Yeni Yılda Hedefine Ulaşmak İçin 4 İpucu

Yeni yıla girerken, geçen seneyi hatırlamak ve geleceğe bakmak önemlidir.

Harika bir planınız varsa tam olarak neye benzeyeceğini ve bu hedefe ulaşmanın ne hissettireceğini hayal edebilirsiniz. Yıl başlarında, ilk önce planınızı oluşturmalısınız. Şimdiye kadarki en ayrıntılı iş planına sahip olabilirsiniz, ancak kendinizi sorumlu tutmak için bir yolunuz yoksa, büyük olasılıkla raydan çıkacaksınız ve planınız parçalara ayrılacak.

Yani, yeni yılda kendinizi sorumlu tutmanın dört yolu var.

Dünyaya Bildirin

Herkese yeni yıl için planınızı anlatın.

Herkese yeni yıl için planınızı anlatın. Diyelim ki, “işte hayallerim, ilerlemek için stratejilerim, takımım için planım, vb.” Arkadaşlarınıza, ailenize, ekibinize, hatta şirketinize söyleyin!

Başkaları planlarınızı bildiğinde, bunu yapamayacak gibi hissettiğiniz zaman işleri yapmaya zorlayacaktır. Bir izleyici kitlesine sahip olacaksınız ve olabileceğinden daha fazla disiplinli olmanız için takviye olarak sahip olacaksınız.

Etrafınızda Olumlu ve Üretken Bir Ortam Yaratın

Kendilerinden ve sizden mükemmeliyet isteyen arkadaşlar bulun.

Kendilerinden ve sizden mükemmeliyet isteyen arkadaşlar bulun. İşinizde, şirketinizde, üst sıralarda, alt sıralarda veya çaprazda olabilirler. Sadece bu ilişkiyi kurabileceğiniz ve daha fazlasını yapmanıza neden olacak bir ortam yaratmanıza yardımcı olacak biri.

Bazı Ödüller Koyun

İş planınızda belirli hedeflere ulaştığınızda kendinizi ödüllendirebileceğiniz yollar bulmaya çalışın

İş planınızda belirli hedeflere ulaştığınızda kendinizi ödüllendirebileceğiniz yollar bulmaya çalışın. Kendinizi heyecanlandıracak bir şey, ileriye götürecek bir şey bulun.

Cezalar Yaratın

Ne ile daha çok motive oluyorsunuz- zevk ya da ağrı?

Ne ile daha çok motive oluyorsunuz- zevk ya da ağrı? Ağrı. Zevk eğlencelidir, ama acı çekmekten kaçınmak için daha fazlasını yaparsınız, daha çok hareket edersiniz. Bu nedenle, ödüller hesap verebilir kalmanıza yardımcı olurken, cezalar oluşturmak da yola devam etmek için güçlü bir motivasyon oluşturacaktır. Bu motivasyon sizi her gün daha enerjik yapacaktır.

İyi bir iş planı, Network Marketing işinizi başarıya ulaştırmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, kendinizi sorumlu tutmak için bazı stratejiler belirlemeniz gerekir.

Bu dört strateji, odaklanmış kalmanızı ve hedefleriniz doğrultusunda çalışmanızı sağlayacaktır.