Network Marketing, kadınların büyümesi ve zirveye ulaşması için mükemmel bir yerdir.

Çok katlı pazarlama veya Network Marketing, bağımsız temsilcilerin bir şirketten nihai tüketiciye ürün veya hizmet sattığı doğrudan satış işidir. Çok seviyeli durum, her temsilcinin altındaki temsilcilerinin diğer temsilcileri işe alması için eğitme ve temsilcilerinin satışlarından bir komisyon almasını ifade eder.
Network Marketing’de kazanılan gelir, kişisel satışlardan elde edilen komisyonun yanı sıra sizin tarafınızdan toplanan diğer temsilcilerin kazandığı satışların yüzdesidir.

Network Marketing, kadınların büyümesi ve zirveye ulaşması için mükemmel bir yerdir.

Network Marketing terimleri;

Plan

MLM temsilcilerinin çoğu, programlarını şirketin pazarlama ve telafisini (nasıl para kazandığınızı) özetleyen “plan” olarak tanımlamaktadır.

Sponsor

Sponsor, başka bir kişiyi doğrudan işe sokan temsilcisidir. Örneğin, MLM üyesi A, üye B’yi işe alır. Üye A sponsordur ve B üyesini eğitmekten sorumludur.

İşe Alım

Bir üye ayrıca bir takım üyesine yönlendirilebilir. Bu üye, işe yeni olarak sponsor tarafından getirilen bir kişidir. İşe alınanlar, sponsorları veya “üst” temsilcileri tarafından eğitilmektedir.

Downline

Downline sizin altınızdaki üyeleri içeriyor. Bu, işe aldığınız üyelerin yanı sıra onların da işe aldığı kişilerin de dahil olduğu bir sınıftır.

Upline

Upline, senden önce gelen temsilci sponsorlardan oluşur. Örneğin,sizi işe almış olan bir B temsilcisi A tarafından işe alınmışsa, üstleriniz A ve B’dir.

Tazminat Planı

Plana benzer şekilde, temsilciler için para kazanmanın tüm yollarını özetlemektedir. Yasal olması ve dolandırıcılık olmaması için, para kazanmak söz konusu olduğunda odak, yeni üyelerin işe alımında değil, ürün ve hizmetlerin satışında olmalıdır. Sizin ve ekibinizin yaptığı satış komisyonları ile birlikte, birçok şirket, satış hacmine bağlı olarak primleri ödüyor ve komisyonlarını artırıyor.

Network Marketing: Çok katlı pazarlama olarak da adlandırılır.