Networkte Takımızla İlişkileriniz Nasıl Olmalı?

Network marketingde, takımınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizin nasıl olması gerektiği üzerine hiç düşündünüz mü?

Bu ticaret içerisinde network yani ilişkiler önce gelir. Marketing kısmı yani pazarlama kısmı sonrasında gelir. Peki takımımızdaki insanların büyüyüp gelişmesi için, büyük bir lider olmak anlamında, ilişkilerimizde, onlara karşı davranışlarımızda nelere dikkat etmeliyiz?

Networkte takımınızla aranızdaki ilişkiler nasıl olmalı?

Alt sıranıza bebek bakıcılığı yapar gibi davranmak, birçok acemi ve deneyimli networkerin yaptığı büyük bir hatadır.

Tükenmeye, hayal kırıklığına, kırgınlığa, azalmış üretkenliğe ve hatta öfkeye yol açar. Bir lider olarak, insanlar böyle davranmasalar bile, herkesin yetişkin olduğunun farkında olmalısınız.

Bir network marketing uzmanı olarak göreviniz, onlara bakıcılık yapmak yerine, organizasyonunuza rehberlik etmek ve ilham vermektir.

Birçok network marketing distribütörü, ekip üyeleri için her şeyi yapma peşindedir. Tüm odaklarını, vakitlerini onlara ayırmak istiyor. Onların bir şeyleri kendi başlarına yapabileceklerinden emin değiller.

Aslında burası yanlış anlaşılıyor.

Hizmetçi lideri olmanız tabiki iyi bir şeydir. Takımınıza destek olmanın ve yardım etmenin hiç bir kötü tarafı yok.. Ancak, bir kişinin sponsoru, lideri ve hatta arkadaşı olsanız bile, onların bakıcısı DEĞİLSİNİZ.

Yapmaları gereken şeyi yaptıklarından emin olmak sizin işiniz değil. Kendileri için yapmaya istekli olduklarından daha fazlasını yapmak sizin işiniz değil.

Onlara öğrettiğiniz şeyi asla uygulamazlarsa, onlara öğretmeye devam etmek senin işin değil.  Öğrettiğiniz şeyi dikkate almıyorlarsa insanlara sponsorluk etmek sizin işiniz değil. Onları motive etmek senin işin değil. (Gerçekten öğrettiğinizden eminseniz.) Telefonda yapıcı olmayan bir takım üyesini dinlemek onun şikayetleri için saatlerinizi harcamak sizin işiniz değil.

Sen bir akıl hocasısın, terapist değil. Siz onların ebeveynleri, patronları veya eşleri de değilsiniz. Her zaman kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak veya depresyonlarını ve eylemsizliklerini çözmek sizin işiniz değil.

Bir pazarlama ağı lideri olarak işiniz, eylemlerinizle insanları etkilemektir. Grubunuzun hızını ayarlamak sizin işiniz.

Birine koçluk ve yardım etmek sizin işiniz. Bir şeyi dondurmaya çevirmek senin işin değil. İnsanların sorunlarını sürekli dinlemek sizin işiniz değil.

“Networkte Başarılı Bir İlişki Nasıl Kurulur?” adlı makalemiz için>>

Evet, bu bir insan işi. Ve evet, ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğine dair ince bir çizgi var. Tecrübelerinizle göreceksiniz ki, zamanınızı en çok kullanan kişilerin işlerini kurmak için genellikle en az şey yapanlar olacaktır.

Bu insanların çoğu, onlara vermek için her zaman en son teknolojiye dayalı “gizli ipucu” veya “ekstra motivasyon” arayışındadır, ancak günün sonunda bu aynı kişiler nadiren dışarı çıkar ve sizden öğrendiklerini uygularlar. Motive edici olabilir ve bilgi isteyebilir, ancak bunlar genellikle üretici değildir. Her zaman hazırlanmak için hazırlanıyorlardır.

