fbpx

Network Marketing’de Reddedilmenin Panzehiri

Pek çok insan, Network Marketing’e yeni başlayan kişilerin karşılaşacağı zorlukları soruyor. “Özellikle de insanları nasıl ikna edeceğiz?” sorusu kafalarında çok büyüyor. Aslında bu konunun teknik kısmının yanında önemli bir de başka kısım daha var. Bu kısmı görmezden gelen kişiler, networkun gerçekleriyle tanışıyorlar, çok fazla “Hayır” cevabı alıyorlar, takımlarına katılan insanlar bırakıyor ve bir süre sonra kendileri de bırakıyor.

Öncelikle bu işe katılmaya karar veren birinin yeterince zeki olduğunda anlaşalım. Bu işe katılmaya karar veren herkes akıllıdır. Ancak tanıtım yapacağınız kişilere yaklaştığınızda sizinle ilgili düşünceleri veya önyargıları oluşuyor.  Kim olduğunuzu, nereden geldiğinizi, geçmişinizi, daha önce ne yaptığınızı, hayatınızda başardığınız şeyleri düşünmeye başlarlar. Bu yüzden bazen onları hayatlarını değiştireceğiniz konusunda ikna etmek zor olabilir.

Network Marketing’de büyük takımlar kurabilmenin yolunu herkes merak eder ve çoğu insan bunun yolunun sadece teknik konulardan ibaret olduğunu düşünür. İnsanların onları takip edecek olmalarının tek nedeni,” iş planını onlara göstermek”tir. Ama genelde böyle bir düşünce ile yapılan tanıtımlardan sonra “Hayır” cevabı alırlar. Bunun nedenini hiç düşündünüz mü daha önce? Olay sadece sunum yaptığımız insanın “kazanç planını beğenmemesi mi?”

Pek çok insan düşünür ki, “üst-levelim bana öğretti ki bana en iyi sunumu yaptı. Tamam her şey bu kadar o zaman. Sunumu teknik olarak düzgün yaparsam bu iş yürür.” Diye. Yani sunumun iyi olmasıyla alakalı olduğunu sanıyorlar. Ama şunu bilmeliyiz ki bu durum sunumla değil, onu yapan insanla alakalıdır.

Peki sunumun önemi yok mu?

Tabiki var fakat insanlar genelde tam olarak anlamayacaklar. Ve sizin o insanlara takip yapmanız gerekmektedir. (Takip konusunda daha fazla bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz.) Konumuza geri dönelim. Sunumun az da olsa etkisi var ve burada dikkat etmemiz gereken asıl şey, insanlar anlattığımız şeye değil, anlatan kişiye odaklıdırlar.

Bir tanıtımcının inancı olmalıdır. Sizin yaptığınız şeye ne kadar inandığınızı görmek isterler. Çünkü inanç, sonuçlardan önce gelir.  Bunu hissedebilirler, çünkü onlar da zeki insanlar. Kendi amaçlarınız için mi yoksa gerçekten de onlara yardım edip, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için mi orada olduğunuzu anlarlar. O inancı görmek isterler, sizdeki değişimi görmek isterler çünkü sizi biliyorlar ve onlara sunduğunuz şeyi, sizdeki değişimi görmeden kabul etmezler.

Peki sizde nasıl bir değişim görmek isterler?

Tutkunuzu görmek isterler. Bunu yapmamın tek yolu sizdeki değişimi görmeleridir. Çünkü inandığınız zaman heyecanlanırsınız, doğru işte olduğunuza dair güven taşırsınız. Doğru yolda olduğunuza inanırsınız ve onlarda bunu hissederler. Bu sizin ne kadar samimi olduğunuzla ilgilidir. Sizin doğru işte olduğunuza, doğru yolda olduğunuza ne kadar inandığınızla ilgilidir. Ve sizin tutkunuzu gördükten sonra işe katılmaya karar verirler.

Tutkunun, “reddedilmenin panzehiri” olduğunu unutmayın. Bu, networkteki başarılı liderleri, başarılı yapan şeydir. Bu yüzden onları sahnede görüyorsunuz. Eğitimlerinde tutkularını  yansıtıyorlar, çünkü tutku en güçlü anahtar kelimedir, bir panzehir. Tutku reddedilmek ve itirazlar için bir silahtır. Bu yüzden tutkunuz üzerinde çalışın.

 Pek çok insan şöyle diyecektir: ‘’ Peki insanlara tutkuyu nasıl öğreteceğiz?’’

Tüm sistemi, çalışmalarınızı, eğitimlerinizi, bilgilerinizi ve gerekli yeteneklerinizi biliyor olabilirsiniz ama tutku öğretilemez. Tutku ancak gösterilebilir. Eğer sağlam bir inancınız varsa yaptığınız şeye dair inanç taşıyorsanız, güçlü bir tutkunuz olur ve güçlü bir tutkunuz olursa insanlar bunu görür ve anlarlar. Tutku bulaşıcıdır.

Asla…

Bunu iyi hatırlayın. Asla, ne kadar iyi sunum yaptığınızla, kullandığınız teknikle, uyguladığınız sistemle ilgili değildir. Her zaman her işteki başarınız, bir birey olarak ne kadar tutkulu olduğunuzla ilgilidir. İşinizin sunumunu iyi yaptığınızda, bunun doğru yer olduğuna, son gemi olduğuna, ve sunum yaptığınız kişi, kendisi için tek gidişlik bir bilet olduğuna inanır.

Onlar anlarlar, çünkü onlar da zekidir; Onların hayalleriyle ilgilenip, ilgilenmediğinizi; yardım etmek için samimi olup olmadığınızı anlarlar. Başarınızı ve onlarla rüyalarınızı gerçekleştirme noktasındaki niyetinizi sezerler.

Tutkunuz üzerinde çalışın ve yeterince tutkunuz olana kadar çalışın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,974BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,403TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketing Herkes İçin Değil

Kendi işini kurmak, ek gelir sağlamak, girişimci olmak söz konusu olduğu zaman, herkes cesaret edemez. Kabul edelim ki network marketing de herkes için değil....

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...