Satış Pazarlama Filmleri – Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

Medyum - Efsanevi medyum Simon Silver (Robert De Niro) emekliye ayrıldıktan 30 yıl sonra geri döndüğünde, özellikle Tom için en büyük hedef haline gelecektir.

Satış pazarlama filmleri nelerdir? Satış pazarlama ile ilgilenen herkesin mutlaka izlemesi gereken film listesinde neler var? Motivasyonunuzun düşmesi, negatif olmanız gayet normaldir ve bu yüzden herkesin izlemesi gereken filmleri sizler için derledik.

Satış pazarlama sektörü içerisinde olmanız sizin, yanınızda yedek motivasyon taşımanız demektir. İnsanların negatiflerine, alaylarına maruz kalacaksınız. Bu da sizin daha fazla efor sarfetmenize neden olacaktır. Çünkü diğer insanlardan daha pozitif olmanız, sizi farklı gösterecektir. Tabii size boş gözlerle bakan insanlar da çok olacak… Ne zamana kadar? Siz başarana veya bırakana kadar. Hangisinin sonuçlarını yaşayacağınızı sizin seçimleriniz belirleyecek.

Satış Pazarlama Filmleri – Herkesin İzlemesi Gereken Filmler

Satış pazarlama filmleri sizleri geliştirir. Bu nedenle bu sektöre ile ilgilenen herkesin izlemesi gereken filmleri, networkokulu.net olarak sizler için derledik. Çalışmadığımız zaman dilimi içerisinde motivasyon ve bakış açısı depolamamız, güne daha zinde başlamamızı sağlar. Çaylarınızı alın, çerezlerinizi hazır edin. İyi seyirler…

Medyum – Red Lights / 2012

Doktor Margaret Matheson (Sigourney Weaver) ve onun genç asistanı Tom Buckley (Cillian Murphy), paranormal olaylar üzerinde araştırmalar yapan ve bunların birer kandırmaca olduğunu kanıtlamaya çalışan iki idealist araştırmacıdır. Efsanevi medyum Simon Silver (Robert De Niro) emekliye ayrıldıktan 30 yıl sonra geri döndüğünde, özellikle Tom için en büyük hedef haline gelecektir.

Satış Pazarlama Filmleri - Medyum – Red Lights / 2012

IMDb Puanı: 6.2

Başarı Ve İlham Konulu Motivasyon Deposu 24 Film Önerisi >>


Sermaye – Le Capital / 2012

Satış pazarlama filmleri listemizin sıradaki önerisi Le Capital. Avrupa’nın en büyük bankalarından birisi olan Phoenix Bank CEO’su Jack Marmande hastalanınca, onun sağ kolu olan, genç ve hırslı bankacı Marc Tourneuil yönetimin başına getirilir. Bankanın Amerikalı yatırımcılar tarafından satın alınmasının gündeme gelmesiyle birlikte tam bir kurtlar sofrasına dönen ortamda, Marc zekice taktikler ve stratejiler geliştirerek bu işin içinden çıkmaya çalışacaktır.

Satış Pazarlama Filmleri - Sermaye - Le Capital / 2012

IMDb Puanı : 6.5


Örnek Aile – The Joneses / 2009

Mahallenize yeni taşınan komşularınız var. Bu komşular sıradan değil, tamamen farklı. Her davranışları takdir edilecek cinsten ve sizi çok etkiliyorlar. Acaba bu aile normal mi? Satış pazarlama ile ilgilenen herkesin, etki alanı oluşturma konusunda izlemesi gereken filmlerden. İyi seyirler.

Satış Pazarlama Filmleri Listesi - Örnek Aile - The Joneses / 2009

Her Networkerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler >>


Umutların Yeşerdiği Yer – Where Hope Grows / 2014

Satış pazarlama filmleri içerisinde sıra sevginin gücünü anlatan inanılmaz eğitici bir film önerisi var. Kişisel sorunları nedeniyle beyzbol kariyerine nokta koyan Calvin Campbell kızıyla ve alkol sorunlarıyla boğuşmaktadır. Bir gün market alışverişi sırasında down sendromlu sevimli Produce ile tanışan Calvin’in hayatı tamamen değişir. Produce, ona inancın ve sevginin iyileştirici gücünü tekrar hatırlatacaktır.

