Yeni Yılda İşiniz İçin En İyi Öneriler

Bu tavsiyeler, yeni yılda herhangi bir sektördeki herhangi bir iş sahibine, hatta network marketing ticareti içerisinde olanlara da fayda sağlayabilir

Bugün, 2020 yılı ve sonrası için, en iyi iş önerilerini paylaşıyoruz. Bu tavsiyeler, yeni yılda herhangi bir sektördeki herhangi bir iş sahibine, hatta network marketing ticareti içerisinde olanlara da fayda sağlayabilir. Bunlar, işinizi yeni yılda ve sonraki yıllarda bir üst seviyeye çıkarmak için yapabileceğiniz şeylerdir. Fikirleri belirli bir sırada listelemedik.

Ayrıca buradaki bilgileri hayatınızda, yeni yılınızda kullanmak için, uygulamak için kendinize bir fırsat tanıyın. Bunu hak ediyorsunuz. Kendinizi, içinizdeki en iyi “siz”i bulması için biraz zorlamanız, asla zararınıza olmayacaktır. Şimdiden mutlu seneler diliyoruz.

Yeni Yılda İşiniz İçin En İyi Öneriler

Önce 30,000 metre yükseklikten işinizi biraz gözlemleyin

Tüm zamanınızı işinizde çalışarak harcamak o kadar kolaydır ki, geri adım atmayı ve işinize dışarıdan bakmayı unutursunuz. 2020 yılında, haftada bir saatinizi 30.000 metre yukarıdan, işinize bakmanızı öneriyoruz.

 • Biraz geri adım atın ve geliştirilecek alanları, kaçırılmış fırsatları ve ortadan kaldırılacak şeyleri arayın.
 • İşinize nesnel olarak bakın ve işinizi büyütmenin ve iyileştirmenin yollarını bulun.
 • Nedeninizi ve vizyonunuzu değerlendirin.
 • İşletmenizdeki stratejik işlere daha fazla, taktik işlere daha az zaman ayırın.

Pazarlama yatırım getirinizi değerlendirin

Biraz zaman harcayın, pazarlama ve reklamcılığını değerlendirin mutlaka. Ne kadar kaliteli ürününüz olduğunu insanlar bilmezse, sizden nasıl satın alacaklar ki? Sizi bulabilmeleri için fikrinizi pazarlamayı öğrenmelisiniz.

Her yöntemle yeni bir müşteri edinme maliyetinizi belirleyin ve ardından bir müşterinin sizin için ne kadar değerli olduğunu belirlemek için zaman ayırın. Kârlı bir şekilde yeni müşteriler kazanamayacağınız pazarlama ve reklamcılık yöntemlerini kaldırın.

Daha fazla para kazanmanın yollarını araştırın

Herhangi bir işte, daha fazla para kazanmanın ÜÇ yolu vardır.

Öncelikle, yeni müşteriler edinmeye odaklanabilirsiniz. Çoğu işletmenin yaptığı budur. Sürekli yeni müşteri edinmek için genelde müşteri kalitesini düşürürler. Diğer kalıcı noktalara çok odaklanmazlar.

Ardından, mevcut müşterilerinize daha büyük satışlar yapabilirsiniz. Başka bir deyişle, müşterilerinize sizinle ilk iş yaptıklarında kullanımlarına yarayacak bazı satışlar ve ek ürün ve hizmetler sağlayın.

Son yöntem müşterilerinize daha sık satmaktır. Bu sıklığı artırmanın tek yolu, müşterilerinizle düzenli olarak iletişimde kalmak ve onlara geri dönmeleri ve sizinle iş yapmaları için teşvikler vermektir.

İşinizde daha fazla para kazanmak için bu üç yoldan biriyle yapabileceğiniz iki şeyden birini tanımlayın. Çok cuzi miktarlarda sermayeler ve daha az zaman harcayarak nasıl kendi işinizi kuracağınızın yollarını araştırın. 

