birçok soru soruyoruz – akşam yemeği için ne var? Veya bugün ne giymeliyim? Ancak, yüzleşmemiz zor olan cevaplar olduğunu bildiğimiz daha karmaşık sorulardan kaçınma eğilimindeyiz. Neden? Çünkü bize gerçeği gösteriyorlar. Hayatınızı daha iyi hale getirmek istediğinizde, gerçek genellikle duymak istediğimiz şey değildir. Gerçek bizi yaşamak istediğimiz hayatı yaratmak için ne kadar ileri gitmemiz gerektiğinin farkındadır – ve bir şeylerin değişmesini istiyorsanız gerçeklerle yüzleşmelisiniz.

Oturmak için biraz zaman ayırın ve hayatınızın değişmesini istediğiniz daha spesifik alanlarını hissetmek için kendinize bu soruları sorun. Kendinize karşı dürüst olun ve kendinize gerçeği söyleyerek değişimi kolaylaştırmak için ilk adımı attığınızı bilin. Unutmayın, nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız olmak istediğiniz yere gidemezsiniz.

Bir parça kağıt ve kalem alın. Tüm bu soruların cevaplarını yazın ve tarihi en üste yazın. Bu kağıdı, yazdıklarınızla ilgili gün boyunca aldığınız referans ve temel kararlar olarak kullanmak için saklayın. Amacınız ve kişisel memnuniyetinizi düşünerek karar vermeye başladığınızda, hayatınızın ne kadar hızlı değiştiğine şaşıracaksınız.

Anlamlı Karikatürler – Değişim Zorunlu Mudur? >>

Hayatınızın Kontrolünü Ele Alın

Kimse size gümüş bir tepside hayatınızın hayallerini getirmeyecek.

Kimse size gümüş bir tepside hayatınızın hayallerini getirmeyecek. Dünya almak için senindir ama işte burada – onu almalısın. Bir girişimcinin işini yürütmesi gibi hayatınızı sürdürmeye başlayın. Bu, başarılı olmanız için en iyi şansı elde etmek için almanız gereken zorlu kararları vermek ve alınması gereken belirli riskleri değerlendirmek anlamına gelir.

Kendinize Yapabileceğinizi Söyleyin, Çünkü Yapabilirsiniz

Dilinizin hedeflerinize uyması gerekiyor. Hayallerinizi sürdürmekten alıkoymalarına izin vermediğiniz sürece hayal kırıklıklarınızı dile getirmek hem mantıklı hem de sağlıklıdır. Örneğin bir kitap yazmak istiyorsanız, ancak yazma deneyiminiz yoksa kendinizi şöyle şeyler söyleyerek bulabilirsiniz:

Kendinize her zaman yapmak istediğiniz şeyi yapamayacağınızı söylerken başarılı olmak zordur. Şöyle şeyler söylemeye başlayın:

Dilinizi değiştirmek, hedeflerinize ulaşma şeklinizi önemli ölçüde değiştirecektir. Düşüncelerimiz, kendimize koyduğumuz durumların sonuçlarını etkiler, bu yüzden oraya doğru tutumla gidin ve başarısız olsanız bile, ne olursa olsun tatmin olmaya daha meyilli olacaksınız.

Başarı İçin İlk Faktörünüz >>

Başkalarının Sizin Hakkındaki Görüşlerini Bırakın

Başkalarının sizin hakkınızda düşündüğü şey gerçekten sizin işiniz değildir ve sonuçta yaşamınızla yapmak istediğiniz şeyleri yapma yeteneğiniz üzerinde hiçbir etkisi yoktur. İstediğiniz şeyleri yapsanız da yapmasanız da insanların sizi her zaman yargılayacağını unutmayın.

Kabul edebilir ve gerçekten hoşlandığınız şeyleri yaptığınız için yargılanabilirsiniz! Ve işte bu şeylerden daha fazlasını yapmak, kim olduğunuzla daha fazla içerik olmanıza neden olacak ve başkalarının görüşleri sizin için daha anlamına gelecektir.

Alışkanlıklarınızı Değerlendirin

Netflix’i izlemek için biraz fazla zaman harcıyor musunuz? Yoksa işinizi yapmak ve sürekli telefonunuzu kontrol etmek gibi dikkat dağıtıcı şeyler vermek için oturuyor musunuz? Bunlar değişmekten yararlanabileceğiniz alışkanlıklardır. Küçük başlayın – Netflix’i izlemek istediğinizden daha fazla istediğiniz şeyler için, her gün biraz zaman harcayın.

Yarını kendiniz için daha verimli bir gün yapabilirsiniz. Bugün değişmek için hayatınızda hangi alışkanlıkları kullanabilirsiniz? Zamanınız ve enerjiniz en önemli varlıklarınızdır. Size karşı değil, sizin için çalışmasını sağlayın.

Kendinize Değer Verin

Hayatınızı nasıl değiştirirsiniz? Tabii ki kendinize değer vererek. İyi şeyleri hak ettiğini düşünüyor musunuz? Birisi size övgü ya da yardım teklifinde bulunduğunda nasıl tepki verdiğinize dikkat edin. Her şeyi kıvırıyor, göz temasından kaçınıyor ve sözlerini saptırıyor musunuz?

Onları deneyimleme arzularına layık hissetmelisiniz. Birine yanlış olduğunu söylemek yerine övgü kabul etmeye çalışın ve ihtiyaç duyduğunuzda başkalarının size yardım etmesine izin verin. Değerinizi bildiğinizde, bir şeye değer olduğunuzu bildiğinizde, her türlü güzel şeyi hayatınıza davet edersiniz çünkü onları kabul etmeye istekli olursunuz.

