fbpx

Hayatı Sevmek için 10 Gerçek Neden

Hayatınızı yaşanabilir kılmanın sizin ellerinizde olduğunu biliyor muydunuz? Hayatı sevmek için birçok nedeniniz var. Büyük bir sorunumuz veya engelimiz olmamasına rağmen, genellikle olumsuz düşünürüz. Hayatı sevmek için birçok nedenimiz olsa da tuzağa düştüğümüzü ve kaybettiğimizi hissediyoruz. Mutlu olmanın ve hayatı sevmenin zor olduğunu düşünüyoruz. Çoğumuz yaşamdan nefret etmeyi daha kolay buluyor.

Hayatı Sevmenin 10 Yolu

Hayatınızda olumsuzluklar olsa da, bu olumsuzluklar geçicidir. Geçen yıl başınızda olan soruları, ondan önceki 5 yılda başınızdan geçenleri bir düşünün. Acaba hangi sorunlar sizinle birlikte geldi. Sorunların geçici olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle sorunlarınız yüzünden hayata küsmeyin. Hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdir. Peki hayatı sevmenin, kendimiz için yaşanılabilir kılmanın yolları nelerdir?

Yaşam Enerjinizi Artırmak İçin Yapılacak 10 Şey >>

Kendinize bakın.

Varlığınız kendiniz için bir mucizedir. Bu, hayatı sevmek için bulabileceğiniz en iyi nedenlerden biri. Birçok şey bir araya geliyor ve yaşıyorsunuz. Anneniz ve babanız birçok tesadüf sonucunda bir araya geldi. Kendinize baktığınızda, hayatı sevmenizin gerçek nedenlerinden birini keşfedeceksiniz. Kendinizi bu hayatta sevin. Sevgi önemli bir şeydir. Hayat, ona duyduğunuz aşk ölçüsünde size gelir.

Sevdiğiniz insanlara bakın.

Sevdiğiniz insanlara baktığınızda ne kadar güzel ve sevgi dolu olduğunuzu görürsünüz.

Sevdiğiniz insanlara baktığınızda ne kadar güzel ve sevgi dolu olduğunuzu görürsünüz. Onlar bu hayattaki en değerli şeyleriniz. Aileniz ve arkadaşlarınız… Zor zamanlarınızda sevdiğiniz insanları düşünün. Ruhunuzda mutluluğu hissedeceksiniz.

Pozitif Düşünce İle Mutluluğa Ulaşmak Mümkün >>

Güzel anılara bakın.

Sevdikleriniz anılarınızda kaybolur. Onların güzel anılarını kucakladığınızda, hayatın güzelliğine doğru bir adım atıyorsunuz. Belki artık yoklar ama sana ekledikleri güzel şeyler hala duruyor.

Kazancınıza bakın.

Kişi kazandıklarını sadece para olarak görebilir.

Kişi kazandıklarını sadece para olarak görebilir. Ama kazandığımız şey farklı. Maneviyatımızla ilgili kazandığımız güzel şeyler, hayatı sevmenin en önemli yoludur. Saygı ve sevgi kazanmak gibi. Benlik saygısı ve manevi farkındalık gibi. Burada onları kazanmak yaşam sevginizi arttırır.

Enerjinizi Artıracak Meditasyon Bu >>

Ne kaybettiğinize bakın.

Çoğumuz ne kaybettiğimize baktığımızda, büyük başarısızlık ve duygusal üzüntü görürler. Ancak kaybettiğimiz ve hayatta karşılaştığımız zorluklar bizi güçlü ve dürüst bir insan yapıyor. Eğer bu yolları geçmeseydik, hayatta o kişi olmazdık. İşte size hayatı sevmek için bir neden.

Geleceğe bakın.

Hayalleriniz için asla geç değildir ve yaşamak için iyi ve mutlu günler vardır.

Hayalleriniz için asla geç değildir ve yaşamak için iyi ve mutlu günler vardır. Bunu umut ve sevgi ile bekliyoruz. Geleceğe karşı bir bakış açısı edinin. Bu bakış, sizi geleceğe tutunduracaktır. Zor zamanlarınızda size yardımcı olacaktır. Zor zamanlarınızda ayağa kalkmanızı sağlayacaktır.

İnsanların En Büyük 8 Korkusu >>

Yapmanız gerekenlere bakın.

Yapmanız gereken şeyler; sadece diğer insanlar için bir rüya olabilir. Çalışmak şart ama gerçekte yaşamak için bir yol. Gereksinimlerimiz, güzel şeyleri hayata geçiriyor. Bir annenin çocuğunu büyütmesi zorunludur. Ama anne bunu yapmayı seviyor. Yaşadığınız şeylerin bir yaşam özeti olmalıdır.

Düşüncelerinize bakın.

Birçoğumuz düşüncelerimizin ne kadar güçlü ve önemli olduğunun farkında değiliz.

Birçoğumuz düşüncelerimizin ne kadar güçlü ve önemli olduğunun farkında değiliz. Ancak düşüncelerimiz duygularımızı belirler. Duygularımız yaşamlarımıza bakış açımızı değiştirir. Düşünceleriniz bu yaşam için çok değerlidir. Onları sevimli hale getirin. Hayatınızı ancak düşüncelerinizin güzelliğiyle sevebilirsiniz.

Derin Konsantrasyon Nedir? >>

Tüm yaşamınıza bakın.

Hayatı sevmek için kendi kendinize şunları tekrar edin: “Kışı seviyorum, makaleyi ve diğer her şeyi seviyorum. Aşk çiçekleri ve doğa. Güneşi ve yağmuru seviyorum.” Unutmayın, eğer hayatı seviyorsanız, hayattaki tüm kötülüğü durduracağım diyebilirsiniz. Hayatı seviyorsanız, tüm dünyayı değiştirebilirsiniz. Çünkü dünyayı değiştirmeden önce kendinizi değiştirmelisiniz.

Sonuna bakın.

Bir gün, yaşam sizin için ve herkes için sona erecek.

Bir gün, yaşam sizin için ve herkes için sona erecek. Yani, sonuncu gün mutlaka olacak. Hayatınızı sevmek için daha iyi bir neden arıyorsanız, onu bulamazsınız. Yaşamın değerini anlayın ve ona tutun. Eğer onu seviyorsan, bakış açın büyüyecek. Tüm hayatınız değişecek.

Hayatı sevmenin birçok nedeni var. Maalesef hayatı çok karmaşık hale getiriyoruz. Hayatı sevdiğinizde, enerjinizin değiştiğini ve farklılaştığını hissedeceksiniz. Kalbinizdeki enerjinin ortaya çıktığını göreceksiniz. Olumsuz düşünceleriniz azalacak ve depresif duygularınız silinecektir.

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Para Hakkındaki Olumsuz Düşüncelerimizin Nedeni >>

Barış BOZ
Barış BOZ
Avukat/Girişimci/Network Okulu Editörü

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,974BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,404TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketing Herkes İçin Değil

Kendi işini kurmak, ek gelir sağlamak, girişimci olmak söz konusu olduğu zaman, herkes cesaret edemez. Kabul edelim ki network marketing de herkes için değil....

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...