Müşterilerinize işletmeniz hakkında konuşmak için bir neden verin

Ağızdan-ağıza reklam kelimesi, sahip olabileceğiniz en iyi reklam şeklidir ve ücretsizdir.  2020’de müşterilerinize siz, şirketiniz ve ürünleriniz hakkında iyi şeyler söylemek için bir sebep verin.

 • Mükemmel kalitede ürün ve hizmetler sağlayın ve mükemmel müşteri hizmetleri sağlayın ve takip edin.
 • Rakiplerinizin yapmadığı küçük şeyleri yapın.
 • İnsanlara sizinle ilgili konuşmak için bir sebep verin (iyi bir şekilde).
 • Mümkünse, işinizi başkalarına yönlendiren sadık müşterileri ödüllendirmek için bir tavsiye programına gelmeyi düşünün.

Neyin çalışıp çalışmadığını değerlendirmek için zaman ayırın

İşinizde neyin iyi çalıştığını ve neyin iyi çalışmadığını görmek için zaman ayırın. Zamanınızı ve paranızı boşa harcayan alanları bulun ve ortadan kaldırın.

 • Çok yüksek harcamaları bulun ve azaltmanın yollarını bulun.
 • Karlı olmayan ürün ve hizmetleri tanımlayın ve bunları ürün hattınızdan çıkarın.
 • Reklam ve pazarlamanızı değerlendirin, kaybedenleri yok edin ve kazananları koruyun.
 • Mantıklı olmayan ve onları yeniden yazan veya ortadan kaldıran politikalar veya prosedürler bulun.
 • Çalışanlarınızın performansını değerlendirin ve katkılarının masraflarını haklı gösterip göstermediğini görün.

Mevcut ve eski müşterilerle iletişimde kalmak için daha iyi bir iş yapın

Tüm işletmeler mevcut ve geçmiş müşterilerle iletişimde kalmak için daha iyi bir iş yapabilir. 2020’de de kendizin postayla gönderilen aylık haber bülteninizi başlatmaya dikkat edin. Ölü olanlar ya da onlarla tekrar iletişime geçmemenizi söyleyene kadar, ayda bir kez tüm eski müşterilerinizle minimum bağlantıda kalın. Not kartları, periyodik telefon görüşmeleri, e-postalar ve doğrudan posta gönderin. Servet takiptedir. Bu, birisinin sizinle paylaştığı en iyi iş tavsiyesi olabilir.

İnce, eşsiz satış teklifinizi ayarlayın

Her yıl, benzersiz satış teklifinize ince ayar yapmanız iyi bir fikirdir. Başka bir deyişle, sizi ve işinizi rakiplerinizden farklı kılan şey nedir? Neden insanlar sizinle iş yapıyor, başkasıyla değil? İdeal olarak, bir ila iki cümle ile benzersiz satış teklifinizi oluşturun. Kartvizitlerinizde, kırtasiye, web sitesi, tabela ve tüm pazarlama materyallerinde olduğundan emin olun.

En iyi müşterilerinizi belirleyin

Önceki yıldaki tüm satış rakamlarınızı inceleyin ve en iyi müşterilerinizi belirleyin. İşletmeniz çoğu işletme gibiyse, satışlarınızın% 80’inin müşterilerinizin% 20’sinden geldiğini hemen anlayacaksınız. Bu, 20/80 Kuralı olarak bilinir. Kendinize bir iyilik yapın ve bu% 20 inceleyin. En iyi müşterilerinizle ilgili öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin, sonra dışarı çıkın ve onlar gibi daha fazla müşteri bulun! Unutmayın, tüm müşteriler eşit yaratılmamıştır. En iyi% 20 müşterinize odaklanarak zamanınızın% 80’ini kendinize bırakarak pazarlama bütçenizi daha da arttırabilirsiniz.

