Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Eleştirel düşünmeyi düşünmenin bir başka yolu, kendini yöneten, kendini izleyen, kendini disiplinli ve düzeltici bir düşünme yöntemi olmasıdır.

Siz kendinize söylediğiniz şeylersiniz. Aklınızda güç var ve söylediğiniz şeyin de gücü var. Gerçek şu ki, siz izin vermedikçe, kimse sizi kıramaz.

Her zaman kendinize hatırlamanız gereken 8 şey:

Yeterlisiniz.

İnsanların bunu her zaman duyması gerekir.
Bakın, ne kadar uzağa gittiniz, tüm bu yollardan geçtiniz ve hala güçlü durumdasınız.

Sen eşsizsin.

Sen özel birisin. Kimse senin yerini alamaz ve sen de kimsenin yerinde olamazsın.

Yapabilirsin!

Kendinize mümkün olduğunu hatırlatın. Nike sloganı gibi “Just Do It” diyor.
Yedi kez düş, sekizincide kalk ayağa! Bu dünyada kendinize inandığınızda kesinlikle aklınıza gelip başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.

Sen kutsanmışsın.

Şükredecek çok şey var, gözlerinizi açmanız ve sık sık gözden kaçırdığınız küçük şeyleri düşünmeniz gerekiyor. Unutma ki dışarıdaki biri sahip olduğun hayatı diliyor…

Kötü günler de geçireceksiniz.

En önemli şey, bu gibi zamanlarda sizin nasıl bir tutum sergilediğiniz. Minnettar kalmayı tercih ediyor musunuz, yoksa şikayet mi ediyorsunuz? Bu zamanlarda genellikle gerçek karakteriniz ortaya çıkar.

Kendiniz olun.

Çok basit, çok klişe, yine de doğru. Seni ne mutlu ediyorsa onu yap.

XYZ gibi değilsiniz.

Genellikle kendimizi diğer insanlarla karşılaştırmaya eğilimliyiz. Kimseyi kıskanmayın, yolculuğunuzu takdir edin ve sürece güvenin.

Her şey iyi olacak.

Her şey iyi olacak. Para gelecek, iş / iş fikri gelecek, eşiniz gelecek, gerçek dostlar gelecek … her şey zamanında, kendi mevsimde. Mevcut durumunuz sadece geçicidir.