Bununla mücadele ediyorsanız, sözlerinizle kendinize olan değerinizi onaylayın. Beyanlar kendimiz hakkındaki hislerimizi değiştirir ve eğer kendinize arzularınıza değer olduğunuzu söylerseniz, sonunda kalbinize inanırsınız.

Hayatınız Değiştirmek İçin Önce Bunu Değiştirin! >>

Konfor Bölgenizi Bırakın

Günlük olarak sizi bir yabancıyla konuşmaya başlatacak veya her zaman giymek istediğiniz ama çok kokmuş bir kıyafet giymek gibi şeyler yapın.

Evet, rahat olmak için güzel bir yer. Ancak, çok uzun süre rahat kalırsanız, yakında bu rahatlık hissine meydan okuyan her şey için durgun ve inatçı olacaksınız. Günlük olarak sizi bir yabancıyla konuşmaya başlatacak veya her zaman giymek istediğiniz ama çok kokmuş bir kıyafet giymek gibi şeyler yapın.

Kendinizi asla tüm korkunuzdan kurtaramazsınız, ancak onunla daha iyi bir ilişki yaratabilirsiniz. Kendinizi daha düzenli hissetmenize neden olan durumlara koyarken konfor bölgenize korku getirebilirsiniz. İlk başta çok rahatsız edici olacak, ancak değişim neredeyse her zaman zordur.

Değişimin Kaçınılmaz Olduğunu Fark Edin

Değişim, kaçınabileceğiniz bir şey değildir. Kolaylaştırmada bir rol oynasanız da oynamasanız da, sonunda sizin için gelecektir. Bunu kabul ettikten sonra, değişikliği olduğu gibi kabul etmeye daha istekli olacaksınız. Değişimle başa çıkmaya başladığınızda, yeni bir şey istediğiniz şekilde çalışmadığında veya beklenmedik bir şeyle körleştiğinizde daha iyi donanımlı olacaksınız.

Değişim size üç farklı şekilde gelecektir – kriz, seçim veya şans. Seçim, bir tür algılanan kontrole sahip olduğunuz tek biçimdir ve o zaman bile her şey olabilir. Hem aranan hem de istenmeyen senaryoların hayatınıza gireceğini kabul etmek size en iyi şekilde hizmet edecektir.

Kısa Vadeli Bir Strateji Geliştirin

Uzun vadeli başarıya ulaşmanın anahtarı, düzenli olarak ulaşabileceğiniz kısa vadeli hedefler belirlemektir. Tıp fakültesine gitmedikçe doktor olamazsınız! İstediğiniz geleceği yaratmak için bugün ne gibi küçük adımlar atabilirsiniz? Bu hafta ne olacak? Bu ay neler olacak? Hedeflerinize katkıda bulunmak ve stratejinize sadık kalmak için kısa vadede neler yapabileceğinizle gelin. Sizin için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğrenirken ayarlamalar yapın.

Daha Mutlu Ve Olumlu Olmak İçin 5 Yol >>

Bir Vizyon Panosu Oluşturun

Gelecekte olmak istediğimiz durumlarda kendimizi, her zaman görselleştiren profesyonel hayalperestler olarak yetiştirmeliyiz.

Gelecekte olmak istediğimiz durumlarda kendimizi, her zaman görselleştiren profesyonel hayalperestler olarak yetiştirmeliyiz. Bir vizyon panosu oluşturmak, yaşamak istediğiniz yaşamın somut bir örneğini sunmak için daha pratik bir hayal kurma şeklidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Görsel ilham, istediğiniz yere ulaşmak için günlük yaşamınızda yapmanız gereken değişiklikleri yaparak takipte kalmanıza yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır. Buna zaman ayırın ve gözlerinizi her yatırdığınızda size ilham veren bir şey yaratın.

Geçmişi Bırakın Ve Geleceğinizi Kucaklayın

Her zaman geriye bakıp kalırsanız nasıl ilerlersiniz? Geçmişin içine karışmış bazı kaba deneyimler olabilir. Ama sizi bulunduğunuz kişiye getiren şey budur ve olmak istediğiniz kişiye katkıda bulunmaya devam edecektir. Öğrendiğiniz tüm derslere olumlu bir dönüş yapın. İhtiyacınız olduğunda referans için bunları arka cebinizde tutun.

Kimse değişim yolunun kolay olacağını söylemedi. Aslında, çoğu zaman izlenmesi en zor yollardan biridir, çünkü herkesin yolu biraz farklı görünüyor. Kesin olan bir şey var – eğer hayatınızı daha iyi hale getirmek istiyorsanız, daha az seyahat edilen yola evet demelisiniz. Kendinize karşı dürüst olun, ilham alın, disiplin sahibi olun ve hayallerinizin hayatını yaratırken şaşkınlıkla izleyin.

“Her zaman zamanın bir şeyleri değiştirdiğini söylerler, aslında onları kendiniz değiştirmek zorundasınız.” -Andy Warhol

Yaz Tatilini Verimli Geçirmenin Yolları >>

Hayatınızı yaşanabilir kılmanın sizin ellerinizde olduğunu biliyor muydunuz? Hayatı sevmek için birçok nedeniniz var. Büyük bir sorunumuz veya engelimiz olmamasına rağmen, genellikle olumsuz düşünürüz. Hayatı sevmek için birçok nedenimiz olsa da tuzağa düştüğümüzü ve kaybettiğimizi hissediyoruz. Mutlu olmanın ve hayatı sevmenin zor olduğunu düşünüyoruz. Çoğumuz yaşamdan nefret etmeyi daha kolay buluyor.

