Kendi İşini Kurmak için Motive Olmanın 6 Yolu

Gerçekten bir işe dönüştürmeye değer olduğunu düşündüğünüz yeni fikirlerinden heyecan duyuyorsunuz!

Bunu ayrıntılı bir şekilde planladınız, bir yol haritası çizdiniz, ekonomik boyutu hakkında kafa yordunuz ve pazar analizi yaptınız. Sırada ne var? Sizi durduran ne?

Kaygılar… Kaygılar, sizi hayallerinizin peşinde koşmaktan alıkoyar.

İlk adım en zor olanıdır ve çok fazla motivasyon ve cesaret gerektirir.

Kendi işini kurmak için gereken motivasyonu kazanmanın 6 yolu şöyledir:

 

Kendiniz için kişisel bir hedef belirleyin

Bir girişimci olmak için hedefinizin, bir hatırlatıcı olarak her zaman elinizin altında olduğundan emin olun. Belirlediğiniz bu hedef sizi bir girişimci olmaya sürüklediği gibi zorlandığınız noktalarda bile ilerlemenize yardımcı olur.

 

İlham veren kitaplar okuyun

Kitap okuyun. Ancak herhangi bir kitap değil, size güven aşılayan motivasyon kitapları okuyun.

Bir zamanlar sizinle aynı konumda olan ve şimdi başarılı olmuş insanlar hakkında okumak, son derece ilham verici olabilir.

 

Alıntılardan ilham alın

Bilimsel olarak, motivasyon sözleri, zihinlerimizde ve kalplerimizde duygusal nabzın harekete geçirilmesinde etkilidir. Doğru alıntı, tünelin sonunda ışığı görmemize yardımcı olacak güce sahiptir.

 

Azim hayatınızın özü olarak kabul edilir

İşe başlayamamanın en büyük sebeplerinden biri başarısızlık korkusudur.

Aslında başarısızlıklar, daha iyi olmanıza yardımcı olur. Bir işi batırma olasılığınız var, ama zaten iş yapma sanatı böyle öğreniliyor. Sonuç olarak başarısızlık öğrenmek için gereklidir.

 

Kendinizi ödül ile şımartın

Görevler için bitiş tarihleri belirlemek de motivasyon seviyesini yükseltmeye yardımcı olur. Hedefleri tamamladığınızda küçük ödüllerle kendinizi şımartmayı unutmayın. Hayallerinize doğru küçük adımlar atmak ve belli basamakları tamamlamak, kendi içinde büyük bir motivasyondur.

 

Kendinize girişimci olmanın avantajlarını hatırlatın

Kendi işinizi kurmak için motive olmanın en iyi yollarından biri, kendinize neden girişimci olmak istediğinizi ve bununla ilgili avantajları hatırlatmaktır.

Bu avantajları kendinize sürekli olarak hatırlatmanız, hayallerinizi takip etmeniz için büyük bir motivasyon sağlayabilir.