Payoneer Nedir? Ne İşe Yarar? Türkiye’de Var Mı?

payoneer

Payoneer, uluslararası ödeme sistemi olarak bilinmektedir. İki yüzden fazla ülke ve binlerce işletmede kullanılan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ülkelerarası ödemeleri oldukça kısa bir şekilde gerçekleştirmek ve uzaktan parasına erişmek isteyenler için harika bir sistem olarak bilinmektedir. Dünya çapında çoğu Pazar yeri, işletme ve profesyonellere de avantaj sağlamaktadır.

Amerika merkezli olarak bilinen bir finans şirketi olma özelliği de bulunmaktadır. Online para transferinin önemli bir aşamasını gerçekleştirmektedir. Küresel ticaretin genişlemesinde ve etkili olmasında kullanıcılara rahat imkânlar sunmaktadır. Aynı zamanda PayPal’ın Türkiye’de sonlanmasından sonra oldukça rağbet gören bir sistem halini almıştır.

Contents

Payoneer Türkiye’de Var Mı?

Payoneer Türkiye’de vardır. TEB Bankası ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Elinizde olan Payoneer katı kullanarak TEB ATM ve bankaları2dan rahatlıkla para çekme işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu bankanın kredi kartını kullanıyormuş gibi kolaylıklar sağlamaktadır ve küresel çapta harcadığınız, kullandığınız paraya erişim için size yardımcı olmaktadır.

Payoneer Ücretli Mi?

Payoneer ücreti bulunmaktadır. Ancak kartı etkinleştirmek için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kart değişimi istendiğinde sizden 12.95 dolar alınmaktadır. Aynı zamanda yıl içerisinde alınan yıllık hesap ücreti olarak da 29.95 doları sizden tahsil etmektedir. ilk sene içerisinde bu tutarın 25 dolarlık bölümünün de iade edildiğini unutmamak gerekmektedir. Kısacası ilk sene 5 dolarlık bir işlem ücretini sizden almaktadır.

Bunlarla birlikte ATM ücreti de bulunmaktadır. ATM’den para çekme işleminiz reddedildiğinde sizden 1 dolarlık bir ödeme alınmaktadır. Ayrıca bakiye sorgulama ücreti de 1 dolar olarak karşınıza çıkmaktadır. Son olarak kartın bir takım güncel oranlarla komisyon oranı bulunmaktadır. Bu oranların araştırılması gerekmektedir.

payone

Payoneer Ne İşe Yarar?

Payoneer, Türkiye gibi birçok ülkede hizmet veren bir sanal banka olarak tanımlanmaktadır. Bu hesabınızın olması dahilinde ABD sınırları içerisinde US Bank adı altında bir hesap açmanıza olanak saplamaktadır. Bu hesap da size online ödemeyi dünyanın neresinde olursanız olun yapmaktadır. Kısacası ABD’deki paranızı Türkiye’de kullanma imkânını size vermektedir. Oldukça etkili ve kullanılışlı bir sanal banka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Payoneer Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

 • Adım 1: Pyoneer hesabına para yüklemek için ilk olarak Payoneer’in web sitesine giriş yapın.
 • Adım 2: Burada hesabınıza giriş yapın. Şifreyi ve kullanıcı adınızı doğru bir şekilde girin.
 • Adım 3: Çıkan panelde banka hesabını onunla bağlayın ve devam edin.
 • Adım 4: Şimdi “Ödeme Yap” seçeneğini seçin.
 • Adım 5: Para birimi le birlikte gönderilmesi gereken tutarı girin. Ancak ödemenin olması için minimum tutar olduğunu unutmayın.
 • Adım 6: Kimlik bilgilerini dikkatli bir şekilde girin.
 • Adım 7: “Transfer İle Bağla” diyerek hesabınıza para yükleyin.

İlginizi Çekebilir: Etsy Nedir?

Payoneer Kart Kaç Günde Geliyor?

Payoneer kart onaylandığı zamandan itibaren 4 ile 15 iş günü arasında elinizde olmaktadır. Bu kart sizin tüm işlemlerinizi halletmeniz için olmazsa olmaz bir şeydir ve ödeme alabilmeniz için de kartı etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Tangodan Para Nasıl Çekilir?

Tangodan para çekmek için kesinlikle bir Payoneer hesabı sahibi olmanız gerekmektedir. Bu hesabınız, paranızı aldığınız zaman Tango hesabınıza otomatik bir şekilde bağlanacaktır. Ödeme 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Pataya çevirme limiti de 50 dolar olarak belirlenmiştir. Bir gün içerisinde de en fazla 2000 dolarlık bir paraya çevirme işlemi gerçekleşmektedir.

Payoneer Nasıl Açılır?

 • Adım 1: Payoneer hesabı açmak için, öncelikli olarak resmi web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Adım 2: Giriş yaptığınız web sitesinde “Üye Ol” butonu bulunmaktadır. Burada karşınıza hesap açma ekranı gelecektir.
 • Adım 3: Burada karşınıza gelen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
 • Adım 4: Kalan adımları da eksiksiz bir şekilde doldurup onay aşamasına geçmeniz gerekmektedir. Onaylandıktan sonra hesabınız aktif olacaktır.

Payoneer Güvenilir Mi?

Payoneer, MasterCard güvencesi ile size hizmet sunmaktadır. Bu iki ortaklık sizin için oldukça güvenilir olduğunu kanıtlamak adına önemlidir. Aynı zamanda dünya üzerinde çoğu insanın kullandığı büyük bir sanal banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum da güvenlik zafiyetinin en aza düşürülmesi için oldukça yeterlidir.

Payoneer Yasal Mı?

Payoneer yasal bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır ve herhangi bir illegal durumu bulunmamaktadır. Teknik olarak size bir banka hizmeti vermektedir. Böyle bir hizmetin yasal verilmesi ve Türkiye’deki bankalarda işlem görmesi içi tamamen yasal olması gerekmektedir. Bu yüzden kesinlikle illegal bir durum bulunmamaktadır.