Hayatı Sevmenin 10 Yolu

Hayatınızda olumsuzluklar olsa da, bu olumsuzluklar geçicidir. Geçen yıl başınızda olan soruları, ondan önceki 5 yılda başınızdan geçenleri bir düşünün. Acaba hangi sorunlar sizinle birlikte geldi. Sorunların geçici olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle sorunlarınız yüzünden hayata küsmeyin. Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Peki hayatı sevmenin, kendimiz için yaşanılabilir kılmanın yolları nelerdir?

Yaşam Enerjinizi Artırmak İçin Yapılacak 10 Şey >>

Kendinize bakın.

Varlığınız kendiniz için bir mucizedir. Bu, hayatı sevmek için bulabileceğiniz en iyi nedenlerden biri. Birçok şey bir araya geliyor ve yaşıyorsunuz. Anneniz ve babanız birçok tesadüf sonucunda bir araya geldi. Kendinize baktığınızda, hayatı sevmenizin gerçek nedenlerinden birini keşfedeceksiniz. Kendinizi bu hayatta sevin. Sevgi önemli bir şeydir. Hayat, ona duyduğunuz aşk ölçüsünde size gelir.

Sevdiğiniz insanlara bakın.

Sevdiğiniz insanlara baktığınızda ne kadar güzel ve sevgi dolu olduğunuzu görürsünüz.

Sevdiğiniz insanlara baktığınızda ne kadar güzel ve sevgi dolu olduğunuzu görürsünüz. Onlar bu hayattaki en değerli şeyleriniz. Aileniz ve arkadaşlarınız… Zor zamanlarınızda sevdiğiniz insanları düşünün. Ruhunuzda mutluluğu hissedeceksiniz.

Pozitif Düşünce İle Mutluluğa Ulaşmak Mümkün >>

Güzel anılara bakın.

Sevdikleriniz anılarınızda kaybolur. Onların güzel anılarını kucakladığınızda, hayatın güzelliğine doğru bir adım atıyorsunuz. Belki artık yoklar ama sana ekledikleri güzel şeyler hala duruyor.

Kazancınıza bakın.

Kişi kazandıklarını sadece para olarak görebilir.

Kişi kazandıklarını sadece para olarak görebilir. Ama kazandığımız şey farklı. Maneviyatımızla ilgili kazandığımız güzel şeyler, hayatı sevmenin en önemli yoludur. Saygı ve sevgi kazanmak gibi. Benlik saygısı ve manevi farkındalık gibi. Burada onları kazanmak yaşam sevginizi arttırır.

Enerjinizi Artıracak Meditasyon Bu >>

Ne kaybettiğinize bakın.

Çoğumuz ne kaybettiğimize baktığımızda, büyük başarısızlık ve duygusal üzüntü görürler. Ancak kaybettiğimiz ve hayatta karşılaştığımız zorluklar bizi güçlü ve dürüst bir insan yapıyor. Eğer bu yolları geçmeseydik, hayatta o kişi olmazdık. İşte size hayatı sevmek için bir neden.

Geleceğe bakın.

Hayalleriniz için asla geç değildir ve yaşamak için iyi ve mutlu günler vardır.

Hayalleriniz için asla geç değildir ve yaşamak için iyi ve mutlu günler vardır. Bunu umut ve sevgi ile bekliyoruz. Geleceğe karşı bir bakış açısı edinin. Bu bakış, sizi geleceğe tutunduracaktır. Zor zamanlarınızda size yardımcı olacaktır. Zor zamanlarınızda ayağa kalkmanızı sağlayacaktır.

İnsanların En Büyük 8 Korkusu >>

Yapmanız gerekenlere bakın.

Yapmanız gereken şeyler; sadece diğer insanlar için bir rüya olabilir. Çalışmak şart ama gerçekte yaşamak için bir yol. Gereksinimlerimiz, güzel şeyleri hayata geçiriyor. Bir annenin çocuğunu büyütmesi zorunludur. Ama anne bunu yapmayı seviyor. Yaşadığınız şeylerin bir yaşam özeti olmalıdır.

Düşüncelerinize bakın.

Birçoğumuz düşüncelerimizin ne kadar güçlü ve önemli olduğunun farkında değiliz.

Birçoğumuz düşüncelerimizin ne kadar güçlü ve önemli olduğunun farkında değiliz. Ancak düşüncelerimiz duygularımızı belirler. Duygularımız yaşamlarımıza bakış açımızı değiştirir. Düşünceleriniz bu yaşam için çok değerlidir. Onları sevimli hale getirin. Hayatınızı ancak düşüncelerinizin güzelliğiyle sevebilirsiniz.

Derin Konsantrasyon Nedir? >>

Tüm yaşamınıza bakın.

Hayatı sevmek için kendi kendinize şunları tekrar edin: “Kışı seviyorum, makaleyi ve diğer her şeyi seviyorum. Aşk çiçekleri ve doğa. Güneşi ve yağmuru seviyorum.” Unutmayın, eğer hayatı seviyorsanız, hayattaki tüm kötülüğü durduracağım diyebilirsiniz. Hayatı seviyorsanız, tüm dünyayı değiştirebilirsiniz. Çünkü dünyayı değiştirmeden önce kendinizi değiştirmelisiniz.

Sonuna bakın.