Evet, ekibinizdeki herkesi desteklemek (bir dereceye kadar) sizin işinizdir. Ancak, sınır ve sınırlamalara sahip olmalısınız. Herkesin doğru şekilde başlamalarına yardımcı olmak ve onlara ilk ya da iki ay boyunca network hakkında temel temel bilgileri vermek sizin işinizdir, ancak insanlara sürekli bakıcılık yapmak ve başarılı olduklarından emin olmak sizin işiniz değildir.

Sonuçta, zaman en değerli varlığınızdır.

Destekleyecek bir ekibin, sürdürecek bir işin ve seveceğin ve geçireceğin bir ailenin var. Vaktinizi doğru insanlarla geçirdiğinizden emin olun. İnsanların ne zaman gitmesine izin vereceğini de biliyor olacaksınız.

Çoğu durumda, en iyi liderleriniz yine kendi kendine başlayanlar olacaktır. Zaman zaman rehberliğe ihtiyaçları olabilir, ancak çoğu zaman işleri kendi başlarına çözecekler! Bu yüzden lider ve üretici olacaklar.

Bunu unutma;

Ekibinizde yalnızca birkaç kişi varken ekibinizdeki herkesle çok fazla zaman geçirmek kolaydır. Peki ekibiniz 500, 1000 hatta 5000 kişiye çıktığında ne olur? Gün içinde o kadar çok insanla çalışmak için yeterli zaman olmayacaktır.

İstediğiniz en son şey herkesin size bağlı olması olacaktır. Her gün 500 ekip üyenizin kendi sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için sizi araması durumunda, bu işin ne kadar can sıkıcı olacağını düşünün. Muhtemelen işi bırakacaksın emin ol.

Gerçekten yapmak istediğiniz şey, bilgilerinizi olabildiğince hızlı bir şekilde aktarmak; böylece insanlar mümkün olduğunca çabuk BAĞIMSIZ olacaklardır. Birkaç liderinize mentorluk yapmak, onların da kendi takımlarına mentorluk yapmak, onları da kendi takımlarına mentorluk yaptırmak vb. Bu, endüstrinin sunduklarının gerçek güzelliği budur. Siz birilerini eğitirsiniz, onlar gider diğer insanları eğitir, onlar da diğerlerini…

***

Takımınızla ilişkilerinizin nasıl olacağı konusundaki yazımız hakkında sizin düşünceleriniz neler? Bebek bakıcılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,385BeğenenlerBeğen
75,880TakipçilerTakip Et
538TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yeni Şeyler Öğrenmek İçin Bilimsel Destekli Öneriler

Hiç yeni şeyler öğrenmek istediniz, ancak çok fazla çaba gerektirdiğini, çok yaşlı olduğunuzu ya da çok zor olduğunu düşündünüz mü? Birçok insan yeni bir...

Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir?

Endüstrimizde her zaman doğrudan satış ticaretinize gerçek bir iş gibi davranmanız gerektiğini söylediklerini duyuyorsunuzdur. Peki bu ne anlama gelmektedir? Neden doğrudan satış gerçek bir...

Psikoloji Nedir?

Psikoloji nedir? Sorusu insanların cevabını merak ettiği konulardandır. Psikoloji, insan düşüncesi, davranışı, gelişimi, kişiliği, duygu, motivasyonu ve daha fazlasını içeren geniş bir alandır. Daha...

Robotik Kodlamanın Aile ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Robotik kodlamanın aile ve çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir? Robotik kodlamanın önemi nedir? Teknolojik gelişmeler, beraberinde robotik kodlamayı da hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Ancak...

Churn Nedir?

Churn, belirli bir zaman diliminde ürün veya hizmetinizden çıkmış olan müşterilerin sayısını temsil eder. Güğüm, yayık , karmaşa, çalkantı olarak da ifade edilir. Bir...

Network Marketingde Çöküş Yaşıyorum Diyenler Bu Yazı Sizin İçin!

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını...