Düşünce Yapınızı Değiştirmenin Zamanı Gelmedi Mi?

Yeni bakış açısı düşüncelerimizi değiştirmemeizdeki en büyük etmendir.

Uzun vadede sağlık ve mutluluğun anahtarı iyi bir düşünce yapısıdır. Pek çok insan, ‘başarana kadar, taklidiyle kendini kandır’ zihniyetiyle hata yapar ve bu hiç de iyi değildir.

Çoğumuz sürekli benzer olayların içine düşüyoruz, bu yüzden yeni bir bakış açısı için hangi zamanın en uygun zaman olduğunu bilmek yardımcı oluyor.

İşte hayatınızı daha iyi hale getirmek için düşünce yapınızı değiştirmenin zamanı geldiğinin 7 işareti:

 

Aynı şikayet bir haftadan uzun süredir sizi meşgul ediyor

Aynı şikayet bir haftadan uzun süredir sizi meşgul ediyor.

Şikayetlerin sizi tanımlamasına izin vermeyin. Hoşunuza gitmeyen bir şey gördüğünüzde, ya zihniyetinizi değiştirin ve bununla ilgili bir şeyler yapın ya da bırakın.

 

İlişkileriniz kendini tekrar ediyor

İlişkileriniz kendini tekrar ediyor.

İlişkilerinde bir sıradanlık var mı? Bu hafta bir önceki hafta ile aynı düşüncelere sahipsen, o zaman bir zihniyet değişimi zamanı gelip de geçiyordur.

 

Kendinize şu soruyu sorun: “Hepsi bu kadar mı?”

Kendinize şu soruyu sordunuz: “Hepsi bu kadar mı?”

Kısa cevap hayır. Hayat sınırsız olanaklarla doludur.

Eğer geleceğiniz iç karartıcı görünüyorsa, ilk adım olarak düşünce yapınızı daha iyi bir zihinsel sağlık için değiştirin.

 

Sağlığınızı bir gösterge olarak kullanabilirsiniz

Düşünce yapınızı değiştirirseniz, ilk sıraya kendinizi koymaya başlarsınız. Egzersiz yapmak, iyi uyumak ve sağlıklı beslenmek için zaman ayırmayı hak ediyorsunuz.

 

Rutininiz acı verecek şekilde tahmin edilebilirdir

Rutininiz acı verecek şekilde tahmin edilebilirdir.

Sabit bir zihniyete sahip olmak kısa bir süre için size hizmet edebilir, ama gelişmek için, bazı konularda açık fikirli olmayı ve sabit zihniyetten uzaklaşmayı deneyebilirsin.

 

Kötümser olarak adlandırıldınız

Kötümser olarak adlandırıldınız.

Kendi içimizde, önümüzde olandan daha fazlasına layık olduğumuza inanmıyoruz. Gerçek şu ki, çözüm henüz kesin olmasa bile kendi içimizde gelişmeye müsait.

 

Kendi kendinizi eleştiriyorsunuz

Kendi kendinizi eleştiriyorsunuz.

Gelişme zihniyeti, öz eleştiri için en önemli tedavidir. Eğer kendi içinizde kendinizi sert, keskin ya da düpedüz eleştirmekten çekinmiyorsanız bir zihniyet değişimi zamanıdır.