9 Küçük Adımda Nasıl Daha İyi Bir Kişi Olunur

Daha iyi bir insan olma arayışımız, yaşamın 3 ana alanındaki genel büyümemizin kolektif bir sonucudur.

Vücut, zihin ve ruh alanlarında ufak bir iyileşme belirtisi gösteriyorsanız, inanın; daha iyi bir insan olma yolundaki toplam gelişiminiz, tek bir alanda en iyi olmaya çalışan kişiden çok daha fazla olacaktır.

Şimdi, bu 3 alanı tamamlayarak ‘daha iyi’ bir insan olma arayışına başlayalım:

 

Vücudunuza iyi bakın

Yolculuğunun ilk adımı vücudumuza daha iyi bakmaktır. Kendi bedenini kontrol edemeyen biri diğer alanlarda da başarılı olamaz. Vücudunuz sizi bu hayattaki uzun yolculuklara çıkaran bir araç. Buna saygı duymalısınız. Kötü alışkanlıklar, kötü rutinler veya sağlığınızı etkileyebilecek herhangi bir şeyle onu kötüye kullanmayın.

 

En sağlıklı yiyecekleri tüketin

Ne yediğiniz sağlığınızı yansıtır. Ne kadar sağlıklı yersiniz, o kadar sağlıklı, enerjik ve canlı hissedersiniz.

 

Bir fitness programını takip edin

Her zaman rutininizden biraz zaman ayırın ve kendinize zindelik kazandırın. Sabah yürüyüşü bile -günde bir mil- uzun vadede sizin için harikalar yaratabilir.

 

Uykunun önemini kavrayın

Her zaman günde en az 7 saat uyumaya çalışın.Bu, sağlığınızı kontrol altında tutmakla kalmayacak, aynı zamanda yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi arttıracaktır.

 

İyi kitaplar okuyun

İyi kitaplar, sizin -her zaman imkansızı başarmanız için- bilinçaltınızı ve zihninizi eğiterek hayal ettiğiniz bir adama dönüştürme gücüne sahiptir.

 

Düşüncelerinizi izleyin

Düşünceleriniz kaderinizi şekillendirir, bu yüzden kaderinizi mümkün olan en tatlı şekilde şekillendirmek istiyorsanız, onları izlemek sizin görevinizdir.

 

Özverili olun

Açgözlülüğü bırakın ve zihninizin özverili bir şekilde işlemesine izin verin. Paylaşmak önemlidir.

 

Geçmişi bırakın ve geleceği düşünün

Daha iyi bir insan olmak istiyorsanız, geçmişte yaşamayı bırakıp geleceği düşünmek zorundasınız. Şuanınız kontrolünüzde olan tek şey.

 

Meditasyon yapın

Meditasyon yapmayı öğrenmek ve pratik yapmak için gününüzün birkaç dakikasını harcayın. Daha iyi bir insan olmayı öğrenmek istiyorsanız bu, ‘günlük yapılacaklar’ listenizde olmalıdır.

***

Bu yolculuk göründüğü kadar zor değil. Tek istediği, gerçek özveri ve sebat. Her yolculuk tek bir adımla başlar, bu nedenle yavaşça başlayın, yavaş yavaş ilerleyin ve her zaman hayatınıza bir şeyler katmaya devam edin.