fbpx

9 Küçük Adımda Nasıl Daha İyi Bir Kişi Olunur

Daha iyi bir insan olma arayışımız, yaşamın 3 ana alanındaki genel büyümemizin kolektif bir sonucudur.

Vücut, zihin ve ruh alanlarında ufak bir iyileşme belirtisi gösteriyorsanız, inanın; daha iyi bir insan olma yolundaki toplam gelişiminiz, tek bir alanda en iyi olmaya çalışan kişiden çok daha fazla olacaktır.

Şimdi, bu 3 alanı tamamlayarak ‘daha iyi’ bir insan olma arayışına başlayalım:

 

Vücudunuza iyi bakın

Yolculuğunun ilk adımı vücudumuza daha iyi bakmaktır. Kendi bedenini kontrol edemeyen biri diğer alanlarda da başarılı olamaz. Vücudunuz sizi bu hayattaki uzun yolculuklara çıkaran bir araç. Buna saygı duymalısınız. Kötü alışkanlıklar, kötü rutinler veya sağlığınızı etkileyebilecek herhangi bir şeyle onu kötüye kullanmayın.

 

En sağlıklı yiyecekleri tüketin

Ne yediğiniz sağlığınızı yansıtır. Ne kadar sağlıklı yersiniz, o kadar sağlıklı, enerjik ve canlı hissedersiniz.

 

Bir fitness programını takip edin

Her zaman rutininizden biraz zaman ayırın ve kendinize zindelik kazandırın. Sabah yürüyüşü bile -günde bir mil- uzun vadede sizin için harikalar yaratabilir.

 

Uykunun önemini kavrayın

Her zaman günde en az 7 saat uyumaya çalışın.Bu, sağlığınızı kontrol altında tutmakla kalmayacak, aynı zamanda yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi arttıracaktır.

 

İyi kitaplar okuyun

İyi kitaplar, sizin -her zaman imkansızı başarmanız için- bilinçaltınızı ve zihninizi eğiterek hayal ettiğiniz bir adama dönüştürme gücüne sahiptir.

 

Düşüncelerinizi izleyin

Düşünceleriniz kaderinizi şekillendirir, bu yüzden kaderinizi mümkün olan en tatlı şekilde şekillendirmek istiyorsanız, onları izlemek sizin görevinizdir.

 

Özverili olun

Açgözlülüğü bırakın ve zihninizin özverili bir şekilde işlemesine izin verin. Paylaşmak önemlidir.

 

Geçmişi bırakın ve geleceği düşünün

Daha iyi bir insan olmak istiyorsanız, geçmişte yaşamayı bırakıp geleceği düşünmek zorundasınız. Şuanınız kontrolünüzde olan tek şey.

 

Meditasyon yapın

Meditasyon yapmayı öğrenmek ve pratik yapmak için gününüzün birkaç dakikasını harcayın. Daha iyi bir insan olmayı öğrenmek istiyorsanız bu, ‘günlük yapılacaklar’ listenizde olmalıdır.

***

Bu yolculuk göründüğü kadar zor değil. Tek istediği, gerçek özveri ve sebat. Her yolculuk tek bir adımla başlar, bu nedenle yavaşça başlayın, yavaş yavaş ilerleyin ve her zaman hayatınıza bir şeyler katmaya devam edin.

Serap AKDAĞ
Serap AKDAĞhttps://www.yeninesildiyet.com/
Yeni Nesil Diyetisyen/Networker/Network Okulu Tecrübeli Yazarı

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,954BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,362TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...