fbpx

İnsanları Takımıma Nasıl Daha Kolay Alırım? Doğru Altı Soruyla Kayıt Yapın

Senaryoyu bir hayal edin. Potansiyel iş ortağınızla oturdunuz, hikayenizi paylaştınız, fırsatınızı sundunuz. Sonra sıra geldi kafanızdaki büyük soruya: Kayıt olma olasılığını nasıl arttırabilirim?

Bu, Network Marketing’te ne kadar süre bulunduklarına bakılmaksızın herkesin yaşadığı bir mücadeledir. Her şirkette ve ülkede, her yaş grubunda ve cinsiyette çalışan basit bir kapanış metodolojisini siz de uygulayın. Ve bu sadece 6 sorudan oluşuyor;

1 – En Çok Neyi Beğendiniz?

Her tanıtımın sonunda, sorabileceğiniz en kötü soru “Ne düşünüyorsunuz?” sorusudur. Arkadaşınızın ne düşündüğünü sormak, onu, sizin sunduğunuz fırsatı eleştirmeye davet ediyor. Sunumunuzu nasıl eleştirebileceklerini düşünmeye başlarlar ve olumsuz düşüncelerle karşılaşırsınız.

Bunun yerine, “ En çok neyi sevdiniz?” sorusunu sorduğunuzda tamamen farklı cevaplar alacaksınız. Bu soru, tüm insanların zihinlerine olumlu düşünceleri davet eder. Aslında, onların cevapları ilgi seviyelerine dair ipuçları verecektir. Ürünü gerçekten sevdilerse, bu sizi takip sırasında belirli bir yöne yönlendirir. Ya da kaldıraç, esneklik veya insanları seviyorlarsa, o zaman bunlara odaklanmayı bileceksiniz.

2 – 1 ila 10 arasında bir ölçekte…?

Potansiyel iş ortağınıza, “1’den 10’a kadar, 1’i “Hiç Değil” ve 10’u “Başlamaya Hazır”” olarak, bir puanlama yapmasını sorabilirsiniz; “şu anda bu fırsatla ne kadar ilgileniyorsunuz?”

Yine, bu onların ilgi seviyelerini ve bir karar vermede ne kadar yardıma ihtiyaç duyabileceklerini ölçmenize yardımcı olacaktır. Çok fazla 6, 7 ve 8 elde edeceksiniz. Ve bu harika. Peki ya biri 2 diyorsa? Bu hala fena değil! Onları daha yüksek bir sayıya yükseltmek için çok çalışmanız gerekecek, ancak kişinin 2 cevabı vermesi, onun hala bir ilgi düzeyi olduğunu gösteriyor.

Hazırlanmaları için birden fazla takip yapmanıza, onlara daha çok yardımcı olmanıza ihtiyaçları olabilir. Sadece onlara sorun, “Daha yüksek bir numaraya ulaşmanıza yardımcı olmak için ne yapabilirim?” Cevapları, bir sonraki takipte, kullanabileceğiniz en iyi yöntemin ne olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Unutma, 1’in üzerindeki her şey iyidir.

3 – Ne Kadar Para?

Şimdi varsayımsal sorular sormaya başlıyoruz; “Gördüğünüz fırsata göre, bu şirkette yarı zamanlı olarak başlayacak olsaydınız, zamanınızı değerlendirebilmek için ayda yaklaşık ne kadar kazanmanız sizin beklentilerinizi karşılardı?”

Aslında onlara ne kadar bir gelir seviyesinin ilginç olabileceğini soruyorsunuz. Onlara ne yapabileceklerini söylemeyin. Ne isteyeceklerini, hayallerinin ne olacağını bulmak için onları dinleyin.

4 – Kaç Saat?

“Bu tür bir geliri geliştirmek için her hafta yaklaşık olarak kaç saat zaman ayırabilirsiniz?”

Yine, bir şeyler önermek istediklerinizi değil, ne yapmaya istekli olduklarını anlamak için onları dinliyorsunuz.

5 – Kaç Ay?

Bu tür bir geliri elde etmek için bu çalışma sürelerinde,  kaç ay çalışırsınız?

Ulaşmak istedikleri seviyeye ulaşmak için, ne kadar zaman harcamak istediklerini öğrenin.

6 – Olursam, Olur musun?