Bir gün, yaşam sizin için ve herkes için sona erecek.

Bir gün, yaşam sizin için ve herkes için sona erecek. Yani, sonuncu gün mutlaka olacak. Hayatınızı sevmek için daha iyi bir neden arıyorsanız, onu bulamazsınız. Yaşamın değerini anlayın ve ona tutun. Eğer onu seviyorsan, bakış açın büyüyecek. Tüm hayatınız değişecek.

Hayatı sevmenin birçok nedeni var. Maalesef hayatı çok karmaşık hale getiriyoruz. Hayatı sevdiğinizde, enerjinizin değiştiğini ve farklılaştığını hissedeceksiniz. Kalbinizdeki enerjinin ortaya çıktığını göreceksiniz. Olumsuz düşünceleriniz azalacak ve depresif duygularınız silinecektir.

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Para Hakkındaki Olumsuz Düşüncelerimizin Nedeni >>

Pazarlama ağı gerçekten bir ilişki işi midir? Bu, şu an neredeyse hepimizin milyonlarca kez neye benzediğini sorduğumuz bir soru.

Bu konu hakkında çarpıcı bir bakış açısı için, network marketing içerisinde yıllarca büyük organizasyonlar kurmuş bir liderin, yapmış olduğu açıklama şu şekildedir;

“Bu soruya cevap hem evet, hem de hayırdır. Gerçekten inandığım şey endüstrimizin, birisine sponsor olduğunuz pazarlama ve tanıtım işi olduğudur. Bundan sonra ilişki, iş haline gelir.

Bu sektördeki kişisel deneyimlerden bulduğum şey, endüstrimizde gerçekten iyi sonuç veren iki tür insan olduğudur.

İlk kişi türü, zaten tonlarca güçlü ilişkileri olan kişidir. Bu benim “bağlayıcı” veya “nüfuz sahibi” olarak adlandırdığım bir kişidir. Etki alanlarındaki insanlar tarafından beğeniliyor, güveniliyor ve saygı duyuluyor. Konuşurken insanlar dinler. Güvenilirlikleri var.

Bir dakika izin verin ve bunu perspektife koyalım.

Diyelim ki bir doktor network yapmak için bir pazarlama ağı şirketine katılmış olsun. Bir grup arkadaşını ve aile üyesini, ekstra para kazanma, sağlıklı olma ve kendi işlerini kurma konusunda açılış partisine davet ediyor.

Bunu yaptığında ne olacağını düşünüyorsun?

İnsanlar ortaya çıkar! İnsanlar partisine gelir, çünkü doktora güvenir, saygı duyar, hoşlanır ve onu çok düşünür. Basitçe söylemek gerekirse, güvenilirliği var. Bu güvenilirlik ve kurulu ağ, hızlı bir şekilde ticarete başlamasına ve onu büyük bir lider yapmasına izin vermektedir.

Öte yandan, bir kişinin kırıldığını ve işsiz olduğunu varsayalım. Aynı ağ pazarlama şirketine katılırlar ve kendi açılış partisine ev sahipliği yapmaya karar verirler. Bir grup insanı ve aileyi bir işe başlama, sağlıklı olma ve fazladan para kazanma konusunda bilgi almaya davet ediyorlar.

Ne olacağını düşünüyorsun? Çoğu insan ortaya çıkmaz! Niye? Çünkü doktor ile aynı derecede güvenilirliğe sahip değil. İnsanlar işle ya da para kazanma konusunda ona saygı duymuyorlar.

Zaten bu güvenilirliğe sahip olan insanlar büyük bir yakın ilişkiler ağı kurdular ve güvenilen, saygı duyulan ve beğenilen insanlar, kendileri için böyle bir şeyi yapmayan birine karşı büyük bir avantaja sahipler. Bu mantıklı mı, değil mi?

Ve bir dakika için bu şekilde düşünün. Gerçekten sevdiğiniz, hayran ve güvendiğiniz biri sizi fazladan para kazanmanın bir yolunu aramaya davet ettiğinde, SİZ dinler misiniz? Hiçbir başarısı olmayan bir arkadaşınız olan Samet, onlardan birinin içinde olsaydı, seni de aynı şeyi yapmaya davet ettiğinde, onu dinler misiniz yoksa fırçalar mısınız? Bu, güvenilirliğin önemini kanıtlamaktadır.

Bu iş modelinde gerçekten başarılı olan ikinci kişi, büyük satış, pazarlama ve tanıtım becerilerine sahip bir kişidir.

Nasıl müşteri adayları yaratacağını, yabancıları beklemesini, satmasını, insanları kapatmasını vb. bilen kişi, çok hızlı bir şekilde büyük bir ağ kurabilir. Bu becerilere ve kişilik özelliklerine sahip olmayan bir başkasına karşı büyük bir avantaja sahiptirler.

Hayır, ağ pazarlaması, insanları satın almaya ya da katılmaya ikna ettiğiniz geleneksel satışlar gibi değildir. Ancak, insanları araştırmak, ipuçlarını bulmak, planı göstermek ve imzalamak için yaratıcı yollar bulmalısınız. Aşırı utangaçsanız, güven duymuyorsanız veya bunu yapmakta kendinizi rahat hissetmiyorsanız, başarılı olmanız zor olacaktır.

Evet, bu becerileri öğrenebilir ve geliştirebilirsiniz, ancak en azından birkaç yıl sürecek çoğu insan için, özellikle daha önce hiç yapmadılarsa! Bu becerilere zaten sahipseniz, pazarlama ağı işinizde hızlı bir başlangıç ​​yapabilir ve potansiyel olarak büyük bir gelişim elde edebilirsiniz.

