Sen Değiş, Dünyan Değişsin – Hale Caneroğlu

Hale Caneroğlu 18 Aralık 1974 tarihinde Almanya’da doğmuştur.

“Önce mutlu ol, sonra başarı gelir.”

Hale Caneroğlu 18 Aralık 1974 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Almanya’da ilkokula gitmiş ve burada ırkçılığa maruz kalmıştır. Ailesi ile birlikte Türkiye’ye döndüklerinde daha 10 yaşındaydı.

Galatasaray Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesinde 2 sene geçirdi ve daha sonra İletişim Fakültesinde Sinema ve Televizyon bölümünü bitirdi. Burada çeşitli ünlü isimler aracılığıyla bazı reklamlarda oynadı.

“Önce mutluluk sonra başarı.” İlkesiyle hareket eden Hale Caneroğlu, Amerika’ya gitmek uğruna dadılık ve kapı kapı pazarlamacılık yapmıştır. 17 Ağustos depreminde bir çok haber kanalına çeviri yapmıştır.

Sonunda Amerika’ya gitti ve orada 2 sene “Neighborhood Playhouse”da tiyatro ve sahne eğitimi aldı. Yine burada geçimini sağlamak için aylarca dadılık yapmıştır.

Türkiye’ye döndüğü zaman illk bata çeşitli reklamlarda oynamıştır. 2004 yılında “Avrupa Yakası” dizisinde, 2011 senesinde “Geniş Aile” dizisinde rol almıştır.Ayrıca 2010 senesinde albüm çıkartmıştır. Konserleri ve programı yıllardır devam etmektir.

Başarının ardından koşulacak bir şey olmadığını belirten Hale Caneroğlu’nun TEDx konuşmasını birlikte izleyelim;