fbpx

Düşünce Yapınızı Değiştirmenin Zamanı Gelmedi Mi?

Uzun vadede sağlık ve mutluluğun anahtarı iyi bir düşünce yapısıdır. Pek çok insan, ‘başarana kadar, taklidiyle kendini kandır’ zihniyetiyle hata yapar ve bu hiç de iyi değildir.

Çoğumuz sürekli benzer olayların içine düşüyoruz, bu yüzden yeni bir bakış açısı için hangi zamanın en uygun zaman olduğunu bilmek yardımcı oluyor.

İşte hayatınızı daha iyi hale getirmek için düşünce yapınızı değiştirmenin zamanı geldiğinin 7 işareti:

 

Aynı şikayet bir haftadan uzun süredir sizi meşgul ediyor

Aynı şikayet bir haftadan uzun süredir sizi meşgul ediyor.

Şikayetlerin sizi tanımlamasına izin vermeyin. Hoşunuza gitmeyen bir şey gördüğünüzde, ya zihniyetinizi değiştirin ve bununla ilgili bir şeyler yapın ya da bırakın.

 

İlişkileriniz kendini tekrar ediyor

İlişkileriniz kendini tekrar ediyor.

İlişkilerinde bir sıradanlık var mı? Bu hafta bir önceki hafta ile aynı düşüncelere sahipsen, o zaman bir zihniyet değişimi zamanı gelip de geçiyordur.

 

Kendinize şu soruyu sorun: “Hepsi bu kadar mı?”

Kendinize şu soruyu sordunuz: “Hepsi bu kadar mı?”

Kısa cevap hayır. Hayat sınırsız olanaklarla doludur.

Eğer geleceğiniz iç karartıcı görünüyorsa, ilk adım olarak düşünce yapınızı daha iyi bir zihinsel sağlık için değiştirin.

 

Sağlığınızı bir gösterge olarak kullanabilirsiniz

Düşünce yapınızı değiştirirseniz, ilk sıraya kendinizi koymaya başlarsınız. Egzersiz yapmak, iyi uyumak ve sağlıklı beslenmek için zaman ayırmayı hak ediyorsunuz.

 

Rutininiz acı verecek şekilde tahmin edilebilirdir

Rutininiz acı verecek şekilde tahmin edilebilirdir.

Sabit bir zihniyete sahip olmak kısa bir süre için size hizmet edebilir, ama gelişmek için, bazı konularda açık fikirli olmayı ve sabit zihniyetten uzaklaşmayı deneyebilirsin.

 

Kötümser olarak adlandırıldınız

Kötümser olarak adlandırıldınız.

Kendi içimizde, önümüzde olandan daha fazlasına layık olduğumuza inanmıyoruz. Gerçek şu ki, çözüm henüz kesin olmasa bile kendi içimizde gelişmeye müsait.

 

Kendi kendinizi eleştiriyorsunuz

Kendi kendinizi eleştiriyorsunuz.

Gelişme zihniyeti, öz eleştiri için en önemli tedavidir. Eğer kendi içinizde kendinizi sert, keskin ya da düpedüz eleştirmekten çekinmiyorsanız bir zihniyet değişimi zamanıdır.

 

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...