fbpx

Network Marketing’de Harekete Geçmeden Önce Çok Önemli Püf Noktalar

Her işe başlarken olduğu gibi Network Marketing’e de başlarken, doğru başlamak en önemli noktalardan biridir. Çünkü bu durum bizim işimizi de doğru kopyalamamızı sağlayacaktır.

İş ortaklarınız doğru bir şekilde başlarsa, o zaman takımdaki aktif kişi oranlarınız artar ve işinizde gerçek ve tutarlı bir büyüme görürsünüz.

İş ortaklarınızın doğru bir başlangıç yapması için, doğru bir beklentiyi anlattıktan sonra bu noktalara dikkat etmeliyiz. Doğru beklentinin sonrası, harekete geçmektir. Harekete geçmeden önce dikkat etmemiz gereken çok önemli 3 nokta şunlardır:

Hazır olduklarından emin olun.

Başlamak ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduklarından emin olmak için iş ortaklarınızla birlikte bir kontrol listesine gidin. Bazı örnekler:

  • Uygun bir ürün tedarik ettiğinden emin olun. İş ortaklarınızı, ürünün etkileyici hayranları haline getirme yolunda ilerleyin ve örnek gösterileri olduğundan emin olun.
  • Tazminat planınızı açıklayın, böylece iş ortaklarınız en azından temel bir anlayışa sahip olurlar. Tüm ayrıntılara ihtiyaç duymazlar, ancak ilk birkaç seviye boyunca hareket ettiklerinde maddi olarak ne olacağını bilmeleri gerekir.
  • Onlara, sundukları şeyleri daha fazla duymak için müşterilerini düzgün bir şekilde nasıl davet edebileceklerini öğretin. Profesyonel davet sürecinin nasıl çalıştığını biliyorlarsa, iş ortaklarınız, daha iyi bir başlangıç yapacaktır.

Birlikte bir oyun planı oluşturun.

Yeni distribütörünüzle birlikte oturun ve ilk birkaç aşamadan nasıl geçeceğinize dair bir plan hazırlayın ve daha sonra bunları hızlı bir şekilde yapmaları için meydan okuyun. Nihai hedeflerine nasıl ulaşacaklarını bulmak zorunda değilsiniz. Sadece ilk engelleri nasıl aşabileceklerini ve daha küçük hedefleri nasıl karşılayabileceklerini bulun.  İlk müşterilerini ve distribütörlerini nasıl alacaklarını düşünün. İlk şirket etkinliğine katılmaları için onları teşvik edin. Ve ilk komisyon kontrolünü kazanmak için almaları gereken adımlara karar verin.

Onlara bir ödev verin.

Yeni distribütörler yönlendirilmek isterler, bu nedenle işe başlamak için basit bir ödev verin. Onlara bir teslim tarihi verdiğinizden emin olun. Bu ödev, oyun planı üzerinde çalışmaya başlamalarına ve hatta bunların üzerinden geçmelerine yardımcı olacaktır.

Birisi işe başladığında, başarı ile başarısızlık arasındaki çizgidedirler. Çizginin bir tarafında, devam etmek bırakmaktan daha kolay. Çizginin diğer tarafında, bırakmak devam etmekten daha kolay.

Bu yüzden onlara başarıya giden çizgiyi geçmelerine yardımcı olacak bir ödev verin. Bu, ilk müşterilerini veya distribütörlerini almak, hatta dünyaya niyetlerini ilan etmek gibi bir şey olabilir.

Ticaretinize başlarken bu noktaları bilmeniz ve bunlar üzerine çalışmanız sizin daha sağlam bir takım kurmanızda çok yararlı olacaktır.

Peki, sizin bu konuda fikriniz ne? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...