Pürüzsüz Vücut İçin Neler Yapılmalı? İşe Yarar 9 Yöntem

Pürüzsüz Vücut İçin Neler Yapılmalı?

Pürüzsüz vücut için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz;

 1. Peeling,
 2. Kuru fırça yöntemi,
 3. Selülit bakımı,
 4. Bol su ve uyku,
 5. Egzersiz ve dengeli beslenme,
 6. Nemlendirici,
 7. Vücut yağı kullanımı,
 8. El ve ayak bakımı,
 9. Yenileyici olan duş kremleri,

Olmak üzere 9 olmak üzere vücut bakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler vücudunuz için gerekli olan ve vücuda iyi gelen yöntemlerdir. Ölü hücrelerden arınmanızı ve vücudunuzun yeniden yapılanarak daha genç ve diri bir vücuda dönüşmesini saplamaktadır. Bu yöntemler cilt yüzeyinde bulunan kirleri atmanızda size yardımcı olmaktadır.

Genellikle yaz aylarına doğru bu bakımlar yapılmaktadır. Ancak sürekli bir şekilde ve düzenli olarak yapılması en uygun yöntemdir. Bu bakımların kalıcı olması adına kesinlikle bir düzen içerisinde yürütülmesi gerekmektedir. Aksi taktirde istediğiniz sonucu almanız mümkün değildir. Bu durumda yaptıklarınızın da anlamı olmayacaktır.

puruzsuz vucut

1)Peeling

Vücut bakımı açısından ilk aşama olarak karşımıza çıkar. İlk olarak vücudu ölü hücrelerden arındırmak için size yardımcı olmaktadır. Cildinizin mükemmel bir görünüme ve Pürüzsüz bir ten içim de bu yöntem size yardımcı olmaktadır. Ayrıca belirtmek gerekir ki bu yöntemle dışarı çıktığınızda bronz bir ten elde etmeniz mümkündür. Kuru zeminler düzgün bir zemine kavuşmaktadır.

Haftada iki kere bu uygulamanın yapılması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde ilerlemek bu tip bakım ve cilt işlemlerinde önemli bir durumdur. Cildinizin pırıl pırıl ve yumuşak olmasını istiyorsanız buna katlanmanız gerekmektedir.

2)Kuru Fırça Yöntemi

Bu yöntem vücudun her bölgesinde kullanılmaktadır. Hatta ünlü model Miranda Kerr bile bu yönteme oldukça güvenmektedir. Çünkü kuru bir fırça ile bacakları fırçalamak; kan dolaşımının hızlanmasına, dolaşımın harekete geçirilerek de selülit ve ödem gibi durumlara engel olmasına neden olmaktadır.

Duş sırasında doğal kıllarla yapılmış bir fırça kullanmanız ölü derilerinin ve hücrelerin daha hızlı bir şekilde arınmasında size yardımcı olmaktadır. Bebek gibi bir cilt için kullanımı gerekmektedir. Cildin yumuşak, parlak ve sıkı olmasında size yardımcı olur. Haftada iki ya da üç defa denemeniz yeterli olacaktır.

3)Selülit Bakımı

Selülit kremleri, yağları ve gerekli medikal tedaviler ile yapılmaktadır. Bu yöntemler, kadınların selülitlerden kurtulmak için kullandığı etkili yöntemlerdir. Ayrıca ek olarak egzersiz yapmak, ve çeşitli kürler kullanmak hem yağ tutumunu engelleme hem de fit bir vücuda ulaşılması adına etkilidir.

4)Bol Su Ve Uyku

Özellikle vücut bakımı açısından olmazsa olmazdır. Gün içerisinde fırsat buldukça çok su içmek vücut bakımı için en önemli güzelleştirici iksir olarak bilinmektedir. Kusursuz vücut için kesinlikle su içmeye ve düzenli bir şekilde uyumaya özen gösterilmelidir. Güzel görünmenin en temel iki maddesi bunlardır. Kesinlikle bilinmesi gerekir ki hiçbir kozmetik maddesi ya da hiçbir güzellik ürünü düzenli uyku ve bol su kadar size iyi gelmeyecektir.

