Geliştirilecek En İyi 10 Network Marketing Becerisi 

Bir pazarlama türü olan bu ticaret için edinmeniz gereken beceriler bulunmaktadır.

Geliştirilecek en iyi 10 network marketing beceri ve özelliği nelerdir? Bir pazarlama türü olan bu ticaret için edinmeniz gereken beceriler bulunmaktadır. Herkes doğuştan satış becerilerine sahip olmayabilir. Bunların hepsi sonradan öğrenerek geliştirebilecek becerilerdir.

Eğer network pazarında gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, geliştirilecek çok sayıda beceri ve özellik olduğunu bilmelisiniz. Sektörümüzde birçok başarılı lider bulunmaktadır. Hepsinin farklı kişilikleri, dinleri, gelişimleri ve değerleri olsa da, ortak pek çok şeyleri var. Hepsinde ortak olan tek şey, hepsinin kendi kişisel gelişimine çok bağlı olmalarıdır.

Ne okuyorlar? Hangi beceriler üzerinde çalışıyorlar?

Onlar her zaman yeni beceriler öğrenmek ve gelişmek için çabalıyorlar. Her gün daha iyi olmak ve potansiyellerini geliştirmek istiyorlar. Çok kitap okuyor, seminere gidiyor, CD dinliyor ve akıl hocaları var. Peki geliştirdikleri beceriler neler? Hangi özellikler üzerine çalışmalar yapmışlardır? Gelin birlikte inceleyelim.

Doğrudan Satışta Sorumluluk Almak >>

Vizyon Edinme

Oraya gitmeden önce nereye gitmek istediğinizi veya nerede olmak istediğinizi görmek için bir yetenek.

“Vizyon, gerçekten var olmadan önce bir şeyi, görme yeteneğinizdir.”

Vizyon, her sektördeki başarılı liderlerin 1 numaralı özelliğidir. Oraya gitmeden önce nereye gitmek istediğinizi veya nerede olmak istediğinizi görmek için bir yetenek. Çoğu insan çok az vizyona sahiptir. Çoğu insan günden güne ya da haftadan haftaya düşünüyor. Çoğu kişi bir sonraki maaş çekini göremez. Çoğu insan tatilini planlamak için hayatlarını planladığından daha fazla zaman harcıyor. Gerçek liderler vizyonerdir.

Yıllarca ve on yıllarca devam edeceğini düşünürler. Kim olduklarını, ne istediklerini ve nereye gittiklerini biliyorlar! Doğal olarak vizyon sahibi değilseniz, bunun üzerinde çalışmanız gerekmektedir. Yapabileceğiniz en kolay şey, NEDENLERİNİZİ ve AMAÇLARINIZI tanımlamak için zaman ayırmaktır.

Hedef Belirleme

Tüm başarılı insanların açık ve yazılı hedefleri vardır. Yaşamınız ve işiniz için gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler koymayı öğrenmeniz gerekir. Bu, uzun vadeli, beş yıl, bir yıl, bir ay ve haftalık / günlük hedefleri içerir.

Bu küçük hedefler sizi daha büyük hedeflerinize yaklaştırır. Hedeflerinizin kağıda yazılı olması ve bunları her gün okumalısınız. Bunları ayrıca eşiniz ve/veya hesap verebilirlik ortağınızla (üst sıranız gibi) paylaşmalısınız.

Ekonomik Özgürlüğe Ulaşmak Bununla İlgili >>

Eylem

Network marketingde veya hayatta başka bir şeyde başarıya ulaşmanın yolunu düşünemezsiniz.

Network marketingde veya hayatta başka bir şeyde başarıya ulaşmanın yolunu düşünemezsiniz. Sonunda, kollarını sıyırıp, kendini işe almalısın! Bu, birçok temsilcinin uğraştığı alanlardan biri. Faaliyet ve üretkenliği karıştırırlar. İşleri hakkında düşünmekle işlerini büyütmekle karıştırırlar. İşleri yapan bir insan olmak istiyorsun. Her gün öncelikli “yapılacaklar” listenize ihtiyacınız var ve işe gitmeniz gerekiyor. İşinizi televizyon izleyerek veya internette gezinerek kurmazsınız. Eğer işi yapmazsan, hiçbir şey olmayacak!

“Sorunlarınızın çoğunun çaresi, büyük sonuçlar getirecek eylemlerde bulunmaktır.”

Coşku ve Tutku

Hiç sıkıcı bir satıcıyla tanıştınız mı? Onlardan satın aldınız mı? Muhtemelen almadınız. Kimse almaz zaten. Ne yaptığınız, kim olduğunuz ve nereye gideceğiniz konusunda istekli ve tutkulu olmak zorundasınız. İnsanlarla konuşurken, coşkunuz ve tutkunuz açık olmalıdır. Coşku bulaşıcıdır. İnsanlar coşkulu insanlardan satın almak ister! Her gün bu tutum kontrolünü yaptığınızdan emin olun.

Doğrudan Satışta Geçmeniz Gereken 4 Aşama Nedir? >>

Sizi geliştirecek konularda çalışmak

Pazarlama hakkında kitaplar okuyarak zamanınızı ve paranızı yatırın.

