fbpx

Düşünce Yapınızı Değiştirmenin Zamanı Gelmedi Mi?

Uzun vadede sağlık ve mutluluğun anahtarı iyi bir düşünce yapısıdır. Pek çok insan, ‘başarana kadar, taklidiyle kendini kandır’ zihniyetiyle hata yapar ve bu hiç de iyi değildir.

Çoğumuz sürekli benzer olayların içine düşüyoruz, bu yüzden yeni bir bakış açısı için hangi zamanın en uygun zaman olduğunu bilmek yardımcı oluyor.

İşte hayatınızı daha iyi hale getirmek için düşünce yapınızı değiştirmenin zamanı geldiğinin 7 işareti:

 

Aynı şikayet bir haftadan uzun süredir sizi meşgul ediyor

Aynı şikayet bir haftadan uzun süredir sizi meşgul ediyor.

Şikayetlerin sizi tanımlamasına izin vermeyin. Hoşunuza gitmeyen bir şey gördüğünüzde, ya zihniyetinizi değiştirin ve bununla ilgili bir şeyler yapın ya da bırakın.

 

İlişkileriniz kendini tekrar ediyor

İlişkileriniz kendini tekrar ediyor.

İlişkilerinde bir sıradanlık var mı? Bu hafta bir önceki hafta ile aynı düşüncelere sahipsen, o zaman bir zihniyet değişimi zamanı gelip de geçiyordur.

 

Kendinize şu soruyu sorun: “Hepsi bu kadar mı?”

Kendinize şu soruyu sordunuz: “Hepsi bu kadar mı?”

Kısa cevap hayır. Hayat sınırsız olanaklarla doludur.

Eğer geleceğiniz iç karartıcı görünüyorsa, ilk adım olarak düşünce yapınızı daha iyi bir zihinsel sağlık için değiştirin.

 

Sağlığınızı bir gösterge olarak kullanabilirsiniz

Düşünce yapınızı değiştirirseniz, ilk sıraya kendinizi koymaya başlarsınız. Egzersiz yapmak, iyi uyumak ve sağlıklı beslenmek için zaman ayırmayı hak ediyorsunuz.

 

Rutininiz acı verecek şekilde tahmin edilebilirdir

Rutininiz acı verecek şekilde tahmin edilebilirdir.

Sabit bir zihniyete sahip olmak kısa bir süre için size hizmet edebilir, ama gelişmek için, bazı konularda açık fikirli olmayı ve sabit zihniyetten uzaklaşmayı deneyebilirsin.

 

Kötümser olarak adlandırıldınız

Kötümser olarak adlandırıldınız.

Kendi içimizde, önümüzde olandan daha fazlasına layık olduğumuza inanmıyoruz. Gerçek şu ki, çözüm henüz kesin olmasa bile kendi içimizde gelişmeye müsait.

 

Kendi kendinizi eleştiriyorsunuz

Kendi kendinizi eleştiriyorsunuz.

Gelişme zihniyeti, öz eleştiri için en önemli tedavidir. Eğer kendi içinizde kendinizi sert, keskin ya da düpedüz eleştirmekten çekinmiyorsanız bir zihniyet değişimi zamanıdır.

 

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,954BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,362TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...