fbpx

İçinizdeki Gücü Nasıl Keşfedersiniz?

İçinizdeki gücü keşfettiğiniz zaman hayatınızdaki gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarırsınız.

İç gücü bir ruh halidir. Size daha sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sunan yol gösterici bir kuvvettir.

Siz tek ve öznelsiniz, işte bu sizin en büyük artınız. İç gücünüzü kontrol etmeye hazır mısınız? Böylelikle hayatı istediğiniz gibi yaşayabilirsiniz.

Eğer iç gücünüzü elde etmek istiyorsanız kendi düşüncelerinizden çıkmalısınız

Eğer kendinizi suçlarsanız, kötü davranışlarınızı desteklerseniz ve neden her şey kötü gidiyor sorusu ile yakınıyorsanız, mağdur bir düşünce yapısıyla yaşıyorsunuz demektir.

Bu düşünce yapısı beklenmedik zamanlarda kontrolü kaybetmenizi sağlar. Gücünüzü yeteri kadar kaybederseniz bu alışkanlık olur ve ne yaparsanız yapın başarı kazanamazsınız.

Hayatlarımızın bazı anlarında hepimiz mağdur oluruz. Buna rağmen eğer mağdur rolünden çıkmaya çalışırsanız hayatınıza devam edersiniz. İç gücünü elde etmenin ilk yolu davranışlarınızın ve yaptıklarınızın sonuçlarını üstlenerek her şeyin sorumluluğunu almaktır. Zihinleri güçlü insanların yaptıkları budur.

Etrafınız sizin iç dünyanızı kontrol etmiyor. Siz kendi hayat hikayenizin kahramanısınız, böylelikle ona sizin sahip olmanız gerekir.

Kendi gerçeğinizi siz yarattınız, bu yüzden onu değiştirebilecek güce sahip insan sadece SİZSİNİZ. Kendinize üzülmek yerine hayatın sizin için aktığına güvenin. Düşünceleriniz, duygularınız ve inançlarınız üstünde hakimiyet sağladığınızda, sadece bu gücün sizin için tek ve yeterli bir güç olduğunu anlayacaksınız.

Her gün iç gücünüz ile bir olmaya çalışın

Elinizde, hayallerinizdeki hayatı yaratabilecek bir güç olmasını bilmek çok güzel değil mi? Dünya mucizeniz için sizi bekliyor.

Skalanın çok üstünde bir gücünüzün olduğunu asla unutmayın. İçinizdeki ışığın parlamasına izin verdiğiniz zaman diğer insanların da bunu yapmasına yol göstermiş olacaksınız. İç gücünüzü elde etmenin vakti geldi!

Stresli Olduğunda Nasıl Sakin Kalabilirsin?

Stres; herkesin kullandığı, hissettiği ve herkesle ilişkisi olabilecek bir kelimedir.

Stres, rahatsız olma durumudur ve anksiyete’ye(kaygı) doğru sezgisel bir reaksiyondur.

Stresin tetikleyebileceği ve yaratabileceği sonuçlar çoktur ama hangi durumun stresli olacağını asla bilemezsiniz. Stres direkt olarak baskı, son teslim tarihleri ve başarı ile ilgilidir.

Stres, insanın fiziksel ve ruh sağlığını etkileyebilecek yaşam şartlarından dolayı da oluşabilir.

Şüphe yoktur ki hayatın iniş ve çıkışları vardır.

Eğer nasıl stresle başa çıkılacağını ve her türlü durumda sakin kalınacağını öğrenmek istiyorsanız işte size yapmanız gereken denenmiş ve test edilmiş metotlar:

 

Öncelik sıranızı belirleyin

Stresle başa çıkmanın en hızlı yolu, açık bir şekilde önceliklerinizi belirlemektir.

 

 Nefes alın

Ne zaman kendinizi sıkıntılı bir durumda bulursanız, kendinizi tekrardan şu anki zamana döndürmek için biraz bekleyin ve derin bir nefes alın.

 

Yürüyüş yapmak için dışarı çıkın

Bazen düşüncelerinizi toparlamak için sadece kısa bir ara yeterlidir.

 

Huzur veren bir müzik dinleyin

Müzik herkesin anlayabileceği bir dildir ve aynı zaman da muhteşem bir stresle başa çıkma aracıdır.

 

Yakın bir sırdaşınız ile konuşun

Psikologlar her zaman insanları, duyguları hakkında konuşması için teşvik eder.

 

Sahip olduğunuz özgün özelliklerin listesini çıkarın

Sizin stresle başa çıkabilmeniz için en iyi insani ve karakter özelliklerinizi bulun.

 

Yoga ve meditasyon yapın

Yoga ve meditasyon rahatlamanıza, yeniden düşünmenize, sertleşen kasları rahatlatmaya ve daha sakin bir insan olmanıza yardımcı olur.

 

Hayvanlarla vakit geçirin

Hayvanlar doğal olarak stresi kontrol ederler ve size olan karşılıksız sevgileri ile daha az tedirgin olmanızı sağlarlar.

 

Bitkilerle ilgilenin veya açık ortama çıkın

Bir bitkiyi büyütmek hatta küçücük bir bitkiyle bile ilgilenmek veya doğada zaman geçirmek iyi bir stresi dindirme metodudur.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....