Network Marketing’de Hedef Nasıl Belirlenir?

Yazılmayan bir amaç sadece bir düşüncedir.

Tüm başarılı Network Marketing uzmanları, hedefler belirler. Tony Robins‘in belirttiği gibi hedef oluşturmak;

Görünmez olanı görünür hale getirmenin ilk adımıdır. – Tony Robins

 

Hedef belirlemenin düşünce süreci ve hedeflerinizi belirleme eylemi, her bir hedefi ya da fikri alıp onu gerçeğe dönüştürmenin başlangıcıdır.

Hedefler, şu an ile bulunmak istediğiniz yer arasındaki köprüdür. Belirli ve ölçülebilir hedeflere sahip olmak, Network Marketing işinizde (ya da bu konudaki yaşamınızın başka herhangi bir alanında) akıllı kararlar vermenizi sağlar.

 

Amaçlarınızı ve hedeflerinizi yazın.

Yazılmayan bir amaç sadece bir düşüncedir.

Yazılmayan bir amaç sadece bir düşüncedir. Düşünceler her şeyden daha hızlı kaybolur. Bu ilk adımdır. Ama ne yapacağınızı yazmanız yeterli değildir. Bu hedeflere ulaşmak için nelerden vazgeçeceğinizi de yazmalısınız.

 

Bir vizyon panosu hazırlayın.

Gözlerinizin önünde tuttuğunuz şey sizi etkileyecek.

Bir şeyi görselleştirdiğinizde ve her gün ona odaklandığınızda, ona olan inancınız artacak ve ona bağlı kalmanızı sağlayacaktır. Gözlerinizin önünde tuttuğunuz şey sizi etkileyecek. Sürekli olarak gördüğünüzü aklınızda üreteceksiniz. Eğer bir yenilgi ve başarısızlık imajını beslerseniz, o zaman bu tür bir yaşamı yaşarsınız. Ama eğer zafer, başarı, sağlık, bolluk, neşe, huzur ve mutluluk imajı geliştirirseniz, dünyadaki hiçbir şey bu şeyleri sizden uzak tutamaz.

 

İlerlemenizi takip edin.

İyi bir ilerleme kaydediyorsanız, güveniniz motivasyonunuzla birlikte büyür.

Her şeyi doğru yapıyor olsanız bile, doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için neler yaptığınızı düzenli aralıklarla kontrol etmiyorsanız, yolunuzdan sapabilirsiniz.

İlerlemenizi ölçtüğünüzde, nasıl ilerlediğinizi görebilirsiniz ve bu, ona bağlı kalmanıza yardımcı olacak güçlü bir motivasyon aracıdır. İyi bir ilerleme kaydediyorsanız, güveniniz motivasyonunuzla birlikte büyür. İlerlemenizi ölçtüğünüzde, durumun gerçekçi bir resmini verir. İstenilen ilerlemeyi kaydedemiyorsanız, çok geride kalmadan önce bunu görebilirsiniz. Daha sonra yapılması gereken değişiklikleri belirleyip uygulayabilirsiniz.