fbpx

9 Küçük Adımda Nasıl Daha İyi Bir Kişi Olunur

Daha iyi bir insan olma arayışımız, yaşamın 3 ana alanındaki genel büyümemizin kolektif bir sonucudur.

Vücut, zihin ve ruh alanlarında ufak bir iyileşme belirtisi gösteriyorsanız, inanın; daha iyi bir insan olma yolundaki toplam gelişiminiz, tek bir alanda en iyi olmaya çalışan kişiden çok daha fazla olacaktır.

Şimdi, bu 3 alanı tamamlayarak ‘daha iyi’ bir insan olma arayışına başlayalım:

 

Vücudunuza iyi bakın

Yolculuğunun ilk adımı vücudumuza daha iyi bakmaktır. Kendi bedenini kontrol edemeyen biri diğer alanlarda da başarılı olamaz. Vücudunuz sizi bu hayattaki uzun yolculuklara çıkaran bir araç. Buna saygı duymalısınız. Kötü alışkanlıklar, kötü rutinler veya sağlığınızı etkileyebilecek herhangi bir şeyle onu kötüye kullanmayın.

 

En sağlıklı yiyecekleri tüketin

Ne yediğiniz sağlığınızı yansıtır. Ne kadar sağlıklı yersiniz, o kadar sağlıklı, enerjik ve canlı hissedersiniz.

 

Bir fitness programını takip edin

Her zaman rutininizden biraz zaman ayırın ve kendinize zindelik kazandırın. Sabah yürüyüşü bile -günde bir mil- uzun vadede sizin için harikalar yaratabilir.

 

Uykunun önemini kavrayın

Her zaman günde en az 7 saat uyumaya çalışın.Bu, sağlığınızı kontrol altında tutmakla kalmayacak, aynı zamanda yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi arttıracaktır.

 

İyi kitaplar okuyun

İyi kitaplar, sizin -her zaman imkansızı başarmanız için- bilinçaltınızı ve zihninizi eğiterek hayal ettiğiniz bir adama dönüştürme gücüne sahiptir.

 

Düşüncelerinizi izleyin

Düşünceleriniz kaderinizi şekillendirir, bu yüzden kaderinizi mümkün olan en tatlı şekilde şekillendirmek istiyorsanız, onları izlemek sizin görevinizdir.

 

Özverili olun

Açgözlülüğü bırakın ve zihninizin özverili bir şekilde işlemesine izin verin. Paylaşmak önemlidir.

 

Geçmişi bırakın ve geleceği düşünün

Daha iyi bir insan olmak istiyorsanız, geçmişte yaşamayı bırakıp geleceği düşünmek zorundasınız. Şuanınız kontrolünüzde olan tek şey.

 

Meditasyon yapın

Meditasyon yapmayı öğrenmek ve pratik yapmak için gününüzün birkaç dakikasını harcayın. Daha iyi bir insan olmayı öğrenmek istiyorsanız bu, ‘günlük yapılacaklar’ listenizde olmalıdır.

***

Bu yolculuk göründüğü kadar zor değil. Tek istediği, gerçek özveri ve sebat. Her yolculuk tek bir adımla başlar, bu nedenle yavaşça başlayın, yavaş yavaş ilerleyin ve her zaman hayatınıza bir şeyler katmaya devam edin.

Serap AKDAĞ
Serap AKDAĞhttps://www.yeninesildiyet.com/
Yeni Nesil Diyetisyen/Networker/Network Okulu Tecrübeli Yazarı

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,567TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...