Size hafta boyunca (4’e verdikleri cevap ) saat çalıştırarak,bu kadar sürede (5’e verdikleri cevap), bu (3’e verdikleri cevap) gelirin nasıl geleceğini göstersem, hazır olur muydunuz? Başlamak için?

Tek yapmanız gereken, onlara hayallerinin ne olduğunu sormak. Onlara hayallerini verebilseydiniz, kabul ederler miydi? Çoğu insan olumlu cevap verecektir. Yani kim hayallerine ulaşmak istemez ki?

Güvenle Kapanış

Danışman olarak hareket etmeyi öğrenmelisiniz.

Şimdi, bazen bu sorulardan çılgınca cevaplar alırsınız. Birisi, haftada sadece 5 saat çalışarak, ayda 20.000 dolar kazanmak istediklerini söyleyebilir ve bunu başarmanız için size 2 ay verir.

Potansiyel müşterileriniz için danışman olarak hareket ettiğinizi hatırlamanız gerekir. Ve bir danışman olarak, onlarla gerçekçi olmanız gerekir. Onlara gerçekte istedikleri şey buysa, bu üç sayıdan birinin hareket etmesi gerektiğini söylemelisiniz. Haftada daha fazla saat, daha fazla ay veya daha az para alacaktır. Fakat bir şeyin değişmesi gerekecek.

Bunu yapmaktan korkmayın. Eğer beklentilerinize karşı dürüst ve gerçekçi iseniz güvenilirlik kazanacaksınız.

Bu kapanış metodolojisi ile daha fazlasını alacaksınız. Birçok networker, tanıtımdan sonra hemen arkadaşlarının kaydolmalarını umuyor. Ancak ne istediklerini dinlemiyorlar. Potansiyel iş ortaklarınıza Network Marketing ile ne kazanacaklarını söylemeyin. Yani şu kadar yaparsan şunu kazanırsın demek yerine onlara yardımcı olmaya çalışın. Beklentilerini doğru ayarlamalarına yardımcı olun.

Bir çocuğu kolejden geçirmelerine ya da bir kredi kartı borcunu ödemelerine yardımcı olmak için tek istedikleri 1,000 dolar olduğunda ayda 10000 dolar kazanabileceklerini iddia ediyor olabilirsiniz. Network Marketing’teki en başarılı insanlar, potansiyel iş ortaklarının gerçekte ne istediklerini dinliyorlar. Ve ardından onlara bu hayallerini nasıl gerçekleştirilebileceklerini gösteriyorlar.

Bu kapanışı kullanın, güveniniz gelişecektir. Bu kelimeleri tam olarak ezberlemek konusunda endişelenmeyin, sadece genel konsepti öğrenin. Bu kapanışı kullanın, çünkü bir Network Marketing uzmanı olmak için bir adım daha atmış olacaksınız!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,539BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
1,100TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Elektrikçi Çıraklığından Efsane Olmaya Giden Yol: Kemal Sunal

Elektrikçi çıraklığından, Türk Sinema tarihine adını efsaneler arasına yazdıran Kemal Sunal kimdir? Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, İnek Şaban, Salako ve daha nice...

Liderlerin Yaptıkları 13 İletişim Hatası

Liderlerin yaptıkları 13 iletişim hatası nedir? Bunlar nasıl düzeltilebilir? İletişim bir sanattır. Tarihin en büyük liderlerinden bazıları, sadece sözleriyle başkalarına ilham verme yeteneklerini değil,...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Temmuz Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için temmuz ayı burç yorumlarında neler var? Temmuz ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders

Doğrudan satışta ilk yılınız için almanız gereken 8 ders üzerinde duracağız. Başarı kovalayacağınız bir şey değil, kendinize doğru çekebileceğiniz bir şeydir. Bu nedenle işinizde...

Çocuklara Tasarruf Yapmayı Nasıl Öğretebiliriz?

Çocuklara tasarruf öğretmenin yolları nelerdir? Çocuklar için gerekli eğitimlerden biri de finansal eğitimdir. Para yönetimi hayatın kendisidir. Genç yaşlardan itibaren geliştirilen beceriler, ileride çocuklarınız...

Liderlik Sırları: Asla Söylenmeyecek 9 Şey

Liderlik sırları içerisinde asla söylenmeyecek 9 şey hakkında bilginiz var mı? Etkili bir iletişim için, söyleyecekleriniz gibi söylemeyecekleriniz de önemlidir. Konuşmadan önce düşünmelisiniz. Hepimiz...