Şimdi, sürdürülebilir, uzun vadeli bir ağ pazarlama işi kurmak söz konusu olduğunda, ilişkilerin hayati önem taşıdığına inanıyorum. Bu ilişkiler, organizasyonun sağlam ve birlikte olmasını sağlayan yapıştırıcıdır. Sektörümüzde 20 yıl veya daha uzun bir süredir büyük bir grup kuran ve sürdüren başarılı distribütörlere bakın ve tonlarca sağlam ilişkiler içeren bir ağ göreceksiniz.

Öncelikle, ekibinizde işe alabileceğiniz, güvenilirliği, etkisi ve etki alanı olan insanları arayın. İkincisi, ekibinizde işe almak için iyi satış ve pazarlama becerisine sahip insanları arayın. Her iki tür insan da büyük olasılıklar içermektedir.

Son olarak, ekibinizdeki kilit kişilerle ilişkiler kurmaya odaklanın. Onlara gerçek bir insan olduğunuzu ve onları umursadığınızı gösterin. Çok büyük bir fark yaratacaktır.”

Son düşünceler

Burada bahsedilen konu, “sadece bu kişileri organizasyonunuza alın” demek değildir. İlişki üzerine, sağlam bir organizasyon kurma üzerine bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğidir. Eğer networkten önceki hayatınızda, hiçbir işi tam yapmayan, tembel, kendini geliştirmeyen, kitap okumayan veya saygısız biriyseniz, öncelikle bu özelliklerinizi değiştirmeye başlayın.

Kendinizi geliştirmeye, çevrenize örnek birisi olmaya başlayın. İnsanlar aptal değil, sizdeki değişimi görmeye başlayacaklardır. Tabi beklentileri de doğru ayarlamakta fayda var, herkes de gelip size katılmayacak. Belki birileri sizdeki değişimi görüp, size katılacaktır.

Dikkat, tüm yaşamınızda neler olup bittiğini bilinçli olarak farkında olmakla ilgilidir. Çok fazla dikkat dağıtıcılarla dolu bir toplumda yaşıyor gibiyiz. Bu dikkat dağıtıcı şeyler, bizi parkta yürüyüş yapmak veya gün batımını izlemek gibi basit zevklerin tadını çıkarmaktan uzaklaştırıyor.

 “Bu anda, bolca zaman var. Bu anda, tam olarak olması gerektiği gibi. Bu anda, sonsuz olasılık var ”- Victoria Moran

Dikkatli olmak, sahip olduklarınızı takdir etmenize ve geleceğinizi dört gözle beklemenize yardımcı olabilir. Sizi, iş sırasında, ailenizle birlikte veya dışarıda koşarken, daha dikkatli olmanız için eğitmenin yolları vardır. Bugünden itibaren daha dikkatli olabilirsiniz. Bu 7 yolu yaşamınıza uygulayın ve yaşamınızı takdir etmeye başlayın!

  1. Var oluş nedeninizi bulun

Hayatta gerçekten ne yaşamak istiyorsun? Devam etmek istediğiniz yolculuk nedir? Hayatta daha dikkatli olmaya gelince, her şey vizyonunuzla başlar. Var oluş nedeniniz hakkında.

Çok fazla dikkat dağıtıcı olan bir toplumda yaşamak, yaşamdaki hedeflerimiz, hayallerimiz ve tutkularımızla bizi yoldan çıkarabilir. Güneşli günler mi yoksa yağmurlu günler mi yaşamak istiyorsunuz? Ulaşmak istediğinize odaklanın. Vazgeçmek istediğiniz günlerde bile devam edin. Bu günlere dikkat edin ve var olmak istediğiniz hayatı oluşturmaya devam edin.

2.En derin değerleriniz ve inançlarınızla uyum içinde hayatı yaşayın.

Hayattaki en derin değer ve inançlarınız neler? Sizin için en önemli olan nedir? Bu soruları düşünün ve dürüstçe cevaplayın. Dikkat  dağıtıcı şeylerden uzak durun ve sessiz bir ortamda düşünün.

Her gün en derin değerleriniz ve inançlarınızla uyum içinde yaşayabildiğiniz zaman, zihinsel kararınızı hayatınıza dikkat etmeye karar verirsiniz.

Değerleriniz ve inançlarınız ile net olduğunuzda ve her gün bu değerler ve inançlar doğrultusunda yaşadığınızda, bilinçli olarak hayatınızın farkında olursunuz.

Hayatta daha dikkatli olduğunuzda, yaptığınız şeyi neden yaptığınızın farkındasınızdır. Sabahları uyanıp çalışmaya başlamanızın sebebini, ailenize değer verdiğiniz ve onlarla ilgilenmek istediğinizden anlıyorsunuz. Her gün yaşamak için bir amacın var. Değerlerinizi ve inançlarınızı öğrenin ve her gün eylemlerinizle yaşamaya başlayın!

  1. Arada sırada toplumun gürültüsünden kurtulun ve aklınıza dönün.

Sürekli olarak en son trendlere bağlı mısın yoksa, Facebook’ta neler oluyor gibi? Gürültüyle dolu bir dünyada yaşıyoruz. Gürültü her yerde. Yoldan aşağıya inip tüm reklamları, fast foodları ve mağazaları seyrederken ya da televizyon izlerken ve farklı kanallar arasında gezinirken olsun. Sürekli gürültü ile çevreleniyoruz.

