Network Marketing Hakkında Düşünürken Unutulmaması Gerekenler

Düşük maliyet genellikle insanları araştırma yapmadan içine çeker.

Network Marketing hakkında şimdiye kadar çevrenizden duyduklarınız yüzünden korkuyor olabilirsiniz ama fark etmelisiniz ki Network Marketing bir ticarettir ve kendi farklılıklarını içerisinde barındırır. Bunları tarafsız bir kaynaktan öğrenmeniz şarttır. Bu farklardan bazılarını sizler için araştırdık;

Network Marketing diğer iş fırsatlarından daha ucuzdur.

Bazı insanlar, Network Marketing için büyük miktarlarda para gerektiğine işaret etse de diğer birçok işletmeyle karşılaştırıldığında, bu ticaret için gereken yatırım azdır. Franchiselar ve iş fırsatları, sadece başlangıç için binlerce kişi tarafından yönetilirken, birçok doğrudan satış şirketi, 100 $ ‘dan daha düşük bir fiyata başlatılabilir.

Düşük maliyet genellikle insanları araştırma yapmadan içine çeker. İnsanlar Network Marketing’e başlarken çok hata yaparlar. Bazı networkerler, Network Marketing şirketlerini veya ürünlerini araştırmazlar. Diğerleri imzaladıkları sözleşmeyi okumaz. Birçok yeni girişimci, sponsorlarının sağladığı bilgilere güvenir. Bu bir problemdir çünkü en iyi sponsor bile her küçük ayrıntıyı kapsayamaz ve elbette, sponsorlar her şeyi açıklayamaz (bu durumda, o sponsoru istemezsiniz). Network Marketing’de insanların araştırmalarında başarısızlık nedeniyle yaşadıkları problemler, Network Marketing’in değil, onların hatasıdır.

İnsanlar Network Marketing’den, diğer girişimlere göre daha kolay ayrılıyorlar. Network Marketing’deki başlangıç yatırımı, geleneksel küçük işletmelere göre çok daha az olduğundan, işi bırakmak da daha kolay oluyor. 25,000 $ ‘dan sonra ayrılmak 100 $’ dan sonra ayrılmaktan daha kolay.

Pek çok networker neden bocalıyor? Çünkü Network Marketing’i iş gibi görmüyorlar. Bazı nedenlerle, birçok Network Marketing fırsatı geleneksel bir işletmeden farklı bir şekilde görülüyor ve değerlendiriliyor. Bu da başka bir sorun. Hangi işi başlattığınız önemli değil, eğer pazarlamıyor, satmıyor ve tutarlı bir şekilde para kazanan faaliyetler yapmıyorsanız, işletmeniz başarısız olacaktır.

İstatistikleri değil, başarınızı dikkate almalısınız.

Hayattaki çoğu şey gibi, başarı ya da başarısızlık çoğunlukla bireye dayanır. Network Marketing endüstrisi çok para kazanmayan ya da hemen pes eden çok geniş bir temsilcilik denizine sahiptir, ancak gelir hedeflerine ulaşan ve zengin olan temsilcileri de vardır. Aynısı bloggerlar, kafe ve restoran sahipleri vb diğer girişimler için de söylenebilir.