Network Marketing’de Doğru Başlangıç İçin Bunlara Dikkat

Sadece organizasyonunuza alış yapmaya koşturursanız Network Marketing’de asla başarılı olamazsınız.

Sadece organizasyonunuza alış yapmaya koşturursanız Network Marketing’de asla başarılı olamazsınız. Bir ayda 30 kişiyi takımınıza katabilirsiniz, ancak yeni insanlar bu mesleğe başlamazsa, bir ya da iki ay sonra neredeyse hepsini kaybedersiniz.

Networkte etkinlik değil, doğru katılım ve doğru başlangıç önemlidir. Organizasyonunuza yeni katılan insanlara da bunu öğretmelisiniz.

Yeni iş ortaklarınızın, yola doğru başlaması için önemli noktalar:

Değerlendirin.

Birincisi, Network Marketing’e katılma kararlarını değerlendirin. Yeni iş ortağınızı size katıldığı için kutlayın ve şimdi onların hayatlarını nasıl kontrol altına alabileceklerine dair bir şeyler söyleyin.

Bunu yaparak, yeni iş ortağınızın sahip olabileceği ve kararları konusunda kendilerini iyi hissettirecek herhangi bir kuşkuyu ortadan kaldırmayı kolaylaştıracaksınız.

Beklentilerinizi belirleyin.

Gerçekçi olmayan beklentiler, yeni distribütörlerin ayrılmasının en önemli sebeplerinden biridir. Network Marketing’in neye benzeyeceği ile ilgili bir fikirle geliyorlar ve bu olmadığında, mutsuz oluyorlar. Yani, işinizde ne bekleyeceklerini bildiğinizden emin olmalısınız.

Bu mesleğin kolay olmadığının ve anında çok zengin olmaya yarayan bir planının yokluğuna ek olarak aşağıda, yeni iş ortaklarınıza söylemeniz gereken birkaç şey daha var.

Başarı size bağlı.

Başarılarınızı ya da başarısızlıklarınızın hepsinin kendimize bağlı olduğunu, onlara bildirin. Başardıklarından emin olmak için orada değilsiniz. Onlara rehberlik etmek ve onlarla çalışmak için oradasınız, onlar için değil. Onlar kendi başarılarından sorumlular. Başarısız olurlarsa, başarısızlığı yaratanlar onlar olacak. Başarılı olurlarsa da başarılarını yaratan onlar olacak.

 Bağımsızlık büyüme getirir.

İkincisi, işiniz yeni iş ortaklarınızın olabildiğince çabuk bağımlılıktan kurtulmasına yardımcı olmaktır. Yeni iş ortaklarınız size ne yapmaları gerektiği veya bir şeyi nasıl yapacağını söylemek için tamamen güvenirlerse, asla kendi başlarına bir organizasyon kuramayacaklardır.

Zor zamanlar olacaktır

Üçüncüsü, iş ortaklarınızın iyi ve kötü zamanlar olacağını ve bazen pes etmeyi düşünebileceklerini bilmelerini sağlayın. İsterlerse onlar için orada olacağınızı ve zor zamanlar boyunca onlara rehberlik etmeye yardımcı olabileceğinizi bilmelerini sağlayın.