Bu seni çok zengin edebilecek bir yetenek. Sektörümüze kaç kişinin girdiğine ve müşteri adayları oluşturmayı öğrenmek için hiçbir zaman veya para harcamayan çok fazla networker var. Pazarlama hakkında kitaplar okuyarak zamanınızı ve paranızı yatırın. Birkaç atölye ve seminere katılın. Size yardımcı olması için bir mentor kiralayın. İşiniz için sonsuz bir müşteri adayı akışı oluşturmayı öğrendiğinizde, konuşacak insanlardan asla kaçmazsınız.

İnanç

Kendi ürünlerine ya da iş fırsatlarına inanmayan birinden asla bir şey satın alınmaz. İnancınız üzerinde üç farklı alanda çalışmanız gerekir.

İlk önce, kendine inanmalısın. “Benlik saygısı” sorunlarınız veya “değer” sorunlarınız varsa, biraz yardım alın. Bir doktor, hoca veya psikologla konuşun. Ayrıca şirketinize ve ürünlerinize de inanmanız gerekir. Onlar hakkında gerçekten tutkulu iseniz, bu size çok yardımcı olur. Ürün yelpazesini seven insanlar bu duyguyu başkalarıyla da paylaşabilir. Son olarak, ağ pazarlaması endüstrisinde sağlam bir inanca sahip olmalısınız. İnsanların sizinle görüşürken sizi değerlendireceklerini unutmayın.

“Yaptıklarına inandığını sanmıyorlarsa, neden sana inanmalılar?”

Kimse Sana İnanmasa Bile Sen Kendine İnan – Steve Jobs >>

Davet

Gerçekten geliştirmek istediğiniz bir beceri varsa o da budur ki, insanları bir sunuma nasıl davet edersiniz?

Gerçekten geliştirmek istediğiniz bir beceri varsa o da budur ki, insanları bir sunuma nasıl davet edersiniz? Potansiyel müşterileri bir toplantıya, web seminerine veya etkinliğe davet etmenin doğru yolunu öğrenmek istiyorsunuz. İşiniz, olaya olabildiğince çok insan edinmektir.

İş fırsatını kendiniz sunmakta iyi olmasanız da veya kendiniz için bir iş sunumu yapmak istemeseniz bile, başkalarını bir sunuma nasıl davet edebileceğinizi biliyorsanız, ağ pazarlamasında gerçekten başarılı olabilirsiniz.

Liderlik

Network marketingde gerçekten büyük olmak için, bir lider olmalısınız. Yine de böyle başlamak zorunda değilsin. İyi bir lider olana kadar iyi bir takipçi olarak başlayın.

 • İyi bir lider, amacını bilen ve vizyon sahibi olan kişidir.
 • Başkalarına saygılı davranır, fikirlerini onlarla paylaşır ve takipçilerini etkiler.
 • İnsanların iş fırsatlarına katılmadıklarını, insanlara katıldıklarını hatırlamanız gerekir.

Lider olun, diğerleri sizinle çalışmak isteyecektir. Lider zihniyetine sahip olmalısınız. Nasıl lider olunur?

 • Bir eylem insanı olun.
 • Diğer insanlara İYİ bakın
 • Sonuç odaklı olun.
 • Vizyonunuzu başkalarıyla paylaşın.
 • Vizyonunuza bağlı olun.
 • Her zaman örnek olarak liderlik edin.

Doğrudan Satışta Zamanınızı Nasıl Ayarlamalısınız? >>

İletişim kurmak

Fikirlerinizi sözlü, sözsüz ve yazılı iletişim yoluyla başkalarına etkili bir şekilde ifade edebilmelisiniz.

İş dünyasında (ve ev yaşamınızda) başarılı olmak istiyorsanız, iyi iletişim becerileri çok önemlidir. Fikirlerinizi sözlü, sözsüz ve yazılı iletişim yoluyla başkalarına etkili bir şekilde ifade edebilmelisiniz. Yapılacak iyi bir şey, halkın konuşabileceği bir sınıfa katılmaktır. Bu tek beceri, ağ pazarlama işinizi gerçekten başlatabilir. Ayrıca yazma becerilerinizi de geliştirmelisiniz.

Bir başka harika ipucu dinlemeyi öğrenmek! Daha az konuşun ve daha fazla dinleyin. Başkalarına gerçek bir ilgi gösterin! İnsanlar iyi bir dinleyicinin etrafında olmayı severler. Soru sormakta ve dinlemekte iyi olun.

Satış

Hayır, bu sektörde başarılı olmak için yüksek basınçlı bir satış elemanı olmanız gerekmez. Fakat bir satışın nasıl kapanacağını bilmeniz gerekir. Herhangi bir iş sahibi olan, ağ pazarlama, network marketing olsa bile herkesin satış becerilerini geliştirmesi gerekmektedir. Bu, insan becerilerinizi, ikna etme becerilerinizi ve kapanış becerilerinizi içerir. Hepimiz insanlarımızın becerilerini ve satış becerilerini geliştirebiliriz.

 • Kitapları oku.
 • Satışla ilgili birkaç seminere katılın.
 • Müşterileri nasıl edineceğinizi öğrenin.
 • İnsanları nasıl kapatacağınızı öğrenin.

Unutmayın, bir satış yapamıyorsanız (ürününüz ya da işiniz), kısa sürede işsiz kalırsınız.

Son düşünceler

Sizce bu listede hangi beceri ya da özellik en önemli? Hangi beceri veya özelliği eklemeyi istersiniz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Networkünüzü İlerletmek İçin İpuçları Burada >>