İnsanlarla Tanışmakta Profesyonel Olun

Herkes mevcut listeyle işe girer; bildikleri insanlarla. Ve bu listede ne yaptığınız, onlarla olan ilişkilerinizin bu noktaya nasıl geldiğine bağlı olarak değişir.

Bazı insanlar 25 listeyle başlar ve 18’ini kazanır. Diğerleri 200’lük bir listeyle başlar ve sekizi geçemez. Ve aslında bu onların davet etme yetenekleri ile ilgili değil. İşe katılmadan önce bu listeyle nasıl etkileştikleri ile ilgili. Bu hem iyi haber hem de kötü haber.

Bu, işe giren herkes için geçerli. Geçmişte bulunanlarla nasıl ilişkiniz vardı, başladığınızda onlarla ne kadar iyi etkileşimde olduğunuz davetlerinizi belirleyecektir. Bazılarınız için, benim gibi, ilk listenizden faydalanmak için kişisel büyümeye ihtiyacınız olacak. Ama gerçekten tanıştığınız yeni insanlarla daha iyisini yapabilirsiniz.Üçüncü derece araçlarını kullanmanın çok önemli olmasının sebeplerinden biri de sizinle ilgili olmak yerine, bu süreci fırsatla ilgili hale getirir. Ayrıca, insanlarla tanışma becerisinin işte neden bu kadar önemli bir dinamik olduğunu da pekiştiriyor.

Gelirimizin büyük bir kısmı, işe başladığınızda henüz bilmediğiniz kişilerden gelecektir. İnsanlarla tanışmak herkesin geliştirebileceği bir beceridir. Ve amatörleri profesyonellerden ayırır. Profesyoneller yapamadıkları şeylerden şikayet etmez. Nasıl yapılacağını öğrenirler.

Amatörler “Ben pek çok insan bilmiyorum” ya da “Listemdeki herkesle çoktan konuştum” derler. Profesyoneller, insanlarla tanışmanın bir beceri olduğunu ve bu konuda daha iyi olmak için sürekli olarak çalıştıklarını kabul ederler.

Hatırlanması gereken bazı önemli noktalar:

* Başlangıçta ya da işe katılmadan önce kim olduğunuz için ödeme alacaksınız.

* İyi müşteriler evinizde değil. Orada yaşayan insanlar zaten varlar ya da iyi bir müşteri değiller.

* İlk listenizi olabildiğince çabuk doldurun ve yeni insanlarla tanışmayı öğrenin.

* Aday listeniz doğal olmalı, her zaman insanlar katılıncaya kadar değişmeli, çıkılmalı ve yenileriyle tanışmalısınız.

* Yeni insanlarla tanışmak için en iyi zaman, ilk listenize geçmeden öncedir.

* Denklemi her zaman dışarı çıkıp bugün yeni insanlarla buluşarak değiştirebilirsiniz!