fbpx

Network Marketing’de Harekete Geçmeden Önce Çok Önemli Püf Noktalar

Her işe başlarken olduğu gibi Network Marketing’e de başlarken, doğru başlamak en önemli noktalardan biridir. Çünkü bu durum bizim işimizi de doğru kopyalamamızı sağlayacaktır.

İş ortaklarınız doğru bir şekilde başlarsa, o zaman takımdaki aktif kişi oranlarınız artar ve işinizde gerçek ve tutarlı bir büyüme görürsünüz.

İş ortaklarınızın doğru bir başlangıç yapması için, doğru bir beklentiyi anlattıktan sonra bu noktalara dikkat etmeliyiz. Doğru beklentinin sonrası, harekete geçmektir. Harekete geçmeden önce dikkat etmemiz gereken çok önemli 3 nokta şunlardır:

Hazır olduklarından emin olun.

Başlamak ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduklarından emin olmak için iş ortaklarınızla birlikte bir kontrol listesine gidin. Bazı örnekler:

  • Uygun bir ürün tedarik ettiğinden emin olun. İş ortaklarınızı, ürünün etkileyici hayranları haline getirme yolunda ilerleyin ve örnek gösterileri olduğundan emin olun.
  • Tazminat planınızı açıklayın, böylece iş ortaklarınız en azından temel bir anlayışa sahip olurlar. Tüm ayrıntılara ihtiyaç duymazlar, ancak ilk birkaç seviye boyunca hareket ettiklerinde maddi olarak ne olacağını bilmeleri gerekir.
  • Onlara, sundukları şeyleri daha fazla duymak için müşterilerini düzgün bir şekilde nasıl davet edebileceklerini öğretin. Profesyonel davet sürecinin nasıl çalıştığını biliyorlarsa, iş ortaklarınız, daha iyi bir başlangıç yapacaktır.

Birlikte bir oyun planı oluşturun.

Yeni distribütörünüzle birlikte oturun ve ilk birkaç aşamadan nasıl geçeceğinize dair bir plan hazırlayın ve daha sonra bunları hızlı bir şekilde yapmaları için meydan okuyun. Nihai hedeflerine nasıl ulaşacaklarını bulmak zorunda değilsiniz. Sadece ilk engelleri nasıl aşabileceklerini ve daha küçük hedefleri nasıl karşılayabileceklerini bulun.  İlk müşterilerini ve distribütörlerini nasıl alacaklarını düşünün. İlk şirket etkinliğine katılmaları için onları teşvik edin. Ve ilk komisyon kontrolünü kazanmak için almaları gereken adımlara karar verin.

Onlara bir ödev verin.

Yeni distribütörler yönlendirilmek isterler, bu nedenle işe başlamak için basit bir ödev verin. Onlara bir teslim tarihi verdiğinizden emin olun. Bu ödev, oyun planı üzerinde çalışmaya başlamalarına ve hatta bunların üzerinden geçmelerine yardımcı olacaktır.

Birisi işe başladığında, başarı ile başarısızlık arasındaki çizgidedirler. Çizginin bir tarafında, devam etmek bırakmaktan daha kolay. Çizginin diğer tarafında, bırakmak devam etmekten daha kolay.

Bu yüzden onlara başarıya giden çizgiyi geçmelerine yardımcı olacak bir ödev verin. Bu, ilk müşterilerini veya distribütörlerini almak, hatta dünyaya niyetlerini ilan etmek gibi bir şey olabilir.

Ticaretinize başlarken bu noktaları bilmeniz ve bunlar üzerine çalışmanız sizin daha sağlam bir takım kurmanızda çok yararlı olacaktır.

Peki, sizin bu konuda fikriniz ne? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,959BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,368TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...