Satış Pazarlama Filmleri - Umutların Yeşerdiği Yer – Where Hope Grows / 2014

IMDb Puanı: 6,6


Büyük Adamlar – The Company Men / 2010

Bobby’nin (Ben Affleck) iyi bir işi, mutlu bir evliliği ve güzel bir arabası vardır. Bir gün çalıştığı şirketi küçülme kararı alır ve arkadaşları ile birlikte işten çıkarılırlar… Amerika ve sonrasında dünyayı etkileyen ekonomik krizin yarattığı çaresizlik ve değişen hayatları konu alan başarılı bir yapım.

Büyük Adamlar - Bobby’nin (Ben Affleck) iyi bir işi, mutlu bir evliliği ve güzel bir arabası vardır.

IMDb Puanı: 6.7

Yeni Yılda Mutlaka İzlemeniz Gereken Kişisel Gelişim Film Önerileri >>


Aday – The Candidate / 1972

Başarılı bir avukat ve seçim arifesinde kendisinden yardım isteyen siyaset adamları. İletişimi ve etkisi olan avukatımız, teklifi kabul eder ve kendisini inanılmaz bir ortam içerisinde bulur. Satış pazarlama filmleri içerisinde bilginizi nasıl satacağınızı öğreneceksiniz.

Satış Pazarlama Fİlmleri - Aday - The Candidate / 1972

IMDb: 7.0


Bizim Gibi İnsanlar – People Like Us /2012

Babasının ani ölümüyle sarsılan Sam’ın aynı zamanda satış işleri de çıkmaza girmiştir. Hiç istememesine rağmen, baba evine geri dönmek zorunda kalır ve babasından kalan şeyleri bir düzene sokmaya çalışır. Ancak babasının, kalan son parasını, şimdiye kadar hiç bilmediği Frankie adında kız kardeşine ve onun çocuğuna bıraktığını öğrenince şok geçirir. Sam, babasının vasiyetinde ondan parayı kendi elleriyle vermesini istemesiyle, bu hiç tanımadığı akrabalarının hayatına ani bir giriş yapmak durumunda kalacaktır.Babasının ani ölümüyle sarsılan Sam’ın aynı zamanda satış işleri de çıkmaza girmiştir.

IMDb: 7,1

Kitap Önerileri – Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı / Stephen Covey >>


Stajyer – The Intern/ 2015

Satış pazarlama filmleri içerisinde sırada kariyerinin başında olan genç bir girişimcinin başından geçenlere tanık olacaksınız. Genç ve güzel girişimci Jules Ostin (Anne Hathaway) tarafından kurulan moda e-şirketi, deneyimli emeklililer için kıdemli stajyer programı başlatır. Başvuranlar arasında 70 yaşındaki emekli Ben Whittaker (Robert De Niro) da vardır. İstekli ve çalışkan karakteriyle kendini herkese sevdiren Ben Whittaker, Jules ve şirketi için kısa zamanda bir numaralı adam haline gelecektir.

Genç ve güzel girişimci Jules Ostin (Anne Hathaway) tarafından kurulan moda e-şirketi, deneyimli emeklililer için kıdemli stajyer programı başlatır.

IMDb: 7,1


Zirveye Giden Yol – The Ides of March / 2011

Uzman bir satış ve pazarlamacı olmak istiyorsanız buyurun filme. Çünkü önünüzde bir başkanlık seçimi var ve sizin reklam, tanıtım yapmanız gerekiyor.

Satış Pazarlama Filmleri - Zirveye Giden Yol - The Ides of March / 2011

IMDb: 7,1

Kariyerinde İlerlemek İsteyen Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler >>


Başkanın Adamları – Wag The Dog / 1997

Amerika başkanlık seçimlerine çok az kalmıştır. Başkan tekrardan adaylığını koyacaktır ama bir skandal patlak verir. Başkan koltuğunu koruyabilecek mi? Yoksa sıkıntılı süreç onu aşağıya alacak mı?