“Dikkatiniz Çok Mu Dağılıyor? İşte Odaklanabilmek İçin 7 Teknik” adlı çok okunan makalemiz için>>

Daha dikkatli olmak için kendinizi eğitmek istiyorsanız, arada bir toplumdan çıkmalı ve aklınıza dönmelisiniz. Aklınızda hangi duygular, duygular, düşünceler oluyor? Bu duygularla temasa geçin ve yaşamınızda hangi değişiklikleri yapmanız gerektiğini düşünün.Toplumun gürültüsüne bağlı kalmaya devam ettiğimizde kendimizi kolayca kaybedebiliriz. Çok fazla gürültü yaşarken, nasıl daha dikkatli olabilirsiniz? İmkansıza yakın. Bugün gürültüden çıkmaya ve aklınıza dönmeye başlamak için karar verin.

Geride bırakmak istediğiniz miras nedir?

Birkaç dakika ayırın ve bu soruyu cevaplayın. Ne bırakmak istiyorsun? Rutine sıkışıp kalmak ve yaptığınız şeyi neden yaptığınızı unutmak kolaydır. Aklınızdaki sonu düşünmek için zaman ayırdığınızda, daha dikkatli olursunuz.

Sürekli olarak o kadar koşturuyoruz ki, düşünecek zamanımız yok. Düşünecek zamanımız olmadığında, nasıl daha dikkatli olabiliriz? Geride bırakmak istediğiniz mirasa odaklanın. Bugünden başlayarak, her gün sizin mirasınıza göre yaşayın.

“Yaşadığımız yaşamlarla ilgili yaptığımız seçimler, bırakacağımız mirası belirler.” – Tavis Smiley

 

Davranışlarınızla dikkatli olacaksınız

Hepsi senin eylemlerinle ilgili. Düşüncelerimizi, duygularımızı ve hislerimizi içeride tutabiliriz, ancak daha dikkatli olmak için eylemleriniz aracılığıyla kendinizi ifade etmeniz gerekir. Olumsuz ya da olumlu bir şekilde daha dikkatli olabilirsiniz. Bu yazıda olumlu yönde daha dikkatli olmaya odaklanıyoruz. Davranışlarınızla, anın daha bilinçli bir şekilde farkında olacaksınız.

Örneğin, bir alışveriş merkezinde yürürken ne düşünüyorsunuz? Aklınız, hangi mağazalara girmeniz gerektiğini veya bu gece akşam yemeği için ne pişirmeniz gerektiğini düşünüyor mu?

Anı yaşayan olun. Yürüme şeklinizi düşünün. Duruşun nasıl? Yürürken duruşunuzu düşünmek için zaman ayırdığınızda, daha dikkatli olursunuz. Bunu hayatınızdaki diğer her şeye uygulayabilirsiniz. Mağazada bir dahaki sefere, nasıl yürüdüğünüzü bilinçli olarak öğrenin. Bu, daha dikkatli olmanıza yardımcı olacaktır.

Antenlerinizi yaşamdaki amacınıza göre açın.

 

Neden her gün uyanıyorsunuz? Uyanmanıza ve güne başlamanıza ilham veren bir nedeniniz var mı? Haftada 5 gün aynı rutini yapıyormuşsunuz gibi görünüyor mu?

Uyanırsın, işe gidersin, eve gelirsin, yatarsın ve rutin bir sonraki gün tekrar başlar. Bu rutine “boşaltma rutini” diyebilirsiniz. “Boşaltma rutinleri” yapmak, daha dikkatli olmanıza yardımcı olacak hiçbir şey yapmıyor.

Hayattaki amacınızla netleşebildiğiniz zaman, her gün dikkatli bir şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz. Yaptığınız her şeyin, amacınızı yerine getirmekle ilgili olduğunu anlıyorsunuz. Öncelikle ilk önce düşünün, amacınızı yerine getirin ve net olun, ardından her gün antenlerinizin o yönde olduğundan emin olun, böylece amacınızı yerine getirdiğinizden emin olun.

Kim olduğunuz ile ilgili gerçekçi olun

Daha dikkatli olmak için kendinizi eğitmeye gelince, gerçekçi olmanız gerekir. Sahte ve materyalist bir hayat yaşarken daha dikkatli olmaya çalışmak zor olacaktır.

Her zaman kim olduğunuza sadık kalmanız ve içsel varlığınızla bağlantıda olmanız önemlidir. Her zaman içsel varlığınızla bağlantı kurabildiğiniz zaman, en yağmurlu günlerde bile, kim olduğunuza sadık kalacaksınız. Bu daha dikkatli olmanızı sağlayacaktır.

Topluma uyum sağlamaya başlamak, özellikle kendinizi gürültü ile kuşatmak kolaydır. Her zaman kim olduğunuz konusunda gerçekçi olun. Kim olduğunuzu bildiğiniz zaman, hayatınıza dikkat etmeniz daha olasıdır.

Gurur iki ucu keskin bir kılıçtır. Yeterince gurur duymadığın zaman, başarılı hissetmekte zorlanıyorsun. Eğer çok gurur duyuyorsan, insanlar seni narsist sanıyorlar. Gururun iyi bir şey olduğu zamanlar oldu mu? Bugün, farklı türden gururlara ve kendini nasıl gösterdiğine bakacağız. Gurur, göründüğünden daha fazlasıdır ve gururun bizim için yararlı olduğu bazı yollar keşfedebilirsiniz.

Gurur yanlış gittiğinde

Aşırı hiçbir şey asla iyi bir şey değildir – gurur duyusu bile. Gurur genellikle olumsuzdur çünkü grup pahasına egoya ve öze vurgu yapar. Çok fazla övgü, bir kişinin egosunu şişirebilir ve dış doğrulama için bir sürücü yaratabilir. Motivasyon için yalnızca dışsal övgülere güveniyorsanız, öz motivasyon ile zor zamanlar geçirirsiniz. Hak edilmemiş övgünün tadını çıkarmak, sizi övgüyü açığa çıkarmak için övünmek için kötü alışkanlık haline getirebilir.

Çok fazla gururu olan insanlar, diğerlerine göre üstünlük duygusu geliştirir. Bir birey çok gurur duyduğunda, yardımlarını istemekte isteksiz olabilir, bu da hayatlarını perişan edebilir. Bu nedenlerden dolayı, genellikle fazla gururlu insanların yanında olmaktan hoşlanmıyoruz. Gurur, yine de kötü olmak zorunda değildir.

Kazanıldığında övgü almak sağlıklıdır. Birisi iyi bir şey yaptığında takdir önermek önemlidir ve takdir edilmesi de aynı derecede önemlidir. İnsanlar, gurur ve alçakgönüllülük dengesiyle övgüyü kabul ettikleri sürece, iyi bir iş çıkardığının tanınmasında yanlış bir şey yoktur.

Gururun olumlu tarafının tadını çıkarmak için 4 neden

  1. Yüksek standartlara sahip olacaksınız

İşleriyle gurur duyan bireylerin daha kaliteli çıktılara sahip olma olasılığı daha yüksektir.

  1. Olumsuzluğa karşı geri itebilirsiniz

Bir şey istediğin gibi sonuçlanmadığında, devam etmekten gurur duymalısın. Gurur seni esnek yapar.

  1. Gurur liderliği teşvik ediyor

Gerçekten bir şeyi önemsiyorsan, bunun için savaşmaya hazırsın. Bir proje, organizasyon veya yer tehlikeye girerse, gururlu bir kişi onu korumak için lider haline gelecektir.

“Güçlü Liderlerin Kendileri İçin Belirlediği 10 Liderlik Hedefi” adlı liderlik içeriğimiz için>>

  1. Gururlu insanlar aileleriyle mutludurlar.

Ailenle gurur duyduğun zaman, onlar için çabalarsın. Onlara hayattaki en iyi şeyleri vermeye çalışıyorsun ve kötü koşullarda acı çekmelerine izin vermiyorsun.

Gurur nasıl avantaja çevrilir

Gururun olumlu yönlerini beslediğiniz ve egonuzu kontrol altında tuttuğunuz sürece, gurur gerçek bir varlık olabilir. Unutmayın, gurur, yüksek standartlar koymak, bunlarla yaşamak ve narsisizmden kaçınmaktır.

Doğru kalabalığa takıl

Gururu beslemenin ve bencillikten kaçınmanın birçok yolu vardır. Kendinizi doğru insanlarla kuşatmak, sizi doğru yola sokmak için uzun bir yol kat edebilir. Ne de olsa en çok vakit geçirdiğiniz beş kişinin toplamı olduğunuz söyleniyor.

Doğru insanlar, destek ve teşvik sağlayacak olanlardır, ancak size karşı dürüst olacaklardır. Hak edilmediği zaman övgüde bulunanlar egonuzu aşırı şişirebilir. İyi bir şey yaptığınız zaman takdir sunan bireylerle zaman geçirirseniz, sağlıklı bir benlik duygusu oluşturmanıza yardımcı olabilirler.

Mütevazi ol

Gurur hissedebilir ve yine de alçakgönüllülük gösterebilirsin. Sırf iyi bir şey yaptığın için övünmek ya da övgü aramak için yolundan çekilmen gerektiği anlamına gelmez. Dış kaynaklardan onay almak zorunda kalmadan en iyi çalışmayı yaptığınızı bilmekle rahat olun.

“Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 21 Muhteşem Film” adlı mutlaka izlemeniz gereken filmler için>>

Yeni şeyler denemek

Yeni bir şey denediğinizde, bir şeyde en iyi olmamak için kendinize izin verirsiniz. Yeni bir yaratıcı girişimde bulunmak ya da yeni bir beceri seti geliştirmek için sizi rahatlık alanınızın dışına iten bir şey seçin. Bu size acemi olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlatacak ve bu beceriyi ustalaştığınızda, yeni bir şey başarmanın gururunu hissedeceksiniz.

Neyi seviyorsan onu yap

İnsanlar çalışmalarından memnun olmadıklarında daha fazla dış doğrulamaya ihtiyaç duyarlar. Örneğin, işinizi küçümsüyorsanız, kendinizi olumsuz duygulardan korumak için şişirilmiş bir ego geliştirebilirsiniz. Çalışmak her zaman eğlenceli olmak zorunda değildir, ancak her zaman övünmek ve ödüller almak zorunda kalmadan ondan biraz memnuniyet duymalısınız.

Kendini yansıtma için zaman ayırın

Kim olduğunuzu, neye değer verdiğinizi ve yaşam hakkında nasıl hissettiğinizi düşünmek durmadan devam etmeli. Nasıl hissettiğinizi düşünmek için zaman içinde inşa edin. Gurur seviyesinin bencil olduğunu gösteren eğilimleri fark ediyor musunuz?

