Network Marketingde Takımınızla Nasıl Eğlenirsiniz?

Gerçekten, yaptığınız şeyden zevk almıyorsanız, yanlış yapıyorsunuzdur ve muhtemelen bu işte uzun süre kalmayacaksınız demektir.

Bugünkü yazımızda, network marketing işinizi büyütürken aynı zamanda takımınızla nasıl eğlenirsiniz konusunu konuşmak istiyoruz. Çünkü her işin asıl amacı kâr etmek olsa da, aynı zamanda hem çalışmanın hem de eğlenmenin de iyi bir fikir olduğunu bilmelisiniz.

Gerçekten, yaptığınız şeyden zevk almıyorsanız, yanlış yapıyorsunuzdur ve muhtemelen bu işte uzun süre kalmayacaksınız demektir.

Ağ pazarlaması, gönüllü bir Ordu olması bakımından benzersizdir. Bu, etrafınızdaki diğer insanlara patron olamayacağınız, insanların sizi takip etmesi gerekmediği ve insanların ekibinizde kalmak zorunda olmadığı anlamına gelir! Çoğu insanın zaten bir patronu var ve yaşamlarında zaten yeterince stres var. İhtiyaç duydukları son şey, başka bir patron ya da bir yan işin yarattığı ekstra stres. Mantıklı mı değil mi?

Yaratıcı ve becerikli sponsorun büyük bir fark yaratabileceği yer burasıdır. Amacınız yalnızca çalışanlarınıza yardım etmek değil, aynı zamanda insanların kazanabileceği, başarılı olabileceği ve eğlenebileceği bir takım kültürü oluşturmaktır.

Aşağıdaki paragraflarda, daha fazla eğlenmek için kendi pazarlama ağı pazarlama işinize dahil edebileceğiniz birkaç fikri paylaşmak istiyoruz. Bunlar, ekibinizle birlikte kullanabileceğiniz fikirler. Keyfini çıkarın.

Başarınızı kutlayın

Her zaman kutlayacak bir şey aramalısınız. Bir şeyi doğru yaparsanız, ne kadar küçük veya büyük olursa olsun bir dakikanızı ayırın ve başarınızı kutlayın. Bir ay boyunca bir takım hedefler koyarsanız ve onlara, hatta bazılarına ulaşırsanız, ailenizi kutlamak için akşam yemeğine çıkarmalısınız. Bir ekip üyesi bir derece ilerleme kaydederse, ilk kişisine sponsorluk yaparsa veya başka bir büyük veya küçük dönüm noktasına isabet ederse, onlarla başarılarını kutlamak için onları arayın.

Birlikte bir şeyler yapın

Biz sosyal varlıklarız. Bu iş, sizi izole etmek için amaçlanmadı. Amacınız ekibinizle barbekü ve çömlekli akşam yemeği gibi etkinliklerde bulunmaktır. Hepiniz biraraya gelmek, fikirlerinizi paylaşmak, kutlamak ve birbirinizi daha iyi tanımak için bir araya gelebilirsiniz. Bir gün geçirin ve bowlinge gidin, eğlence parkına gidin ya da eğlenceli ve heyecan verici başka bir şey yapın. Herkes benzer çıkarları ve değerleri olan bir grup insanla görüşmek ister.

Kendinize gülmesini öğretin

İşinizi ciddiye alın, ancak kendinizi çok ciddiye almayın. Kendinize nasıl güleceğinizi öğrenin. Her hafta birkaç ekip üyenizle telefonda görüşün ve yaptığınız aptalca şeyler hakkında konuşun. Birbirinizle gülün. Birkaç komik şaka söyle ve yükü hafiflet. Kahkaha moral artırmak için harika bir yoldur. En aptalca şeyi yapan kişiye özel bir ödül ver.

Yarışma düzenleyin

Biraz arkadaşça yarışmaları sevin. Yarışmaya katılmak, takımınızı cesaretlendirmek ve aynı zamanda eğlenmek için harika bir yoldur. İyi bir yarışma, insanları rahatlık alanlarından uzatacak ve normalde olduğundan daha fazlasını yapmalarını sağlayacak. İyi ödüller kazandığınızdan ve rekabeti yaptığınızdan emin olun, böylece birden fazla kazanan olabilir. Elbette, büyük bir ödül kazananı kazanın, ancak yarışmanız için “gerçekçi” hedefleriniz olduğundan emin olun, böylece herkes katılabilir. Takımınızın% 99’unun yarı zamanlı olduğunu unutmayın.

Ekibinizi tanıyın

İnsanlar tanınmayı sever. İnsanların yaptığı küçük şeylere bakın ve onları tanımanın yaratıcı yollarını bulun. Fazla para harcamanıza gerek yok. Yaratıcı ol. Ucuz ödülleri, madalyaları ve sertifikaları çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. İnsanlar bu şeyleri almaktan gerçekten zevk alacaklar. Halkın tanınması yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Çoğu insan tanınmayı her şeyden çok ister.

Hediye Verin

Takımınızdaki insanlar, işlerinde bir derece artışı veya 10. kişilere sponsorluk yapmak gibi bir şeyi başardıklarında küçük, kişiselleştirilmiş hediyeler verin. El yazısı notları gönderin. Takımınızla bir tatil partisi yapın. Düzgün tişörtler, kahve kupaları, tampon etiketleri, kalemler ve çevrimiçi satın alabileceğiniz diğer kişisel eşyaları gönderin. Bu öğelerin üzerinde şirketinizin logosunun yanı sıra distribütörün adı da varsa, daha da iyidir. Herkes bir hediye almayı sever sonuçta değil mi?

Bire bir zaman harcayın

Her takım üyenizle, özellikle ciddi olanlarla birebir zaman geçirin. Onları, insan olarak, kişi olarak tanıyın. Birlikte bir film izleyin, akşam yemeğine gidin ya da sadece kaliteli zaman olan eğlenceli bir şeyler yapın. Bir müzeyi ziyaret edin ya da birlikte egzersiz yapın. Bu, kişiyle olan dostluğunuzu güçlendirmenizi sağlayacaktır.

Dream ekibinizle birlikte gelecek inşa edin

Takım hayalini kurmaya başla. Şehirde dolaş ve pahalı mülklere bak. Test sürüşü için yeni bir spor arabaya bakın. Üst düzey bir perakende mağazasını ve vitrin dükkanını ziyaret edin. Ekibinizin büyük düşünmeye başlamasına ve büyük bir işletme kurmaları durumunda başarabilecekleri olanakları düşünmesine yardımcı olun.

”Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir gün bile çalışmış olmazsın.” – Konfüçyus

Son düşünceler

Sonuç olarak, network ekibinizle eğlenmenin yollarını bulmanız gerekir. İnsanlar eğlenmeyi sever. Ekibinizle iyi ilişkiler kurmak için biraz zaman harcayın. Birlikte ağlayıp, birlikte gülmek… Bu, güçlü ilişkiler kurmanın, uzun vadeli bir ekip oluşturmanın ve uzun vadeli bir gelir elde etmenin anahtarlarından biridir.