Satış Pazarlama Filmleri - Başkanın Adamları - Wag The Dog / 1997

IMDb Puanı: 7,2


Posta – The Post / 2017

Amerika birleşik devletlerinde geçen ve gerçek bir hayat hikayesine dayalı film. Acaba insanlık için,, doğru olan için mi işinizi yapacaksınız? Yoksa bencil bir hayat yaşamaya devam mı edeceksiniz?

Amerika birleşik devletlerinde geçen ve gerçek bir hayat hikayesine dayalı film.

IMDb Puanı: 7,2

Kısa Hikayeler – Başarısız Bir Adamın Öyküsü >>


McFarland, ABD / 2015

1987 yılında büyük zorluklarla boğuşan ABD’nin en fakir kasabası McFarland’a tayin edilen koç Jim White (Kevin Costner), amaçsız bir grup gence ilham vererek onlardan şampiyon bir takım yaratmak için var gücüyle çalışacaktır… Gerçek bir başarı hikayesinin anlatıldığı film, sevginin ve tutkunun olduğu yerde her şeyin mümkün olabileceğini kanıtlıyor.

Gerçek bir başarı hikayesinin anlatıldığı film, sevginin ve tutkunun olduğu yerde her şeyin mümkün olabileceğini kanıtlıyor.

IMDb Puanı: 7,4


Borsa – Wall Street / 1987

80’lerin iş dünyasına yakından bir bakış. Genç bir borsacının kanına giren bir yatırımcı. Zorlu süreçten geçen bir ekonomi. Altından kalkmaları gereken zorlu bir iş silsilesi onları bekliyor.

Wall Street - 80'lerin iş dünyasına yakından bir bakış.

IMDb Puanı: 7,4

Gerçek Hayat Hikayelerine Dayalı 17 Film Önerisi >>


Şansa Bak – 50/50 / 2011

27 yaşındaki Adam’ın (Joseph Gordon-levitt) hayatı, kendisine konulan kanser teşhisi nedeniyle alt üst olur. Uzun bir mücade sürecine giren genç adam, bu süreçte yaşadığı sıkıntılarla baş etmeye çalışırken, kendisine, çevresindeki insanlara ve yaşama karşı farklı bir bakış açısı kazanacaktır.

27 yaşındaki Adam’ın (Joseph Gordon-levitt) hayatı, kendisine konulan kanser teşhisi nedeniyle alt üst olur.

IMDb Puanı: 7,6


Steve Jobs: Bilgisayarın İçindeki Adam  – Steve Jobs: The Man in the Machine/ 2015

Satış pazarlama filmleri içerisinde belki de ilk izlemeniz gereken önerimiz bu film olacaktır. Öldüğünde Apple şirketini dünyanın en değerli markası haline getirmiş olan bilgisayar dehası Steve Jobs’un başarı hikayesi ve kişisel dünyası hakkındaki bilinmeyen yönleri kendisine en yakın kişiler tarafından aktarılıyor.

Steve Jobs - Öldüğünde Apple şirketini dünyanın en değerli markası haline getirmiş olan bilgisayar dehası Steve Jobs’un başarı hikayesi ve kişisel dünyası hakkındaki bilinmeyen yönleri kendisine en yakın kişiler tarafından aktarılıyor.

IMDb Puanı: 7,8

Her Networkerin Mutlaka İzlemesi Gereken Kitap Önerileri >>


Amerikalılar – Glengarry Glen Ross/1992

Bir emlak ofisinde satış pazarlama bölümündesiniz. Mutlu bir şekilde hayatınızı devam ettiriyorsunuz. Ancak emlak ofisinin sahibi mali açıdan zor bir dönemden geçerken, bir akşam geliyor ve bir yarışma düzenleyeceğini belirtiyor. Bir gecede belli bir satış yapılacak, yarışı kazanan birinci ve ikinciler kalacak, diğerleri işten ayrılmak zorunda kalacak. Acaba yarışma ne?

