fbpx

 Network Marketing Hakkındaki Gerçekler Ve Mitler

Evde yapılan işlerden hiçbiri, Network Marketing’den daha yanlış algılanmadı ve kötülenmedi. En iyisi, ağ pazarlamanın önemsiz anne-işletmeler veya maceracı insanların servet bulmak denediği garip bir yol olarak görülüyor. En kötüsü ise, aç gözlü satış görevlileri ve utangaçlarla dolu olarak algılanıyor.

Ancak eski davranışları ve yanlış anlamaları geride bıraktığınızda, Network Marketing part-time evden yapabileceğiniz bir işe başlamanın uygun bir yoludur. Başarının ilk adımı, mitleri gerçeklerden deşifre etmektir.

Ağ Pazarlaması Yasadışı Bir Piramittir

Piramit organizasyon şekli, bir örgütün yasallığı belirlemez. Öyle olsaydı, hükümet de dahil olmak üzere çoğu işletme ve kuruluş yasadışı olurdu, çünkü hepsinde piramit yapısı vardır. Yasadışı bir piramit programı ürün veya hizmet sağlamaz ve işe alınanların sayısına göre ödeme yapar.

Yasal Network Marketing işletmeleri, tüketicilere kaliteli ürünler veya hizmetler sunar. Yeni üyelerin işe alınması, gelirin hesaplanmasında önemli bir faktör olur çünkü satışların hacminin artmasına katkı sağlar.

Sadece Tepedeki Adam Para Kazanıyor

Bu argüman “herhangi bir işletmeyi” tanımlıyor daha çok.  Ne sıklıkta asgari ücretli bir çalışan CEO olur? Birçok kalite çalışanı hiçbir zaman ilerleme elde etmez ve finansal ödüller iş kalitesini hak eder.

Bu argüman sadece erken gelen insanların para kazandığını, bunun doğru olmadığını gösteriyor. Birçok zemin katı üyesi yıllar sonra gelenler bir servet kazanırken hiçbir şey yapmazlar. İşin aslı, iyi pazarlama ağı şirketlerinde, üyeler kuruluşta nerede olduklarına bakılmaksızın herhangi bir miktar yapabilir. Gelir, pozisyona göre değil, gayrete göre belirlenmelidir.

Network Marketing İnsanları Kullanıyor

Network Marketing hakkında şikayetçi olan birçok kişi para kazanmak için arkadaşlarını ve ailesini “kullanma” fikrinden hoşlanmadıklarını söylüyor. Ancak bizim sektörümüzde insanları başkalarını kullandıkları için ödüllendirmez. Network Marketing’ de başarı, başkalarının amaçlarına ulaşmasına yardımcı olmaktan gelir. Bir kişi, aynı zamanda gelir kazanmalarına yardımcı olmak için zaman harcamadan işe alımlarının çabalarından gelir elde edemez. Kuşkusuz, bazı ağ networkerler iş arkadaşlarını para olarak görüyor, ancak bu insanların yaptığı işe alımlar bir işe yaramaz ve gelir elde ettirmez.

Sonunda, Program Doygunlaşacak

Doygunluk mümkün değil çünkü sınırlı sayıda insan yok. Her gün yeni insanlar doğuyor veya 18 yaşına giriyorlar, böylece müşteri havuzuna yeni networkerlar ekleniyor. Tim Sales, Zig Ziglar’ın “Aptallar İçin Network Marketing” kitabında doygunluk efsanesine karşı en iyi argümanı sunar. “Buzdolabına sahip olmayan birini tanıyor musunuz? Yok, hayır. Bu, buzdolabının daha fazla satışı yapılmasını engellemez. ”

Hiç kimse Gerçekten Zenginleşmez

Network Marketing sisteminde herkesin başarılı olamayacağı doğru. Network Marketing’ de çok para kazanan % 2-10’luk kısım, işlerinde sürekli çalışan% 2-10’u da oluşturur. Ancak zenginleşmek, ağ pazarlamanın nasıl değerlendirildiği şeklinde olmamalıdır.

Bunun yerine, hedeflerine ulaşan insan sayısı ile ölçülmelidir. sektörümüzdeki birçok kişi, çocuklarıyla evde olduklarında veya refah içinde yaşamak için yeterince kazandıklarında başarı bulurlar.

Network Marketing Bir Külttür

Birkaç fanatik temsilci var doğru, ancak fanatikler her yerde, her alanda olabilir. Network Marketing şirketleri, fanatizm gerektirmezler ve aslında, temsilcilerinin gerçeklere ve rakamlara dayandırılması için çoğu kişi sıkı çalışır.

Network Marketing ile ilgili sorunları vardır, ancak çoğu yanlış ve yanıltıcı bilgi etrafında hareket eder. Bununla birlikte, kavram yanılgıları ve mitler devam etmektedir.

Bu sahte inançların Network Marketingde bir iş kurma düşüncenizi engellemesine izin vermeyin. Yaygın Network Marketing hatalarından kaçınmanız, şirket seçerken dikkatli seçmeniz, kaliteli bir sponsor bulmanız ve işinize zaman ve çaba göstermeniz durumunda, Network Marketing girişimlerinizde başarı elde edebilirsiniz.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Daha ayrıntılı bilgi almak için;

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....