5)Egzersiz Ve Dengeli Beslenme

Fit olmak ve sağlıklı kalmak adına her gün egzersiz yapmak gerekmektedir. Orta düzey ya da durumunuza göre ileri düzeyde bunu yapmanız mümkündür. Özellikle kalp sağlığınızı ve dayanaklığınızı arttırmanız için yapmaktan kesinlikle vazgeçmemeniz gerekmektedir. Bu sadece fiziksel görünümü değil ruha halinizi de olumlu ölçüde değiştirecektir. Endorfin salgılanmasına ve iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

6)Nemlendirici

Sizin hayatınızın her alanında kesinlikle vücudunuzun kurtarıcısı olabilmektedir. Özellikle kış mevsiminde sürekli kuruyan ve ölü hücrelerin oluşmasına neden olan durumun giderilmesi için kullanılmaktadır. Kullandığınız zaman daha iyi hissetmeye ve vücudunuzun tazeliğinin korunmasında size yardımcı olur.

7)Vücut Yağı Kullanımı

Bebek gibi bir cilt için aradığınız şey kesinlikle vücut yağı kremleridir. Kuruyan cildin yeniden canlanmasında size yardımcı olur. Özellikle hassas ciltler için kullanılması gerekmektedir.

8)El Ve Ayak Bakımı

Unutulmaması gereken ve problem yaşadığınızda geri dönüşü zor olabilen bölgeler olarak bilinmektedir. Bu yüzden daha çok özen gösterilerek besleyici kremler, yağlar ile takviye edilmesi gerekmektedir.

9)Yenileyici Olan Duş Kremleri

Duştan sonra vücudunuzun kendine gelmesinde size yardımcı olmaktadır. Daha taze bir görünüm ve daha dinç bir vücudu sizin için oluşturmaktadır.

İlgili İçerik: Genç Kalmak İçin Neler Yapılmalı?

Parlak Bacaklar İçin Neler Yapılmalı?

Parlak bacaklar için bir takım doğal bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler doğru bir şekilde kullanıldığında kesinlikle pürüzsüz ve parlak bacaklara sahip olmanı mümkündür. Düzenli olarak yapılan ve sürekli bakıma tabii tutulan bacaklar kesinlikle mükemmel bir görünüme sahip olacaktır.

 • Çağ ağacı yağı ile bakım yapmak,
 • Aloe Vera kullanmak,
 • Karbonat kullanımı,
 • Çilek kullanmak,
 • Hindistan cevizi yağı ile bakım yapmak,
 • Limon suyu kullanmak,
 • Siyah çay kullanımı,

Parlak bacaklar için size yardımcı olmaktadır. Bunlardan birini seçerek doğru kullanım metodunu araştırmanız uygulama için yeterli olmaktadır.  Doğru uygulamalar size iyi gelecektir. Bu sayede istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkündür.

Pürüzsüz Vücut İçin Kremler Ve Yağlar

Pürüzsüz vücut için kremler ve yağlar;

 • Caudalie Vinosculpt Vücut Kremi
 • The Body Shop Spa Of The World Hawaiian Kukui (Vücut Kremi)
 • L’Occitane Almond Milk Concentrate – (Badem Özlü Nemlendirici Vücut Kremi)
 • Herbal Science Boom Butter Cilt Bakım Yağı
 • Kiehl’s Superbly Restorative Argan Body Lotion
 • La Roche Lipikar Baume AP+ Plus
 • Cetaphil Daily Advance Ultra Nemlendirici Losyon
 • CeraVe Nemlendirici Losyon
 • Burt’s Bees Baby Çok Amaçlı Bakım Kremi
 • Bioderma Atoderm Cream