Satış Pazarlama Filmleri - Amerikalılar - Glengarry Glen Ross/1992

IMDb Puanı: 7,8


Sistemi Kandır – Hacking The System/ 2014

Bilim insanlarının, casusların, sahtekarların ve kalpazanların yöntemlerini çok iyi bilmesiyle tanınan Brian Brushwood, günlük yaşamınızda sizi öne geçirecek gizli bilgilerden oluşan bu ansiklopedisini ekrana taşıyor.  Bu programda öğreneceğiniz bilgilerle, sistemin açıklarını öğrenerek kendi lehinize kullanabileceğiniz fırsatları yakalayacaksınız.

Bu programda öğreneceğiniz bilgilerle, sistemin açıklarını öğrenerek kendi lehinize kullanabileceğiniz fırsatları yakalayacaksınız.

IMDb Puanı: 7,8

Tatili Verimli Geçirmek İçin Neler Yapmalısınız? >>


Pi’nin Yaşamı – Life of Pi / 2012

Satış pazarlama filmleri listemizde sırada müthiş eğitici bir önerimiz var. Yaşadığı ülkeden hayat koşulları yüzünden kopmak zorunda kalan Pi ve ailesi, bakıcılık yaptıkları hayvanlarla birlikte bir yük gemisinde yeni hayatlarına doğru yola çıkarlar. Pi Patel, ansızın bastıran fırtınadan dolayı batan gemiden sağ kurtulan tek kişi olur.

Ancak Pi’nin bulunduğu sandalda bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı da bulunmaktadır. Uçsuz bucaksız okyanusta bir sandalda başbaşa kalan bu dörtlü arasında amansız bir hayatta kalma savaşı verilecektir… 2013’ün 11 dalda Oscar adayı olan bu muhteşem hayatta kalma filmi mutlaka izlenmeli.

Yaşadığı ülkeden hayat koşulları yüzünden kopmak zorunda kalan Pi ve ailesi, bakıcılık yaptıkları hayvanlarla birlikte bir yük gemisinde yeni hayatlarına doğru yola çıkarlar.

IMDb Puanı: 7,9


Saksı Olmanın Faydaları – The Perks Of Being A Wallflower/ 2012

Lise 1. sınıfa yeni başlayan Charlie, kısa zaman önce yaşadığı sorunlar nedeniyle zengin iç dünyasını diğer insanlara açmakta sıkıntı duymaktadır. Charlie’nin hayatı, okulun ilk günlerinde tanıştığı Patrick ve Sam ile yakın arkadaş olduktan sonra farklı bir yöne kayacaktır…

“Geldiğimiz yeri seçemeyiz; ama gideceğimiz yeri seçebiliriz.”

Lise 1. sınıfa yeni başlayan Charlie, kısa zaman önce yaşadığı sorunlar nedeniyle zengin iç dünyasını diğer insanlara açmakta sıkıntı duymaktadır.

IMDb Puanı: 8.0

Yılbaşını Evde Geçireceklere Özel 20 Harika Film Önerisi >>


Şebeke – Network / 1976

Çok ünlü biri olduğunuzu düşünün. İşinizde bir düşüş yaşıyorsunuz ve kapı dışarı edilmeniz an meselesi. Sizce gündemde kalmak için nasıl bir yol izleyebilirsiniz? İnsanlar sizi nasıl takip edecek? Kendinizi pazarlamanız gerekiyor.

Satış Pazarlama Filmleri - Şebeke - Network / 1976

IMDb: 8,1


Silikon Vadisi – Silicon Valley / 2014

Teknoloji dünyası içerisinde başarıya ulaşmak ne kadar kolay sizce? 80’li yıllarda silikon vadisinde geçen 5 hayata komedi türünde bir bakış. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.

Satış Pazarlama Filmleri - Silikon Vadisi - Silicon Valley / 2014

IMDb Puanı : 8,5

Satış pazarlama filmleri listemizi incelediniz. Eğer bu sektör içerisinde yer alıyorsanız, çokça rakibinizin olduğunu, sürekli olarak kendilerini geliştirdiklerini sakın unutmayın. Siz de kendinizi geliştirmek için mutlaka zaman ayırın. İlham ve de bakış açısı almak için kendinize izin verin.

En çok beğendiğiniz satış pazarlama filmleri neler? Bu listede bulunan hangi filmleri izlemişsiniz? Bu listeye eklenmesi gereken başka film önerilerinizi, düşüncelerinizi ve de tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.