Duygularınızı izleyerek, aşırı gururun yaşamınıza zarar vermesinden önce ayarlayabilirsiniz. Sağlıksız bir ego geliştirdiğinizi hissettiğiniz zaman için bir eylem planı oluşturun. Bunları tanıma konusunda sorun yaşıyorsanız, sizi doğru yöne yönlendirmek için güvenilir bir arkadaşınıza veya sevdiğiniz birisine bakın. En yakın ilişkiniz olan insanlar, kendinizle doluysa size söylemekte zorlanmayacaklardır.

Kendi dışında bir şey yap

Başkalarına yardım etmek için yeteneklerinizi kullanın. Bu, kanatlarınızın altına yeni bir iş arkadaşı almak veya ihtiyaç duyanların hizmetinde zamanınızı gönüllü yapmak anlamına gelebilir. Başkalarına hizmet etmek sizi topraklanmış tutar ve hayatınıza anlam kazandırır. Çok fazla zamanınız olmasa bile, dünyayı küçük yollarla daha iyi bir yer haline getirebilirsiniz.

“Yeteneğinize inanmakta ve iyi bir şeyler yaptığınızda iyi hissetmekte yanlış bir şey yoktur.”

Hayatım değişti…Sizinde değişebilir. 13 yıl süren çalışma hayatım bir krizle son bulmuştu.Yeni bir iş arayışına girmektense bu işi yapmaya karar verdim. Bilinçli tüketici olmak adına başladığım işim benim için bir serüvene dönüştü.

Beni cezbeden tarafı özgür saatlerde  benim seçtiğim insanlarla çalışıyor olmaktı. Hep araştırdım, dinledim, okudum, empati kurarak çalışmaya gayret ettim. İşi çözdüğümde de “TAM BANA GÖRE “dedim. Bu yolda yürümeye kesin kararlıydım artık. Hiç bir zaman hedefim çok kazanmak olmadı. Paylaştıkça büyüyen, artan hayatlar ekledim hayatıma. Ürünleri tanıdım, tanıttım, sistemi öğrenip anlattım hep anlattım bıkmadan usanmadan. İşimizin yapılabilirliğini ispatlamıştım artık, bir kişi ile başladığımız bu yolculukta binlerce kişiyiz. Her zaman örnek olmaya çalıştım.

Ürünlerimizi uygun fiyatla alarak tüketici oldum, kullandım, denedim. Deneyimlerimi aktararak insanlarında kullanmalarını sağladım. Kayıt olarak daha uygun fiyatla alabileceklerini ,satarak kazanç elde edebileceklerini anlattım. Yeni insanlara işimize dahil ederek SEYAHATLERE KATILABİLECEKLERİNİ aktardım;çünkü ben tüm bu güzellikleri yaşamaya başlamıştım ve istiyordum ki herkes bu imkanlardan faydalansın. Yılda 3 kez yurt dışı, 2 kez yurt içi seyahatlere gittim.Hindistan, Japonya, Çin, Hong Kong, Avrupa Ülkeleri, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Malezya, Sidney, Amerika, Endonezya, Bali, Tayland, Bangkok  o kadar çok ki, 100 un üstünde, sayamadığım nice ülkeler… şehirler.Ödüller kazandım ve 8 yıl önce Global Lider ünvanı aldım.Türkiye nin hangi köşesinde olursa olsun bana ihtiyacı olduğunu belirten ekibimle hep iç içe oldum, paylaşmak ve örnek olmak çok önemli benim için.57 yaşındayım çalışma hayatımda 36,Oriflame de 26 yılım bitecek işimi hep çok severek yaptım ve hala yapmaya devam ediyorum. Her gün yeni bir şeyler öğreniyorum, gelişiyorum, değişiyorum işim beni hep canlı tutuyor ve hayatı bir yerinden yakalamamı sağlıyor.

Daha çok hayatlar var değişecek, gelişecek. Yolumuz uzun anneler para kazanmalı ki sağlıklı,eğitimli büyüyen nesiller yetişmeli. VE diyorumki, her şey çocuklar için, benim yaşadıgım mutluluk ve gururu diğer anneler yaşasın, mutlu aıle, mutlu toplum, mutlu ülke…HAYATIM DEĞİŞTİ, SİZİN DE DEĞİŞEBİLİR…

bizimle olun,sağlık ve sevgiyle kalın

Özden Gül Eski

“…. güzel bir şeye başla. Ama hep güzel olsun. Çünkü her insan ölecek yaşta. Geç kalmayasın…” – Şemsi Tebrizi

Emre Başkan, Marka, Marka İletişimi ve Kurumsal Gelişim alanlarında çözümler üreten Azor Brand &People Solutions adlı danışmanlık firmasını 2014 senesinde kurmuştur.

Emre Başkan (Comfort Zone Master) kendisini; kendini ve firmaları harekete geçirmeye adamış bir danışman, bir denizci, eş ve baba olarak tanıtmaktadır.

Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki girişimcilik programlarında dersler vermektedir.

Ünlü girişimcinin TEDx konuşmasını gelin birlikte izleyelim;

“Tarih, hayal mahsulü olamaz.”

ABD’li ünlü bir tarihçi olan David Christan aynı zamanda bir tarih araştırmacısı ve ünlü bir yazardır. Aynı zamanda Rusya tarihi üzerine de çalışmaları bulunmaktadır.

Herkesin ama herkesin tarihi öğrenmesi gerektiğinin altını çizen ünlü tarihçi David Christian, sosyal bilimler ile fen bilimlerini harmanlayarak bir tür insanlık tarihi oluşturmayı amaçlamaktadır.

Ünlü tarihçinin TEDx konuşmasını birlikte izleyelim;