İşyerinde daha çok eğlenmeye çalışın

Bütün gün iştesiniz ve oyun yoksa, bu durum sizi da sıkıcı bir çocuk yapar, yaratıcılığınızı öldürür ve artık çalışmak istemezsiniz! Yaptıklarınla ​​eğlenmeye çalış. Çalışanlarınız veya sizin için (veya sizinle birlikte) çalışan diğer kişileriniz varsa, işyerine mutluluk ve eğlence getirmenin yollarını bulun.

 • Gündelik bir Cuma günü, aylık bir yemek pişirme, üç aylık bir çalışanın takdir günü, ofis tombala veya başka bir şey yapmayı düşünün. Yaratıcı ol.
 • Çalışanlarınız ve ekip üyeleriniz mutluysa ve işte biraz eğlenebilirlerse, daha üretken olacaklarına gerçekten emin olabilirsi.
 • Zaman zaman biraz eğlenmeniz gayet iyi olacaktır.

Vaktinizi boşaltmak için daha fazla dış kaynak kullanın

Çok meşgul olmayı kes! Gelecek 30 gün boyunca günlük olarak ne yaptığınızı izleyin. Ayın sonunda, her günü nasıl harcadığınıza bakın ve yaptığınız her şeyin bir listesini yapın, ancak başkasının yapmasını sağlayın. Zevk almadığınız ve işiniz için kazanç sağlamadığınız zaman harcı ve görevlerini tanımlayın. Bu görevleri açık bir şekilde tanımladıktan sonra, bu görevleri sizin için yapması için bir çalışanı işe almayı düşünün veya bağımsız bir yükleniciye yaptırın. Bu işlem zamanınızı boşaltacaktır. Unutmayın, işletme sahibi olarak en önemli işiniz, işinizin stratejik çalışmasıdır. Yetki vermeyi öğrenmek, sizinle paylaşabileceğimiz en iyi iş tavsiyelerinin bir kısmıdır.

Kaçırılan fırsatları arayın

Her niş ve hedef pazarda, kaçırılmış fırsatlar var. Hangi ürünleri ve hizmetleri sağlayabileceğinizi düşünüyorsunuz?

2020’de yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri müşterilerinize anket yapmak ve onlara “işimizde size daha iyi hizmet vermemiz için ne tür öneriler eklersiniz?” Veya onlara “ne yapmamızı istiyorsunuz? Verdiğimiz hizmetten memnun musunuz?” gibi soruları müşterilerinize sorarsanız, bazı harika fikirler elde edeceksiniz mutlaka.

Çıkış planınız üzerinde çalışın

Tüm girişimcilerin bir çıkış planı olmalıdır, böylece bir gün işlerini büyük bir kar için satabilirler. İşinizde yerinizi alabilmenin yollarını düşünmeye başlayın. Sistemler ve prosedürler üzerinde çalışın. İşletmeniz için kısa vadeli veya uzun vadeli hedefler oluşturun, böylece iple çekeceğiniz bir şey elde edin.

İşinizi doğru bir şekilde yaparsanız, emekli olmak veya başka bir şeye geçmek istediğinizde kapatmanız gerekmez. Bunun yerine, büyük bir kar için satabilecek veya sensiz otomatik pilotta çalışmasına izin verebileceksiniz. Gördüğünüz gibi bir işletme sahibi olmanın amacı budur.

Son düşünceler

Özetle, bunlar yeni yılda yani 2020 yılı ve sonrası için işiniz konusunda en iyi ipuçlarınız olacaktır. Umarız bu şeyleri işinizde yapmak için kendinize zaman ayırırsınız. Bunu yaparsanız iyi şeyler olacağından emin olabilirsiniz. Yapmazsanız, aynı şeylerden daha fazlasını almaya devam edersiniz.

Sizin yeni yıldan, 2020 senesinden veya daha da ötesinden beklentileriniz neler? Bu sene neler yapmayı planlıyorsunuz, düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.